Alcina | Skin manager


Moje péče o pleť je už několik let stejná a to zejména díky produktům Clinique, které jsem si zamilovala. Na jejich krémy nedám dopustit a nechci jiné. Ale v doplňující péči pořád ještě ráda zkouším nové věci. Jako třeba produkty od značky Alcina.

Dostala jsem k ozkoušení hned tři produkty z řady Skin Manager - pleťové tonikum, bodyguarda a perfekcionistu. Vtipné názvy, že? Ale jsou opravdu trefné!

Pleťové tonikum mám už po druhé a i na druhou zkušenost jsem moc spokojená. Miluju tu vůni! Vůbec všechny produkty z této řady nádherně voní a co vám budu povídat, i novinková maska Skin Ice je na tom stejně a nejradši bych si nabrala na lžičku. O tom ale až někdy příště :)

Tonikum obsahuje AHA kyseliny, které mají skvělé čistíci schopnosti a pleť je po použití tonika opravdu jako znovuzrozená. Lehké začervenání pleti u vás citlivějších nebo štípání při nanášení není nic neobvyklého ani nepříjemného, začervenání prakticky hned zmizí a objeví se na dotek příjemná a hladká vyčištěná pleť a lehoučké štípání mi dává znamení, že se na pleti opravdu něco děje. Pokud ale tonikum používáte ráno, dejte pozor, abyste potom nanesli krém s SPF, vzhledem ke kyselinám je pleť náchylnější na sluneční záření a je třeba ji chránit. Já to vyřešila tak, že tonikum používám jen večer. Ráno stejně na nějakou extra péči nejsem a moc tomu nedám. Super je i pumpička, kterou tonikum má - položíte tampon, stlačíte a nanesete na vyčištěnou pleť. I když u prvního balení nefungovala pumpička úplně ideálně, tak tady jsme zatím kamarádi.Bodyguard je potom péči o pleť proti znečištěnému ovzduší. Známe to všichni - vyjdete na hodinku ven nenamalovaní a s vyčištěnou pletí a potom doma po setření tamponem nestačíte zírat, co za humus se vám na pleti usadilo. Bohužel dnešní ovzduší a podmínky pleti moc nepřejí a proto je třeba o ni pečovat. Stačí pidi množství, aby bodyguard vytvořil prodyšný ochranný film a zajistil tak, aby poletující prachové částice a další nečistoty nezalézaly hlouběji do pleti. Bodyguard slouží vlastně jako takový podkad pro váš oblíbený krém, který nanášíte na něj nebo ho můžete smíchat a při nanášení si tak ušetřit čas.

Perfekcionista je potom bojovníkem proti lesknoucí se pleti a zajišťuje její matování. Nemám ráda, když jsem nenalíčená (a že teď v těch teplech je to docela často a bude to ještě častější) a lesknu se jako psí kulky. Nanáší se na hydratovanou pleť na váš oblíbený krém. Stačí mi jedno dvě pumpnutí a fluid se rozetře krásně po celém obličeji a pleť opravdu hezky zmatní právě díky obsahu křemíku. Nejvíc se lesknu v t-zóně jako asi všichni a i tento problém mi Perfekcionista vyřešil. Já osobně mu říkám Punťa (=Puntičkář, nevynechá jediné místo :)) a na zmatnění celého obličeje stačí opravdu malý puntík produktu. Navíc krásně vyhlazuje a zmizíkuje póry a lze jej použít jako bázi pod makeup.


Momentálně tedy funguju tedy takto: odlíčení pleti produkty Weleda > pleťové tonikum Skin Manager > Bodyguard Skin Manager > oblíbený pleťový krém Clinique > Perfekcionista Skin Manager > oblíbený makeup, pokud se chci líčit

Musím říct, že tahle řada mi opravdu sedla a používám ji fakt ráda. Baví mě, jak je komplexní a že ji lze kombinovat s vašimi oblíbenými krémy, kterých já se nehodlám vzdát. Co vy a Alcina?


*

CONVERSATION

4 komentářů:

Blueberry Pink řekl(a)...

zkouška komentářů :)

Hanka Blažková řekl(a)...

Ahojky,
jsem ráda, že už jdou ty komentáře. Tato řada vypadá opravdu zajímavě, líbí se mi všechny produkty, asi bych ráda vyzkoušela hlavně to tonikum:-)
Hanka z ciculka.cz

Life in pictures by Lu řekl(a)...

Zatial som od nich nič neskúšala, ale ten perfekcionista ma zaujal :)
<a href="http://www.lifeinpicturesbylu.com/”>LIFE IN PICTURES BY LU</a>

MONNIKA řekl(a)...

Od této značky jsem prozatím nic neměla.

Back
to top