TOO FACED NATURAL LOVE


Paletka Natural Love od Too Faced byla vůbec mou první věcí od této značky. Chvíli jsem s její koupí váhala, spoustu lidí totiž říká, že limitky Too Faced jsou odfláknuté a kvalita jednotlivých stínů se dost liší. Ale líbila se mi tolik, že jsem to riskla a dnes si tuto paletku představíme v podrobné recenzi.

Paletku jsem zakoupila v Sephoře již v měsící květnu a po téměř denním používání si myslím, že mě už ničím dalším nepřekvapí a tak přináším tuto recenzi. Cena paletky byla 1550 Kč a dostala jsem k ní při koupi ještě miniaturu báze Shadow Insurance (hrozná) a řasenky Better Than Sex (zatím nevyzkoušeno). Paleta obsahuje 30 stínů o gramáži 0,8 g, ve výsledku vás tedy jeden stín vyjde na necelých 52 Kč. Samozřejmě chápu, že počáteční investice je vyšší, ale vyplatí se.

Paletka má sedm plně matných stínů, zbytek je se shimmerem nebo třpytkami.

Mě paletka zaujala hned, jak se na trhu objevila. Nejen svým obalem, který je opravdu vyvedený a ačkoliv je papírový, je velice pevný. Ale především i svými barvami a vůbec celým složením. Je vidět, že ten, kdo paletku vymýšlel, trochu přemýšlel :) Oceňuji také velké zrcátko a především to, že víčko paletky se dá otočit a složit si ho tak pod ní a bude se vám příjemněji držet, pokud zrovna nepotřebujete používat zmiňované zrcátko.


Pokud se na ní podíváte a vezmete si jednotlivé řádky stínů, jsou vždy nakombinovány tak, aby použití celého řádku dávalo smysl. Hezky od nejsvětlejšího po nejtmavší, aniž byste museli při použití stínu přeskakovat. Samozřejmě si každý dle svého nakombinuje jaké stíny chce, ale tohle mě zaujalo už na první pohled, když nevíte, co ráno vykouzlit, tohle vás navede.

Bohužel ale musím souhlasit s tvrzením, že kvalita jednotlivých stínů se liší. Co vím z recenzí od mých kolegyň, tak tomu bylo ve všech limitkách a je tomu tak i v této. Pojďme se tedy podívat na jednotlivé stíny a něco si o nich říct.


Heaven je matný světlý nažloutlý stín, který se perfektně hodí, když si nechcete dávat žádné výrazné líčení a chcete vyběhnout jen s řasenkou, popřípadě linkami. Je prakticky neviditelný, ale přece jen víčko hezky rozsvítí a lehce zamaskuje žilky.

Lace Teddy je potom hodně podobný, též matný, ale dodá víčku teplejší podtón a skvěle se s ním blendí.

Pink Cheeks se tváří jako matný, ale není, má pidi mikrospokopické částečky shimmeru, které nejsou prakticky vidět. Velmi často využívám pod obočí, kde ho krásně zdůrazní, ale nepřežene to.

Poodle je už docela drobivější, zejména tím, že jsou v něm třpytky trochu větší. Špatně se nabírá, respektive při tom docela drolí, ale do vnitřního koutku jsem si ho zamilovala a krásně oko projasní.

Spotlight je matná žlutá, taková studená, která je docela nevýrazná, ale většinou ji používám jako základ, když chci oko sjednotit a pokračovat nanášením tmavších barev.

Fairy Tale je krásná světlá zlatá, hodně třpytivá, ale tady docela dost drobivá. Dělají to především ty třpytky a je to problém u více stínů z paletky. Na sucho je krásná, ale rozbalí to teprve na mokro.

Satin Sheets je multifunkční stín, protože pokud chcete s touto paletkou cestovat a vzhledem k její velikosti nechcete tahat už moc dalších produktů, můžete tímto stínem nahradit rozjasňovač. Na tváři udělá krásný zlatavo-růžový výrazný efekt.

Kittens se zdá jako obyčejná světlá fialová, ale díky zlatému lesku líčení hezky ozvláštní. Přiznám se, že jsem ji použila spíš jen na experimentování než na běžné líčení, zatím se s fialovými učím pracovat tak, abych nevypadala jako s monoklem.

Cutie Patootie je přesně ten stín, který použijete, když chcete jen nějaký rychle nahodit a jít. Je skvělý a u mě hojně využívaný, protože ho můžete dát na celé víčko, oko vám hezky prozáří a pořád to vypadá jemně a přirozeně.

Honey butter je další matná barva, kterou využívám jako pudrový podklad zejména pro líčení teplejších tónů, popřípadě při jeho blendění.


Nudie je asi nejvyužívanější stín z této paletky. Jednoduchá matná hnědá, není extrémně prášivá a v případě nutnosti se dá využít i na obočí. pro světlejší typy.

Push-Up je další oblíbenec z kategorie "dám na víčko a jdu". Myslím, že takový stín by měla mít doma každá z nás. Dá se docela hezky vrstvit a netvoří takovou tu podivnou krustu na oku.

Bunny Nose je na první pohled docela výrazná růžová, ale při nanášení štětcem na víčko už tak sytá není. Pokud chcete docílit výraznějšího efektu, nanášejte prstem nebo na mokro.

Dear Diary je o krapet hnědší než Push-Up, ale je prakticky totožný svými vlastnostmi. Používám ho zejména na vnější část oka do záhybu, když chci přirozené líčení, ale trochu ho ztmavit.

Honeymoon je zase taková zlatavohnědá, kterou používám na střed víčka, když chci teplejší líčení a trochu svítivější pohled. Je super, nedrobí a krásně se s ním pracuje.

Tickle Me je další neutrální hnědá, ale světlejší a proto ji dávám zejména ke koutku oka a lehce ji ještě doplním stínem Poodle. Dá se samozřejmě ale i krásně využít na celé víčko. Je takový máslovitější, takže jde i hezky nabrat.

Honey Pot je další zlatá, ale o dost tmavší než Fairy Tale a také o dos výraznější a mnohem lépe se s ní pracuje. Není tak drobivá a tak se mi lépe nanáší. A na mokro? Boží!

Moonbeam se zdá být další docela nevýrazná, ale pokud se mi do koutku oka nehodí bílá perleťová na projasnění, tak používám právě tuto. Je taková hezky do zlatova, ale spíš jen takový jemný odlesk, nic křiklavého.

Coffee Date je skvělá barva na kouřové líčení očí, krásně pohled ztmaví. Je v teplejším tónu a zase je taková máslovitější, takže super na nanášení. Při blendění pak ale může trochu prášit a opadávat.

Hot & Bothered je barva, kterou využívám nejméně. Myslím, že jsem ji použila za celou tu dobu tak dvakrát a už při koupi paletky jsem věděla, že tenhle stín bude asi opomíjený. Nejsem na extra teplé líčení a rezaté tóny, ale snad se k tomu také časem dopracuji.


Don´t Settle je boží hnědo šedá barva, ale bohužel je příšerně drobivá a strašně ze štětce opadává. Zkoušela jsem nanášet i prstem a je to lepší, ale stejně to není ono. Jinak na víčku vypadá nádherně.

Chocolate Martini je docela tvrdě slisovaný oproti jiným. Má malinké zlaté třpytky a ty mají tedenci na oko se lepit a stín jako takový zase rád opadává. Dost práší, což je škoda, protože na ztmavení záhybu oka se hodí perfektně, jen musíte počítat s tím, že vám napadá i pod něj.

Love Bug je barva, kterou moc neumím popsat. Taková fialovo hnědá, trochu našedlá. Je moc pěkná a udělá opravdu krásný look. Drobivější je taky trochu, ale dá se s ní pracovat.

Spoiled je zase hnědá máslovitějšího typu a když mám tmavé líčení, ráda ji použiju lehce na spodní linku a nebo do záhybu.

Makeup & Chill je další barva, kterou využívám málo, ale přece jen. Je to hodně tmavá hnědá a bohužel ani blenděním se mi ji nedaří zjemnit.

Fingers Crossed je celkem tvrdě slisovaná a jde velmi špatně nabrat, prakticky naberete jen ty mini třpytky a něco málo barvy. Hodně opadává a práší, ale když už ho nenasete, je fakt nádherný.

Undercover je o něco horší než předešlý stín, nedá se prakticky nabrat. Je dost do fialova a má i modrofialové třpytky a je takový divně tvrdý.

Smokin´ je další krásná barva, šedo hnědo zelená, ale opět má problém s drobivostí. Tohle je ale stín, který využívám opravdu hojně, protože přesně taková barva mi chyběla.

Night Fever by se dal přihodit k Fingers Crossed a Undercover, je to totiž stejný případt. Hodně tvrdý a když ho nabíráte, naberete jen třpytky a trochu toho černého prachu, který vám cestou štětce k oku zase opadá. Kdyby byl tenhle stín máslovitý, byl by dokonalý na kouřovky a určitě bych ho využívala daleko víc.


Stiletto je poslední stín a je to klasická matná černá. Jsem moc ráda, že v této paletce je, protože co jsem dala pryč jiné paletky, černá mi chyběla. Nevyužívám ho tak často, což je logické, po černé nesaháte každý den, ale ráda si jím udělám linku, když ji nechci tak tvrdou a ostrou jako to dělají linky tekuté a nebo jím lehoučce ztmavím jiné stíny.

Uff, to bylo vyčerpávající a mám pocit, že mi ruce po klávesnici jedou už úplně samy :D Suma sumáum ale:

Matné stíny nejsou tak prášivé, jak jsem očekávala. Samozřejmě bez smítka to není, ale pracuje se s nimi moc hezky a neopadávají. Stíny se třpytkami, to jsou ty tvrdé a těžko nabratelné. Dost opadávají, špatně se nanáší a nejsou tak syté, jak bych si představovala. Tohle by šlo zlepšit. Také jsou to ale stíny měkké, málo slisované a drobivé, i když tady už to trochu propojuji s těmi se shimmerem. Nejlepší konzistence je ta máslová, která se hezky nabere a neopadává tak šíleně, jak třpytky. Škoda, že takové nejsou všechny ostatní stíny z paletky, pak by byla dokonalá, takhle je "jen" dobrá.


Ve výsledku má tato paletka své mouchy, má pár stínů, které nejsou úplně povedené, ale má pořád převahu těch, které jsou skvělé a které jsem si zamilovala. Jsem tedy moc ráda, že jsem si ji pořídila a nemám v plánu se jí vzdát, možná jen kdyby ji Too Faced udělali znovu ale se všemi stíny máslovými, to by šlo :D

Máte tuto paletku? Zaujala vás? V ČR ji už asi neseženete, možná na nějakých bazarech, pokud se jí rozhodně někdo vzdát, ale údajně mají ještě v polské Sephoře, tak pokud jsem vás na ni nalákala, dlouho neváhejte. Určitě koupí neprohloupíte :)

CONVERSATION

5 komentářů:

Simoneta Blog řekl(a)...

Moc hezká paletka. Některé odstíny mě zaujaly, jiné mi připadají zbytečné.
SimonetaBlog

Kejmy Tatranská řekl(a)...

tak tá má nádherné farby!!! ach ach, zamilovala som sa! :).

KEJMY ♥.

Blueberry Pink řekl(a)...

A který tě zaujal nejvíc? :)

Blueberry Pink řekl(a)...

Je opravdu krásná :)

Teri J. řekl(a)...

Nádherná paletka, i moc pěkně vyfocene odstíny. Ale za sebe, ja bych je urcote nevyužila. Too faced jako značka mě ovšem láká

Back
to top