IPL epilátor - vyplatí se za tolik peněz?


Dneska bych vám ráda stručně představila svého nového pomocníka v péči o pokožku. Stručně proto, že tohle testování chce opravdu čas a výsledky nejsou vidět po pár dnech, ale až po pár týdnech, berme tedy dnešní post spíše jako takový seznamovací, ačkoliv o první dojmy z testování se podělím.

Od společnosti Braun jsem dostala nabídku k testování jejich produktů a jelikož jsem po IPL epilátoru už delší dobu sama pokukovala, neváhala jsem.

Balení, které se mi dostalo do ruky, obsahuje jednak samotný epilátor, neuvěřitelně dlouhý přívodní kabel a malou kapesní žiletku, kterou určitě vyžiji i na dovolené.

První věc, co mě překvapila, jak je epilátor velký. Čekala jsem, že bude větší než klasický "vytrhávací" epilátor, ale tohle mě maličko překvapilo. Na délku bez kabelu měří asi 21 centimetrů. Ale člověk si velmi rychle zvykne, strojek sedí velmi dobře do ruky a nijak z ní neklouže a hezky se s ním manipuluje.

Na ovládání je opravdu jednoduchý, má pouze dvě tlačítka a s tím se musí naučit zaručeně každý. Než ho ale začnete používat, popřípadě než se rozhodnete pro jeho koupi, měli byste si přečíst, zda je pro vás vůbec vhodný.


Epilátor, jak by se mohlo zdát, není rozhodně určen pro všechny typy pokožky. Jeho používání není doporučeno pro hodně světlé typy s malým množstvím pigmentu a také ani pro tmavé černošské typy, které mají naopak pigmentu hodně. Používat by ho neměly ani těhotné ženy, či lidé s velmi citlivou kůží díky rakovině kůže nebo kožními nemocemi. Více podrobnějších informací najdete jednak v informačním letáku s návodem k použití, popřípadě na internetu.

Strojek je určen nejen pro ženy, ale i pro muže. Pro ženy se doporučuje na podpaží, ruce, nohy, oblast bikin a také na tvář, nikoliv však v okolí očí, záblesky by vám je mohly poškodit, nedoporučuje se při výboji do něj koukat.

Přístroj jako takový má životnost až 250 000 záblesků, což při pravidelném používání 1x týdně po dobu 4-12 týdnů a následně dle potřeby odpovídá při nejmenším deseti letům životnosti. Pokud tedy investici do epilátoru zvažuje, myslím, že neprohloupíte. Kupovat žiletky stále dokola také něco stojí, samozřejmě na druhou stranu chápu, že tohle je velká investice najednou, jelikož cena tohoto typu se pohybuje okolo sedmi tisíc a výše. Je tedy důležité si koupi dobře rozmyslet, ať zbytečně nevyhodíte tolik peněz za něco, co vám bude nevyužitě ležet v šuplíku.

No a něco k používání. Jak jsem psala, jsou na něm pouze dvě tlačítka, tedy velmi jednoduché ovládání. Velké fialové tlačítko přidržením spustí záblesk a malé tlačítko pod ním znázorňuje režim pro citlivou pokožku, který je šetrnější a doporučuje se zejména pro podpaží a oblast bikin. Epilátor používejte na oholenou pokožku, proto je v balení i ta žiletka, ale samozřejmě pokud máte nějakou svou, s klidem použijte ji a tuhle si nechte třeba jako já, na případné cesty.


Z boku přístroje je potom ještě takový pruh s třemi stupni. Po přiložení na kůži si epilátor sám vyhodnotí, jak silný paprsek má vyslat. Aby mohl záblesk proběhnout, musíte mít epilátor přiložený dostatečnou plochou na pokožce, v případě, že to tak nemáte, paprsek neproběhne. Je fajn, že nad používáním a praktičností někdo přemýšlel.

Zespodu je ještě takový větráček, kterým se strojek chladí, aby nedošlo k jeho přehřátí. Dalo by se t nazvat takovým větráčkem. Není to nijak hlasité a rušivé, takže si k epilaci můžete klidně pustit svůj oblíbený seriál.


A nakonec - moje dojmy. Už v úvodu jsem psala, že tohle testování neukáže výsledky hned, ale chce to čas a za tím si stojím. Možná když někdo použije epilátor třikrát a neuvidí výsledky, vzdá to. Vydržte to. Je to sice běh na dlouhou trať, ale vyplácí se. Používám ho chvíli, ale musím říct, že cítím, že chloupky v podpaží slábnou a nerostou tak rychle. Dříve jsem si musela podpaží holit pomalu co dva dny a už se mi ta doba postupně prodlužuje, tak z toho mám radost. I na nohách jsou chloupky o poznání tenčí a jemnější, světlejší a nevylezou už druhý den po oholení, z toho mám opravdu radost. A to epilátor používám teprve dva týdny.

Samotný záblesk nijak nebolí a není prakticky cítit. Může se stát, že pokud budete déle epilovat a "bleskat" na jednom místě, ucítíte teplo, ale to je vše. Nijak to nebolí, není to epilátor, který by vám chloupky vytrhal, ale ten typ přístroje, který omezuje a postupně zabraňuje růstu chloupků, není tedy čeho se bát a směle do toho.


Pokud jste IPL epilátory zaznamenali a zvažujete jeho pořízení, za sebe mohu doporučit a určitě přinesu ještě recenzi po nějakém dlouhodobém používání. Pokud máte někdo s IPL zkušenosti, budu ráda, když se o ně podělíte v komentářích, popřípadě dejte vědět, zda ho zvažujete nebo zda sázíte na žiletku nebo vytrhávací epilátor.

#ad

CONVERSATION

3 komentářů:

MONNIKA řekl(a)...

Ráda bych si taky nějaký epilátor časem pořídila :)

Miska řekl(a)...

No jako začínám po něm také pokukovat :)

Autor řekl(a)...

Já jeden dřv měla, ale nějak mi tento způsob nepřirostl k srdci :D

KIND TO YOURSELF

Back
to top