Péče o rty | balzámy na rty

Balzámy na rty jsou moje velká vášeň a moc ráda je zkouším. Prošlo mi jich rukama už desítky, ale stejně se vracím k pár svým oblíbencům. No a právě o těch to dneska bude.

Blistex je značka, kterou jsem objevila poměrně nedávno a je opravdu skvělá. Nabízí docela širokou škálu balzámků, která se stále rozrůstá. Osobně jsem měla možnost vyzkoušet tuším čtyři z nich a dnes vám povím o dvou mých favoritech této značky.

Začnu tím s horším balením, ale lepším efektem a to je Daily Lip Conditioner. Trochu mi vadí, že je takto v kelímku a musí se do něj sahat prsty, což není úplně komfortní, ale vzhledem k tomu, jak skvělý produkt to je, mu to odpouštím. Jeho chuť je medovo mentolová, ačkoliv obsahuje Aloe Vera a kokosové máslo. Na rtech vteřinku pálí a potom jen krásně chladí a nikdy se nemohu toho pocitu nabažit. Ani nevím, jak bych to měla popsat, to se prostě musí ozkoušet. Je mým věrným společníkem hlavně v zimě, kdy trpím na suché a rozpraskané rty. Proto ho nanáším vždy na noc v silnější vrstvě a ráno jsou rty krásně jemné, hydratované a připravené na rtěnku.Druhým oblíbeným Blistex produktem je Triple Butters balzám. Triple butters se jmenuje logicky pro to, že obsahuje tři druhy másel – bambucké, mangové a máslo Tucuma. Oproti předešlému je tento balzám klasicky v tyčince, která, ačkoliv je malá, má opravdu výdrž. Na rtech zanechává příjemnou sladkou chuť a občas mám pocit, že se musím do toho rtu kousnou a ochutnat, jaká je to vůně. Vyživuje a hydratuje také skvěle, ale Lip Conditioner je v tom lepší, jen má ten na nic kelímek. Ideální by bylo mít Lip Conditioner v tyčince a byla bych nejspokojenější.Baby Lips je asi kapitola sama o sobě. Celá ta mánie, kdy tyhle balzámy vstupovaly do drogerií s velkým humbukem a ovacemi, mi přišla naprosto zbytečná a přehnaná. A teprve tak tři roky po tom, kdy se tomu tak stalo, jsem měla možnost je otestovat. V rámci spolupráce s Maybelline jsem jich dostala hned několik, ale jediný, který mě zaujal, byl Dr. Rescue. Ostatní jsou průměrné balzámy s docela umělými barvami a nevýraznou hydratační / vyživující schopností, které měly jen gigantickou reklamní kampaň, aby si je koupilo co nejvíc lidí.

Vraťme se ale zpět k tomuhle „záchranáři“. Chutí mi dost připomíná Blistex DLC a asi i proto mi tak vyhovuje. Oproti Blistexu je ale právě ve zmiňované tyčince, což je u mě velké plus. Horší je už to, že se mi hned na začátku zlomil, což se mi snad ještě u žádného balzámu nestalo. Je totiž takový „měkčí“ nebo jako to popsat. Přijde mi docela nahnaný kokosovým olejem a díky tomu není tak tuhý. Hydratační schopnosti jsou dobré, ale ne nejlepší. Pokud chci něco super výživného, na plné čáře vítězí Blistex. I přesto jsem ho sem zařadila. Mám ho ráda, ale až ho dopotřebuju, znovu si ho nejspíš pořizovat nebudu.


Předposlední balzámy, které vám prostě musím představit, jsou ty od Weledy. Konkrétně tónující balzámy na rty. Jsou dostupné ve třech variantách (Nude, Rose, Berry Red) a přiznávám, že jsem si je moc oblíbila. Je to zase trochu něco jiného než klasický tyčinkový nebo kelímkový balzám, protože je v tubě a má aplikátor s malou dírkou, kterým balzám proteče, když tubu zmáčknete. Zatím nevím, jak (ne)dobře to půjde vymačkávat, až bude balení prázdnější, ale prozatím s tím nemám problém. Balzámy jsou veganské a obsahují jojobový olej a bambucké máslo, díky kterému jsou rty hezky vyživené a hebké. Zabarvené jsou balzámky minimálně, spíš, než aby rty nějak obarvily, jen jim dodají šťávu, což mi maximálně vyhovuje, barvené balzámy jako takové ráda nemám. Moc ráda je používám přes den v práci, kdy nepotřebuji super hydrataci, ale chci mít rty hezky svěží a měkké a nevytváří se na nich nános balzámu, což mi vadí hlavně u častého pití. Navíc ani nežmolkují a nedrolí se, jako to mají balzámy tohoto typu ve zvyku. Mým oblíbencem je varianta Rose, jak je patrné z fotky.Nejlevnější, nejdostupnější a pro mě i nejlepší je Cien Care. Seženete ho v Lidlu za směšných 25 Kč a je prostě skvělý. Z dětství asi spousta z nás zná klasický velký jelení lůj, který se spodem prstem vystrkoval a tohle je něco obdobného, jen v automatické otočné tyčince, tedy mnohonásobně pohodlnější. Oblíbila jsem si ho na kteroukoliv denní i roční dobu a mám jich všude možně hned několik – v kabelce, v autě, na nočním stolku, u počítače, v koupelně, prostě všude, abych je měla po ruce kdykoliv si vzpomenu. Věřte, že není nic horšího, než suché rty, kdy sotva promluvíte a jelení lůj v nedohlednu. Tohohle jeleňáka jsem si oblíbila především kvůli jeho hydrataci. To ale není všechno, co na něm miluju. Odřený nos od rýmy zahojí za chvilku, je krásně hutný a proto s tím nemá nejmenší problém. Co na něm ale také miluju – zkoušeli jste ho někdy nanést na rašící pupínek? Vytáhne ho a zahojí do dvou dnů a to je prostě boží!


Toť mých pět oblíbenců, kteří mě provází momentálním životem. Dost se to samozřejmě střídá, balzámy přichází a odchází, stejně jako oblíbenci se mění, takže je možné, že za měsíc tomu bude zase jinak. Ale takhle to teď vidím. A co vy, jaký je váš nejoblíbenější balzám na rty? Očekávám vlnu EOSů, ale přiznám se, že ten mě taky vůbec nezaujal…

CONVERSATION

2 komentářů:

The world of makeup řekl(a)...

Blistex je super značka mám ráda tyhle kalíšky, ale nejvíce Blistex Lip Relief Cream. Rty zahrání ať jsou sebevíc popraskané.. :-)

Blueberry Pink řekl(a)...

Ten ještě vyzkoušený nemám, budu muset napravit :)

Back
to top