Přečteno: červenec 2015

Vážení, je to se mnou slabota!

Za červenec jsem přečetla jen jednu knihu! No dobře, jednu a kousek. Ta první, Ahoj z nebe mě totiž vůbec nebavila a hned po pár stránkách jsem ji odložila, takže se o ní dnes ani zmiňovat nebudu a dáme si tedy recenzi jen na jeden kousek.

Gillian Flynn - Temné kouty

Oficiální popis:
Libby Dayové bylo sedm, když se její matka a dvě sestry staly oběťmi „satanistické vraždy“ v kansaském městečku Kinnakee. Libby přežila – a u soudu se proslavila svědectvím, že je zabil její patnáctiletý bratr Ben. O pětadvacet let později ji vyhledají členové neoficiálního spolku zaměřeného na notoricky známé zločiny. Doufají, že objeví důkazy svědčící o Benově nevině. Libby zase doufá, že na své tragické minulosti něco vydělá… Psychothriller Temné kouty (2009) americké bestselleristky Gillian Flynnové, autorky kultovních kriminálních románů Zmizelá (2012) a Ostré předměty (2006), vyhlásil časopis Publishers Weekly nejlepší knihou roku. Hlavní roli v připravované filmové adaptaci ztvární Charlize Theronová (držitelka Oscara za snímek Zrůda)Můj názor (může obsahovat spoilery):
Byla to druhá kniha, kterou jsem od této autorky četla, a myslím, že poslední určitě ne. Stejně jako Zmizelá se mi moc líbila a měla spád, ale přece jen pár výtek bych měla. 


Příběh byl psaný ve dvou rovinách, kde hlavní hrdinka žila svůj nynější život a v druhé rovině vzpomínala na dramatické události z dětství. Ačkoli mi dvě roviny většinou vadí, tak tady mi to nejen vyhovovalo, ba dokonce se mi to velice líbilo, člověk pak má možnost vidět i do minulosti a je fajn, když se potom minulost spojí se současností, jako tomu bylo v této knize.

Trochu jsem měla problém s myšlením hlavní postavy, chvílemi byla opravdu na ránu, ale ještě se to dalo docela vydržet.

Děj byl dynamický, měl spád. Ze začátku vás autorka trochu napíná, než prozradí, o co jde a to mě moc bavilo. Stejně tak mě bavilo číst o daných situacích z různých pohledů. Super bylo, že u každé kapitoly bylo i napsáno, kdo ji vypráví a kdy se odehrála, aspoň se tak čtenář v knize a v ději neztrácel.

Co mi ale trošku vadilo byl poněkud rychlý konec. Přišel mi docela ufláknutý, jak kdyby Gillian chtěla příběh co nejrychleji uzavřít. Podle mě to mohlo být ještě trošku rozvedené, co se dělo, jak to dopadlo. Ale to je jen můj názor, na kvalitě knihy to nic nemění a mohu ji rozhodně doporučit.

Knihu mi věnovalo knihkupectví Martinus, za což moc děkuji. Zakoupit ji můžete zde.

Četli jste Temné kouty? Jak se vám líbily? A jakou knihu s podobnou tématikou a dějem byste mi doporučili? Já můžu určitě doporučit i Zmizelou od stejné autorky, obě knihy jsou super! :)


CONVERSATION

3 komentářů:

Reading With Lucy řekl(a)...

Musím si tuto knihu přečíst a Zmizelou také. Ahoj z nebe jsem si chtěla koupit v levných knihách, ale teď nevím jestli si ji mám koupit nebo ne. :)
Blog:Reading With Lucy

Izabella M. řekl(a)...

skvelá knižka vážne :)

Izabell │my diary/klik/

Nicol řekl(a)...

viděla jsem jen film, ale i ten byl super, na knihu určitě také dojde a poté i na třetí knihu od této autorky (Ostré předměty?tuším)

http://puntikaty-blog.blog.cz/

Back
to top