Tipy na letní čtení

Krásnou horkou neděli vám přeji. Stále nevíte, co v těchto letních dnech u vody číst, po jaké knize sáhnout? Proto jsem sepsala pár tipů na letní čtení, z kterého by si měl vybrat každý - ať už jste milovník sladkých románků, brutálních vražd nebo třeba osvěžujících dezertů!

Jojo Moyes - Stříbrná zátoka

Liza, obyvatelka města Silver Bay v Austrálii brání pobřeží před výstavbou moderního letoviska. Zahraňuje velryby, oplakává svou mrtvou dceru a společně s matkou se snaží žít spokojený život. Jenže ubrání se i Mikeovi, který přijel, aby realizoval projekt a přeměnil poklidnou pláž v centrum dění?

Přečteno! Recenze na knihu zde.


Gillian Flynn - Temné kouty

Libby se už od mládí potýkala s těžkým životem, když byla její matka a sestra zavražděna a z celého incidentu byl obviněn její bratr. O několik let později však členové spolku zaměřeného na zločiny vyhledávají důkazy, že je její bratr Ben nevinný. A proč by nemohla Libby svou tragickou minulost obrátit ve výdělečnou činnost?

Po přečtení Zmizelé jsem chvíli váhala, zda Temné kouty číst, ale když přišel do kin film a lidé ho začali chválit, bylo rozhodnuto, že budu nejdříve číst a pak se mrknu na to, jak se to filmařům povedlo. Knihu mám momentálně rozečtenou.

Děkuji Martinusu za poskytnutí knihy, zakoupit ji můžete zde.


Rainbow Rowell - Fangirl

Cath a Wren jsou dvojčata, která spolu sdílí celý život a o vše se dělí. Problém ale je v tom, že při nástupu na vysokou školu Wren chce bydlet na koleji sama, bez Cath.

Cath je samotářská, jejím kamarádem je internet, kam píše povídky a tisíce virtuálních fanoušků je čte. Jak může Cath zvládnout nástup do školy, bez sestry, která jí byla vždy oporou? Najde si nové kamarády?

Hodně se na tuto knihu těším a už se nemohu dočkat, až se do ní začtu, čeká na mě na polici.
Děkuji Martinusu za poskytnutí knihy, zakoupit ji můžete zde.


E.L.James - Grey

Milovnice trilogie Fifty Shades si pravděpodobně přijdou na své s vydáním knihy Grey. Zatím se na trhu objevila jen v angličtině, takže pokud raději čtete originály, máte šanci ji ulovit. Překlady do ostatních jazyků se teprve připravují.

Kniha Grey mapuje první část trilogie z pohledu Christiana, ale podle toho už soudím, že se nebude asi jednat o dramatické čtení s napínavou zápletkou. Pokud jste trilogii četli, znáte ji z pohledu Any. Teď si ji budete moct přečíst z pohledu Christiana, což mě osobně moc neláká.


Lars Kepler - Stalker

Před lety byl pastor Kyrklund odsouzen za vraždu, z které si nic nepamatuje. Po letech, kdy vyjde na svobodu, policii přijde nahrávka s ženou v okně a další den je tato žena zabita a stopy vedou opět k pastorovi. A když přijde další nahrávka, nikdo nechápe, o co jde. Joona Linna přece už před rokem zmizel a všichni ho považují za mrtvého...

Pokud jste milovníci Keplera, určitě by Vám tato kniha neměla uniknout a pravděpodobně už jste se s ní i setkali. Já sice od Keplera ještě nic nečetla, ale chystám se na to. Už delší dobu :)


Fredrik Backman - Babička pozdravuje a omlouvá se

Elsa je malá holčička, která je na svůj věk až moc vyspělá. Nemá jiné kamarády než svou babičku, která jí vypráví kouzelné příběhy.

Jednoho dne má Elsa doručit dopis a od babičky vyřídit, že se omlouvá a pozdravuje. A to ještě Elsa netuší, že má v ruce klíč od ohromného dobrodružství.

Pokud hledáte oddychovku na dovolenou a nevadí vám nereálné pohádky, u kterých si můžete celý svět vysnít, myslím, že Babička je tím správným dílem.


Dita Pecháčková - Deník Dity P - Kuchařka 2

Na své si v dnešních tipech přijdou i kuchtíci. Nedávno vyšla nová dlouho očekávaná kuchařka Deník Dity P. s číslem 2. Hned pár dní po jejím vydání jsem ji okukovala v knihkupectví a musela jsem se hodně přemlouvat, abych odešla bez ní.

Opět dokonalé fotografie, lákavé recepty a poutavé příběhy ze života Dity. Pokud bych si měla přát knihu a měla by to být kuchařka, bude to tahle.


Zoe Sugg - Girl Online

Penny se skrývá pod přezdívkou Girl online a přidává příspěvky o svém životě na blog. Píše o sobě, svých kamarádech a o záchvatech paniky, které jí potkaly po vážné nehodě.

Na cestách v New Yorku se Penny setká s Noahem. Charismatickým mladíkem, kterému se nedá odolat. Mají toho tolik společného! Poprvé se doopravdy zamiluje a když to vypadá, že láska to bude jako trám, vyplývá na povrch Noahovo tajemství.

Letní oddychovka k vodě jako dělaná. Recenze na tuto knihu zde.


Cameron Diaz - Body Book

Cameron asi netřeba představovat, když slyším její jméno, automaticky se mi vybaví střih jejích blonďatých vlasů a štíhlá postava, kterou má prakticky několik let neměnnou. A jak toho docílila?

Její kniha popisuje začátky toho, kdy si uvědomila, že žije nesprávným stylem až po najetí na ten správný režim, který dodržuje. Moc se mi líbí, jakým stylem je kniha napsaná, vždycky je lepší číst příběh někoho, kdo to dokázal a kdo takto žije, než číst a hledat v tabulkách, že tohle a tamto je špatně. Proto jsem ocenila, že tabulek bylo v knize opravdové minimum a když už tam byly, byly zajímavě provedené a čtenář neměl tendenci je přeskakovat.

Kompletní recenzi na tuto knihu jste si mohli přečíst zde.


Cecelia Ahern - S Láskou, Rosie

Alex a Rosie se vzájemně milují, ale problém je v tom, že to jeden druhému neřekl. Neustále se míjejí, prožívají spoustu vztahů, v kterých nejsou spokojení jen proto, aby se na sklonku života odhodlali a řekli si, co k sobě opravdu cítí.

Velice smutná kniha, rozhodně mějte po ruce kapesníky. Díky svému příběhu mi kniha pomohla pochopit, že život je až příliš krátký a neměli bychom ho promarnit blbostmi a hlavně jeden druhému říct, co k sobě cítíme, protože mnohdy může být už pozdě a život vám uteče, ani nevíte jak.

Kompletní recenze na tuto knihu zde.Rebecca Kade - Call girl v utajení

Anna řídí milionový podnik s placenými společnicemi, kde jejími klienty jsou jen ti nejvýše postavení politici.

Rebecca Kade ale neměla na výběr, potřebovala práci, aby získala zpět svou dceru. Proto udávala Annu, pro kterou pracovala. Získávala od ní informace a mnula si ruce nad tím, jaká je s Annou na oko kamarádka, ale ve skutečnosti byla tajnou agentkou.

Žhavá novinka, která by měla vycházet koncem tohoto července. Myslím, že si na ní počkám, zní to zajímavě.


Alfie Deyes - The Pointless Book

Tvořivá kniha z dílny youtubera Alfieho, přítele Zoelly. Znáte Destrukční deník? Tohle je něco podobného. Kniha, která je určená k pokreslení, polepení a k tomu, abyste se na ní pořádně vyřádili.

Plňte kreativní úkoly, vymýšlejte originální provedení zadání a vybijte si svůj vztek pomocí pastelek.

________________♥________________

To by bylo pro dnešní tipy vše, snad si z nich něco vyberete. Já už stihla přečíst několik knížek a hodně dalších mne i zaujalo. Momentálně jsem se začetla do Temných koutů, v pořadí je Fangirl a kdo ví, co bude další? Co teď v létě čtete vy? Oddychovky nebo se rádi začtete do nějakého napínavého příběhu?

CONVERSATION

8 komentářů:

Life-babylove řekl(a)...

Pěkný článek, máš chybičku v příjmení Cameron Diaz :)
www.life-babylove.blogspot.com

Dominika Š. řekl(a)...

Děkuji za typy na knížky, už mi pomalu docházela inspirace, co číst ;)

anotherdominika.blogspot.cz

Teenka řekl(a)...

:) no já ted jsem si hrozně oblíbila stoletýho staříka. Potom Aristokratku (Poslední aristokratka a Aristokratka ve varu) No a chystám se na Žítkovské bohyně, kterou jsem přečetla do půlky a pak o odložila kvůli zkouškovému :)

Na Len řekl(a)...

Ahoj rada by som ťa pozvala na giveaway, ktorá práve prebieha u mňa na blogu :)
http://nalensworld.blogspot.co.uk/2015/07/summer-giveaway-2015.html

Lady Caterpillar řekl(a)...

Moc ráda bych si přečetla girl online a s láskou rosie!
ladycaterpillar

Dominika řekl(a)...

Určitě bych si vybrala :) A zrovna před chvílí jsem ležela na sluníčko a četla Body Book, je to skvělá knížka :)

Denisa Linhartová řekl(a)...

Super tipy :) já miluju Dana Browna, ale chci si přečíst ty Kouty a Body Book :)
www.deelays.blogspot.com

Nicol řekl(a)...

viděla jsem Temné kouty a moc se mi to líbilo, stejně jako Zmizelá :) takže na knihu se pravděpodobně chystám také :)

http://puntikaty-blog.blog.cz/

Back
to top