Přečteno: Květen 2015

Krásný den moji milí,

dnes jsem si pro vás připravila vámi tolik oblíbený přehled a recenzi přečtených knih. Je trochu později, ale důležité je, že je tu! Jelikož jsem tento měsíc četla vše v papírové podobě, přináším přímo mé fotky, které vznikly během čtení :)

John Green - Papírová města


Oficiální popis:
V Paper Towns se vám dostane příběhu o dospívání. Margo už se dávno s Quentinem nebaví a přát se s jinými, a na škole je považována za legendu. Může za to zejména její nespoutanost a časté dobrodružné několikadenní výpravy, kdy její rodiče šílí strachy i vzteky. Jednoho dne však Margo nečekaně zaklepe na Quentinovo okno a uprostřed noci ho vtáhne do jednoho z margovského dobrodružství. Druhý den se Margo neukáže ve škole, pak ani další. A Quentin zjistí, že pro něj zanechala vodítko, jak ji najít… Quentin začne pátrat a čím víc se noří do záhadného zmizení, tím méně si je jistý, kým vlastně Margo byla a jestli ji vůbec znal. Co vlastně chce on sám? A co jsou papírová města, na která Quentin ve spojitosti s Margo neustále naráží?

Můj názor (může obsahovat spoilery):

Už když jsem četla anotaci, říkala jsem si, že by to mohla být příjemná změna po všech těch erotických románech a ufňukaných románcích za poslední dobu. Bohužel místo změny přišlo velké zklamání. Kniha mě nebavila, ničím mě nezaujala a příběh mi přišel poměrně pubertální. Margo mi vyloženě pila krev, mladá teenagerka chterá chce být zajímavá za každou cenu.

Měla jsem problém vůbec dočíst, ale překonala jsem se a dolouskala to až do konce. Cecelia Ahern - S láskou, Rosie


Oficiální popis:

Nejlepší přátelé Rosie a Alex se musí vinou osudu rozloučit na neurčito, aniž by si dokázali navzájem přiznat pravdu o svých citech. Jejich přátelství pokračuje dlouhé roky pouze prostřednictvím e-mailů, dopisů a dlouhých telefonních hovorů, které si vyměňují přes oceán. Žijí své vlastní životy a hledají štěstí a „poklad na konci duhy“. Přijdou na to, že ho mají na dosah ruky už dávno a dostane jejich láska druhou šanci?

Můj názor (může obsahovat spoilery):

Takhle kniha mě naprosto dostala. Už dlouho jsem si ji chtěla pořídit a přečíst, ale podařilo se mi to teprve teď.

Stále jsem odolávala pokušení podívat se na film, když jsem knihu ještě neměla, ale jsem moc ráda, že jsem to vydržela. Kniha vám totiž dovolí vysnít si celý příběh podle svého, protože je psaný formou dopisů a emailů. Ačkoliv jsem se docela bála toho, zda mě tato forma bude bavit, nakonec se ukázalo, že moje obavy byly zbytečné. 

Díky tomu, jak je kniha psaná se čte velice dobře a velice rychle, až mi bylo líto, že tak brzy končí. Příběh mapuje životy dvou lidí, kteří spolu vyrůstali a jejichž cesty se musely už v mládí rozdělit. Brzy ale přichází oba na to, že se milují, jenže osud jim nepřeje a staví jim do cesty nelehké překážky a v důsledku toho je jim souzeno být spolu až na sklonku života. 

Velice smutná kniha, rozhodně mějte po ruce kapesníky. Díky svému příběhu mi kniha pomohla pochopit, že život je až příliš krátký a neměli bychom ho promarnit blbostmi a hlavně jeden druhému říct, co k sobě cítíme, protože mnohdy může být už pozdě a život vám uteče, ani nevíte jak.


John Green - Příliš mnoho Kateřin


Oficiální popis:

Když jste zázračné dítě, otvírá se před vámi zázračná budoucnost. Nebo ne? Colin Singleton právě maturoval, dostal kopačky od své devatenácté Kateřiny a má pocit, že jeho život skončil. Ještě že je tu jeho kamarád Hassan, který prostě žádné utápění v sebelítosti nepřipouští. Než se Colin stačí vzpamatovat, ocitne se na cestě bez cíle – a ta skončí v ospalé venkovské díře, vyznačující se jen dvěma pozoruhodnostmi: hrobem rakousko-uherského arcivévody a dívkou Lindsey. Její zásluhou Colin začne pomalu chápat, že není nutné být mladistvým géniem, abyste změnili svět...

Můj názor (může obsahovat spoilery):
Ne. Ne, ne, ne! Když jsem dočetla Papírová města, říkala jsem si, že Green měl asi slabší chvilku a proto vznikla i slabší kniha. Ale Kateřiny? Nejsem si úplně jistá, jakou chvilku měl, když je psal. Možná nějaké zatmění mysli nebo pomatení smyslů. 

Tak šíleně nudnou knihu jsem neměla v ruce opravdu hodně dlouho. Bohužel se to nedalo absolutně číst a celé mi to přišlo postavené na hlavu. 

Mladý puberťák chodí jen s holkami jménem Kateřina. Za svůj krátký život už jich stihl téměř dvacet. Výdrž vztahu si počítá pravděpodobností a dalšími matematickými funkcemi. 

Přečetla jsem okolo 80 stran a knihu jsem musela odložit, dál už to bohužel nešlo. S těmito pár stránkami jsem se mořila asi deset dní a to jindy tento počet přečtu za hodinku.

Pokud váháte, zda knihu koupit, důrazně říkám ne. Pro mě to byly jen vyhozené peníze a ztracený čas.


Zoe Sugg - Girl OnlineOficiální popis:

Penny má tajemství. Pod přezdívkou Girl Online si začne psát blog o svém každodenním životě – o klucích a kamarádkách, o trablech ve škole i doma, ale také o záchvatech paniky a úzkosti, kterými v poslední době trpí.

Když už je situace na všech frontách na pováženou, rodiče ji odešlou na pár měsíců na střední školu do New Yorku. A tam Penny potká Noaha: úžasného charismatického muzikanta, kterému se prostě nedá odolat. A vůbec poprvé v životě se doopravdy zamiluje. A jak jinak (je přece blogerka!), o své pocity se upřímně podělí se všemi čtenářkami svého anonymního blogu.

Jenomže Noah má taky svoje tajemství. A kvůli němu její anonymita na webu jednoho dne praskne jako mýdlová bublina – a v ohrožení se neocitne jenom ona, ale i její vztahy k nejbližším přátelům.

Můj názor (může obsahovat spoilery):
Girl Online byla druhou knihou, na kteroh jsem se už moc těšila nebo na ní byla spíše zvědavá. Neočekávala jsem moc a zklamaná tedy nejsem. 

Kniha se mi líbila, četla se mi dobře a rychle, příběh byl zajímavý a ne až tak předvídatelný, což bylo super. Bohužel vám ale kniha nemá co dát a to mě trochu mrzí. Nepředá vám žádné moudro, zkušenost nebo inspiraci. Přečtete ji a založíte ji do poličky, kde si ji už nevšimnete. Jak už musí být jasné, pokud jste dočetli až sem, top knihou za měsíc květen se jednoznačně stává S láskou, Rosie. Dlouho jsem se tak nezačetla a dlouho mě žádná kniha tak nezasáhla. Má dokonce i na to stát se knihou roku, ale ještě nepředbíhejme, máme toho stále hodně před sebou.

Pro dnešek je to tedy vše a vy mi nezapomeňte dát vědět, co jste v květnu přečetli vy nebo co vás za poslední dobu zaujalo! 

CONVERSATION

5 komentářů:

Reading With Lucy řekl(a)...

Zrovna budu číst Papírová města tak jsem zvědavá. :)

Sabbi Nothingham řekl(a)...

Musím uznat tvůj názor na Greenovi knihy.... Já osobně si užila jen Hledání Aljašky...... Kdyby napsal víc knih jako je právě ta možná bych ho i četla. Jinak mě moc nezaujala žádná kniha a proto nemohu zrovna reagovat

Deni řekl(a)...

Mám stejný názor na Papírová města, strašně nudná knížka těšila jsem se jak nebude fajn, když ji všichni tak miluji a byla strašná.. Chtěla jsem si koupit i tu novou o těch Kateřinách, ale raději si koupím jinou.. Já bohužel v květnu nečetla skoro vůbec musela jsem se učit, ale tento měsíc už mám dost času a už mám za sebou knížku Já a pan Darcy z které jsem úplně unešená, hrozně mě bavila číst a byla zajimavá:)

Michaela Stejskalová řekl(a)...

No k tomu Greenovi. Četla jsem hvězdy, ty se mi moc líbily. Aljaška už o dost méně, teď čtu Kateřiny a úplně super! :) Přijde mi dost fajn. Papírová města mám další, ale na ně jsem četla asi nejslabší recenze, tak uvidíme. :) Příliš mnoho Kateřin bych ale doporučila. :)

Schmidtová Katrin řekl(a)...

Girl Online si chci přečíst, zní mi to jako mooc fajn knížka. Co se týče S láskou, Rosie, určitě si jí musím přečíst :)
A Greenovy knihy? Popravdě, zatím jsem přečetl jen Hvězdy nám nepřály. Tolik jsem od toho čekala, je to takový hit a ono nic. Nuda. Do jiných knih od Greena se zatím nepouštím ;)
teainternet.blogspot.cz

Back
to top