DIY | stojan pod lampu

Zdravím vám u dalšího nového článku,

dneska se pustíme do snadné výroby stojanu pod lampu. Už dlouho jsem bojovala s problémem, že jsem ji měla položenou jen na stole a tak nějak mi to nevyhovovalo, často se mi stávalo, že jsem do rohu pokládala kelímek s tužkami a omylem ho položila moc ke kraji podstavce a on se mi vysypal. Jenže nápad, jak tento problém vyřešit, stále nepřicházel.

Až pak jednou jsem si vzala domů prázdnou krabici od tablet do myčky. Nejprve jsem nevěděla, co s ní, myslela jsem, že ji využiji jako mini odpadkový koš na kosmetický odpad, ale když jsem uklízela na stole a zkusila na ní lampu položit, pasovalo to na sebe, jako by to bylo vyrobené jedno pro druhé. A jelikož jsem měla v šuplíku zbytek látky, bylo jasno...


Krabici jsem olepila pevným neprůsvitným kartonem ( aby neprosvítaly pod látkou nápisy), který jsem připevnila pomocí oboustranné lepící pásky (ano, nechtělo se mi nahřívat tavnou pistoli, navíc takto nevzniknou žádné "hrudky" lepidla, vše je hladké).

Když jsem ji měla kartonem olepenou, udělala jsem ještě jedno to samé, akorát už jsem podruhé nelepila karton, ale hotovou látku. Na jedné straně jsem si ji zarovnala ke kraji, abych ji nemusela ostřihovat a na druhé straně (dovnitř) jsem nechala malé přesahy, aby se dala látka zahnout a také pomocí pásky přilepit.


Takhle to vypadá hezky i jako ten odpadkový koš :) Tak až mě třeba omrzí stojan na lampu, mohu to využít takto.


Také si domov vylepšujete takovými maličkostmi?

CONVERSATION

9 komentářů:

Back
to top