Přečteno: duben 2015

Krásný den moji milí,

doufám, že jste si užili prodloužený víkend a načerpali síly do dalšího týdne. A pokud hledáte něco ke čtení, mám pro vás pár tipů :)A.M. Homesová - Kéž je nám odpuštěno

Harold Silver žije celý život se stínu svého dokonalého bratra, který má vše. Úspěšnou kariéru televizního producenta, krásnou manželku a dvě děti.

Harry je expertem na historii ohledně prezidenta Nixona a velice dobře zná násilnickou povahu svého bratra. Stačí jeden úlet a životy obou bratrů se rázem mění jako mávnutím kouzelného proutku. Harry se rázem stává otcem dvou dětí a jeho vlastní přítelkyně ho opouští a on utápí smutek na online seznamkách.

Můj názor (může obsahovat spoilery):
Na knihu jsem se moc těšila, už název mě nalákal, ale ve finále jsem ji ani nedočetla. Něco tak zdlouhavého jsem už dlouho nečetla. Prvních pár stránek, dejme tomu sedmina knihy, měla úžasný spád a dynamiku, na každé stránce se něco dělo, ale pak tři sta stran nic a bohužel jsem to vzdala, jelikož mne u čtení této knihy naprosto nic nedrželo.

Host, 2015, 573 stran

Děkuji nakladatelství Host za recenzní ebook.
Knihu můžete zakoupit zde.


Andrew Fukufa - Past

Třetí a poslední díl upírské série Hon.

Gen, Sisy, Epap a David prchají vlakem neznámo kam a doufají v lepší život. Zdá se, že se jim konečně podařilo uniknout před soumračníky. V odhodlání přežít jim pomáhá i myšlenka na lék na upírství, který tvoří krev Sisy a Gena.

Ale nic není tak jednoduché, jak se zdá. Cesta vlaku končí v Paláci, kde je plné sklepení glupanů, kteří slouží vládci pro potěšení chuťových buňek. A nikdo nechce skončit na talíři... Zvlášť, když jednou ze soumračnic je Genova bývalá láska, Záře.

Můj názor (může obsahovat spoilery):
Velice povedený díl, řekla bych, že možná nejpovedenější z celé série, jako by se autorka postupně rozepisovala a šlo jí to jen lépe.

Líbí se mi, že děj je napínavý a rozjetý už od začátku, takže člověk se do něj nemusí složitě dostávat a dokáže si pozornost udržet až do poslední stránky. Kniha není předvídatelná a to se mi moc líbí, napětí a nečekané akce od začátku až do konce.

Fragment, 2015, 352 stran

Děkuji za poskytnutí recenzního výtisku nakladatelství Fragment.
Knihu můžete zakoupit zde.


Cameron Diaz - Body Book 

na tuto knihu jsem psala samostatnou recenzi zde.
Knihu mi věnovalo knihkupectví Martinus k recenzi, zakoupit ji můžete zde.Matthew Quick - Odpusťte mi, váš Leonard

V den svých narozenin chce Leonard Peacock udělat něco, na co ostatní jen tak nezapomenou. A tak si přibalí do školního batohu starou, ale přesto fungující, nacistickou pistoli, kterou zdědil po svém otci. Chystá se zabít svého spolužáka a bývalého nejlepšího kamaráda Ashera a potom i sebe.

Leonard si prochází těžkým životem, jeho matka raději dala přednosti módě a tak Leo tráví většinu volného času se svým starým sousedem Waltem koukáním na černobílé Bogatovy filmy. Ve škole nevyniká, ale má slabost pro učitele Herr Silvermana, který učí jeho třídu o holocaustu.

Leonard si vraždu i sebevraždu dokonale naplánoval, ale dojde k ní nakonec?

Můj názor (může obsahovat spoilery):
Upřímně nevím, co si o této knize myslet. Když jsem ji kupovala pro Míšu do swapu, do poslední chvíle jsem se rozmýšlela, zda jí tam dát nebo si ji nechat pro sebe. Nejen, že mě upoutala dokonale provedená obálka, ale také placka edice světový bestseller. Jenže podle mě je tahle placka zase trochu přehnaná.

Kniha je neskutečně přeplácaná poznámkami pod čarou. Pokud něco takového v knize vidíte, čekáte, že bude vysvětleno to nejdůležitější, význam slov, upřesnění atd. Bohužel, toho se zde nedočkáte. Poznámkami pod čarou se v tomto případě rozumí podrobný (ale fakt doslova podrobný) popis událostí a scén, které se v knize odehrávají. Například je v textu zmínka o Leonardově matce a v poznámce pod čarou, která přesahuje téměř dvě strany, je vysvětleno, kterak dala matka přednost módě před Leonardem. Přitom něco takového mohlo být klidně v textu a nemuselo to narušovat děj. Člověk se v tom snadno ztratí, někde vprostřed stránky textu je odkaz na poznámku, která má třeba stránku a půl a vy se pak musíte vracet zpět a hledat, kde že jste to vlastně skončili. Tohle mi přijde naprosto nedomyšlené a celý tento systém mě spíš pěkně naštval.

Jinak se mi děj docela líbil, je fajn, že je čtenář až do poslední chvíle napínán tím, proč chce vlastně Leo zabít svého kamaráda, kniha si tak celou dobu udržuje napětí.

Knižní klub, 2015, 256 stran


Christina Lauren - Vášnivý svůdník

Mia právě odpromovala a vyráží s kamarádkami, Lolou a Harlow, na pařbu do Vegas, užít si a chvíli zapomenout na svého diktátorského otce, který ji nalinkoval celý život dopředu. Už první den u baru si Mia povšimne sympatického a krásného mladíka, ale nakonec se k ničemu nemá.

Druhý den už jí ale doslova nedá spát hluk linoucí se od hotelových sousedů. A hele, náš sympaťák jménem Ansel pořádá s kamarády párty. Druhý den na to Ansel společně s kamarády naše tři grácie vyhledá a hon na "lásku" může začít. A začíná pěkně divoce. Alkohol teče proudem a tak není divu, že se druhý den ráno Mia probudí s kocovinou která ji pomohla na celý předešlý večer dokonale zapomenout. Jedinou připomínkou je zlatý snubní prsten na její ruce.

Nejen ona se přes noc vdala, jenže její kamarádky manželství hned ráno anulovaly. Mia ne. Vzhledem k sympatiím, které k sobě s Anselem chovají a také vzhledem k dopisu, který si v opilosti napsala, aby na nic důležitého nezapomněla, váhají. Nakonec bez anulace Mia odjíždí zpět domů k rodině s nabídkou, že může za Anselem kdykoliv přiletět do Paříže, kde žije.

A to by nebyla správná zápletka, aby Mia jeho nabídky nevyužila. Po hádce s otcem balí kufr a sedá do letadla do Paříže, kde si chce užít prázdniny, než na podzim nastoupí do školy v Bostonu a také si užít se svým sexy manželem, než se rozvedou.

Jenže život v Paříži není takový, jaký si Mia představovala. Ansel neustále pracuje a tak sama bloudí Paříží a aby svého muže vytáhla ze stereotypu, začíná hrát hry na uklízečku, ďáblici a podobně.

Už to vypadá, že se zdaří a budou žít šťastně a spokojeně, ale přichází další zvrat a Miino dobrodružství ve Francii končí neplánovaně dříve.

Můj názor (může obsahovat spoilery):
Moc jsem se na další sérii od těchto autorek těšila, protože předešlá Božská série se mi moc líbila. Zklamaná rozhodně nejsem, ale i tak jsem čekala něco trochu...nečekaného? Kniha je prakticky na 70% předvídatelná, víte, co se stane, i když v životě je to nereálné. I přesto se mi ale kniha moc líbila, zasmějete se u ní a dojme vás. Svůj účel splnila, ale nepřekvapila tolik, jako jsem si přála.

Jota, 2015, 368 stran

Děkuji eshopu Dobré knihy za poskytnutí recenzního výtisku.
Knihu můžete zakoupit zde.


Kniha měsíce, ač jsem ji i trochu zkritizovala, je jasná a její čtení jsem si náramně užila. Stává se jí Vášnivý svůdník a už se moc těším na další díl.

Četli jste něco z mého výběru? Jak se vám to líbilo?

CONVERSATION

10 komentářů:

BIELA MAČKA řekl(a)...

Ach jaj, kedy uz budem mat konecne cas na citanie :-(

Michaela Pavlíková řekl(a)...

Musím říct, že celkem mě zaujaly všechny knihy :))

http://style-and-smile15.blogspot.cz/2015/04/giveaway-3.html

p.e.t řekl(a)...

Tyhle články mám strašně ráda, vždy tady najdu tipy na super čtivo. Díky za to! :)

Amie řekl(a)...

Body Book bych si chtěla přečíst! Snad se brzo poštěstí :)

Charmedka řekl(a)...

Past se vazne povedla, celkove super serie :)
Beauty of pink / Knižní regál

Míňa řekl(a)...

Tolik zajímavejch knížek! Ať už je po maturitě a já můžu číst!:D

Martina Tothova řekl(a)...

Ahoj moc ráda čtu tvé články a i když jsem asi jedna z nestarších na tvé stránce ráda se vracím a v inspiraci na knihy jsi zatím nezklamala .Díky

Wikira řekl(a)...

Nejvíc se mi líbí tři knihy, které jsou v úvodu článku. Mám je v plánu. :-)

Lucy Urban řekl(a)...

Na Cameron se chci taky podivat ! jinak v uvodni fotce John Green ♥
http://dreammorebabe.blogspot.com/

Tříbanánová Lady řekl(a)...

Spostu super knížek, skvělé tipy!:)
tribanany.blogspot.com

Back
to top