Přečteno: Březen 2015

Zdravím moji milí,

dnes to bude poněkud kratší, jelikož jsem v březnu neměla moc čas, abych četla, tak přináším jen dvě knihy. Pokud chcete víc tipů na čtení, koukněte na recenzi přečtených knih v únoru, ty se mi líbily všechny. Pojďme na to! :)


J. Courtney Sullivan - Zásnuby

Kniha podává pět příběhů v pěti časových rovinách v rozmezí několika let, kdy se setkáváme s různými pohledy na lásku a manželství, kde hlavní roli hrají diamanty.

Frances vymyslela v padesátých letech pro firmu, ve které pracovala, slogan, který přežil celá desetiletí. "Diamanty jsou věčné." A díky tomu lidé mají pocit, že právě diamanty potřebují.

V knize se setkáváme s příběhem Evelyn která je za svého manžela provdaná čtyřicet let, s Delphine, která poznala lásku i zklamání, s Jamesem, který se snaží uživit svou rodinu a udržet si milovanou Sheilu po svém boku a také s Kate, která se zařekla, že se nikdy nevdá. Na první pohled rozdílné příběhy mají jedno společné - diamanty.

Můj názor: 
Bohužel nebude pozitivní. Kniha se mi četla špatně, každá kapitola byla o jiném příběhu v jiné časové rovině a jiné postavě a často jsem se ztrácela, kdo s kým a kdy. Nejvíce se mi líbil příběh Frances, ostatní byly jen "doplňky", které zaplácly zbytečně 300 stran navíc. Moc se mi líbí ale titulní strana, ta je povedená!

Děkuji nakladatelství Host za poskytnutí e-knihy k recenzi.
Knihu můžete zakoupit zde.

Host, 2014, 512 stran


Lindsey Kelk - Zbožňuju Paříž

Angela Clarková má nový cíl - jakožto blogerka má napsat článek pro módní časopis o Paříži, kam zrovna jede se svým přítelem, který tam bude s kapelou hrát na festivalu.

Jenže už od začátku se zdá, že to nebude žádný med. Nepřející kolegyně, zničený kufr se všemi věcmi, bývalá lásky jejího přítele a navíc falešná kamarádka, která ji má s článkem pomoct. Z milovaného města se tak rázem stává noční můra a Angela váhá, zda utéct domů ke své rodině, do Londýna.

Můj názor:
Skvělá oddychovka, četla se mi moc dobře. Až na konci jsem zjistila, že je to vlastně třetí díl série, ale vše je tam pěkně vysvětlené, že to pochopí i čtenář, který předchozí díly nečetl.  Moc se mi líbil popis Paříže očima ženy, která žije v New Yorku, připadala jsem si chvíli jako v Sexu ve městě a moc mě to bavilo. Také se mi líbily tipy a doporučení, kam v Paříži zajít, nejen, že je kniha skvělá oddychovka, ale také fajn průvodce. Titulní strana se mi moc líbí, je taková něžná, sexy a roztomilá zároveň. A ano, asi jen blázen může říct, že titulní strana knihy je sexy :D

BB Art, 2012, 272 stran


Knihou měsíce jednoznačně nominuji Zbožňuji Paříž, tady není o čem přemýšlet ( a bohužel ani z čeho vybírat). Snad se v dubnu polepším, už teď vám mohu prozradit, že jsem se pustila do zajímavé knihy plné zajímavých zvratů! Jsem ale teprve na začátku, tak nepředbíhejme :)

CONVERSATION

8 komentářů:

Back
to top