Body Book

Ano, konečně se tahle diskutovaná kniha dostala i ke mně. Moc jsem se na ni těšila, takže když mi z Martinus.cz dorazila, hned jsem se na ní vrhla. Tímto také děkuji Martinusu za její zaslání k recenzi.

Knížku o těle, jeho fungování, správné životosprávě a pohybu napsala známá herečka Cameron Diaz, která se proslavila ve spoustě filmech, jmenujme třeba sérii Charlieho andílků, Zkaženou úču, Zatím spolu, zatím živí, Něco na té Mary je a spoustu dalších.

Cameron asi netřeba představovat, když slyším její jméno, automaticky se mi vybaví střih jejích blonďatých vlasů a štíhlá postava, kterou má prakticky několik let neměnnou. A jak toho docílila?

Její kniha popisuje začátky toho, kdy si uvědomila, že žije nesprávným stylem až po najetí na ten správný režim, který dodržuje. Moc se mi líbí, jakým stylem je kniha napsaná, vždycky je lepší číst příběh někoho, kdo to dokázal a kdo takto žije, než číst a hledat v tabulkách, že tohle a tamto je špatně. Proto jsem ocenila, že tabulek bylo v knize opravdové minimum a když už tam byly, byly zajímavě provedené a čtenář neměl tendenci je přeskakovat.


Body book je psána poutavě, ukazuje čtenářům tipy, kterými se sama Cameron ve stravování řídí a předává rady od odborníků širší veřejnosti. Ukazuje, jak tělo správně funguje a jak je o něj třeba pečovat. Trochu mě nudila část o anatomii lidského těla, tohle jsou podle mě základy, které každý znát (nebo by měl znát) už ze základní nebo střední školy, ale zase chápu, že do konceptu celé knihy to zapadá a je třeba připomenout si některé věci.

A výsledek?
Body book se čte velice dobře, čtenáře dokáže upoutat, i když nemá žádnou dramatickou zápletku jako detektivka nebo román. Už od prvních stránek se nadchnete pro zdravý životní styl a musím říct, že mě to vydrželo až do poslední stránky, otázka ale je, jak dlouho to vydrží po přečtení :D

Osobně si ale myslím, že mediální a marketingová masáž knihy ji samotnou předčila. Neříkám, že není dobrá, je, ale reklamy z ní udělaly minimálně top knihu století, což není. Ale za přečtení rozhodně stojí!


Knihu vydalo nakladatelství Jota v roce 2014 s počtem 296 stran.
Cena v knihkupectvích se pohybuje okolo 450 Kč, na Martinusu ji seženete ale o stovku levněji a to už se vyplatí! :)

CONVERSATION

9 komentářů:

Laura R. řekl(a)...

Milujem túto knihu. Najprv som bola proti jej kúpe, lebo teraz má knihu každá celebritka, ale táto stojí naozaj za to. Prečítala som ju na jeden šup :)

Srdečne ťa pozývam na *GIVEAWAY*

Primadonna Girl řekl(a)...

Cameron Diaz je krásná ženská! Knížku jsem viděla na plakátech, ale nemám podobné moc ráda, ale teď si jí asi od někoho (nejprve půjčím a uvidím. Ta anatomie je tam asi i proto, že primární publikum jsou američané a školství mají trochu jiné, než to naše.

Genevra řekl(a)...

Může to být zajímavé čtení.
giveaway

Mycakestyle 1 řekl(a)...

Teda, tuto knihu jsem na různých stránkách vidělala mnohokrát, ale že je o tom, jak se správně stravovat a podobně, jsem vůbec nečekala. Myslela jsem si, že to bude třeba o životě Cameron. Každopádně docela jsi mě na ni nalákala, líbí se mi ten design a čistota. :)

Once upon a time řekl(a)...

ta knížka mě taky láká, cameron mám moc ráda:) navíc je taak krásná.

Veru řekl(a)...

Cameron mám ráda, všechny filmy, kde hraje se mi líbí a knížku bych si přečetla ráda :). Už jsem naznačila příteli tip na dárek k narozkám :D

Claudia Oleriny řekl(a)...

taky jsem na tuhle knihu koukala v knihkupectví, ale uz mam tolik knih, ze bych ji nemela kam dat :D vypada ale moc hezky, libi se mi ze ma takovy hezky jednoduchy design :)

ClaudiasNewLife

Irena Dragounova řekl(a)...

Pěkný článek 👍🏻 knížku jeste nemám, ale díky tobě si ji rada přečtu 😊

Lucie řekl(a)...

Popravdě jsem si ji nemohla nechat ujít, zatím jsem se do ní ale nezačetla, ale snad už si na ni čas brzy najdu :)

Make-up speciál 2.část + Giveaway!!!

Back
to top