Body Book

Ano, konečně se tahle diskutovaná kniha dostala i ke mně. Moc jsem se na ni těšila, takže když mi z Martinus.cz dorazila, hned jsem se na ní vrhla. Tímto také děkuji Martinusu za její zaslání k recenzi.

Knížku o těle, jeho fungování, správné životosprávě a pohybu napsala známá herečka Cameron Diaz, která se proslavila ve spoustě filmech, jmenujme třeba sérii Charlieho andílků, Zkaženou úču, Zatím spolu, zatím živí, Něco na té Mary je a spoustu dalších.

Cameron asi netřeba představovat, když slyším její jméno, automaticky se mi vybaví střih jejích blonďatých vlasů a štíhlá postava, kterou má prakticky několik let neměnnou. A jak toho docílila?

Její kniha popisuje začátky toho, kdy si uvědomila, že žije nesprávným stylem až po najetí na ten správný režim, který dodržuje. Moc se mi líbí, jakým stylem je kniha napsaná, vždycky je lepší číst příběh někoho, kdo to dokázal a kdo takto žije, než číst a hledat v tabulkách, že tohle a tamto je špatně. Proto jsem ocenila, že tabulek bylo v knize opravdové minimum a když už tam byly, byly zajímavě provedené a čtenář neměl tendenci je přeskakovat.


Body book je psána poutavě, ukazuje čtenářům tipy, kterými se sama Cameron ve stravování řídí a předává rady od odborníků širší veřejnosti. Ukazuje, jak tělo správně funguje a jak je o něj třeba pečovat. Trochu mě nudila část o anatomii lidského těla, tohle jsou podle mě základy, které každý znát (nebo by měl znát) už ze základní nebo střední školy, ale zase chápu, že do konceptu celé knihy to zapadá a je třeba připomenout si některé věci.

A výsledek?
Body book se čte velice dobře, čtenáře dokáže upoutat, i když nemá žádnou dramatickou zápletku jako detektivka nebo román. Už od prvních stránek se nadchnete pro zdravý životní styl a musím říct, že mě to vydrželo až do poslední stránky, otázka ale je, jak dlouho to vydrží po přečtení :D

Osobně si ale myslím, že mediální a marketingová masáž knihy ji samotnou předčila. Neříkám, že není dobrá, je, ale reklamy z ní udělaly minimálně top knihu století, což není. Ale za přečtení rozhodně stojí!


Knihu vydalo nakladatelství Jota v roce 2014 s počtem 296 stran.
Cena v knihkupectvích se pohybuje okolo 450 Kč, na Martinusu ji seženete ale o stovku levněji a to už se vyplatí! :)

CONVERSATION

9 komentářů:

Back
to top