Ali tips: Jarní nákupy

Krásný den mí milí,

jaro se nám konečně ukázalo v plné kráse a spousta z nás určitě potřebuje nějaké jarní novinky do svého šatníku. Já oblečení ani moc nepotřebuji, nějakou halenkou bych samozřejmě nepohrdla, ale prioritou pro mne byla na jaro velká černá kabelka a nová peněženka. Na courání v obchodech nemám poslední dobou vůbec čas a když, tak se mi toho moc nelíbí, takže jsem otevřela Aliexpress a trochu provětrala kreditku. A koupila jsem si tuhle krásnou svatou trojici!

Začala bych náhrdelníkem. Určitě jste tento kousek nebo hodně mu podobný už někde viděli, je to hit posledních týdnů a má ho snad každý. Já dlouhou dobu masivním náhrdelníků nemohla přijít na chuť, ale tak jsem si je zamilovala, že je teď nosím prakticky každý den a jen je střídám podle barev k outfitu.

U tohoto náhrdelníku je skvělé to, že obsahuje víc barev najednou, takže budete mít šanci ho zkombinovat s více věcmi. Dokonale rozzáří černý nebo bílý top, ale na mintovém svetříku vypadá také skvěle a spoustu lidí už mi ho pochválilo.

Fajn je i v tom, že nečerná. Spousta náhrdelníků mi po pár nošeních hned zčernala a nechávaly mi fleky na krku, u tohoto ten problém zatím nemám a to už jsem ho měla na sobě čtyřikrát od té doby, co mi přišel.

Náhrdelník jsem koupila tady za 2,72 dolarů a dorazil mi za cca 4 týdny.


Nutností pro jaro byla nová peněženka, jelikož mi moje stará dosloužila. Měla jsem jen jednoduchou černou, prakticky stejnou jako tuto, jen bez nápisu. A po té, co jsem do ní nacpala přes 100 000 CZK v hotovosti ten nápor bankovek nevydržela a rozjel se jí zip :D A od té doby s tím bojuji, čas od času se jí ten zip rozjede a mám obavu, aby se mi z peněženky nevysypaly různé karty, občanka, stravenky apod. Nová tedy byla nutným krokem.

A řekla jsem si, že i když je černá klasika a moc se mi líbí, chtělo by to změnu. Aby s vůbec někdo všiml, že mám peněženku novou :) Nakonec jsem si tedy vybrala krémovou, zaujala mne svou jemností a i když jsem se bála, jaká barva mi nakonec dorazí, jsem velice spokojená.


A to i s vnitřkem peněženky. Spousta peněženek, které jsem okukovala v obchodech, měla ten prostřední díl na drobné a kapsičky na karty za takového podivného měkkého a "flomcavého" materiálu, že to prostě nebylo pevné a vypadalo to odfláknutě. Tady ne, vnitřek je krásně pevný, nikde nečouhají žádné nitě, zipy fungují jak mají. Než tam zase nacpu sto táců :D Ale bude chvíli trvat, než je nastřádám :D

Peněženku jsem si koupila tady za 8,66 dolarů a přišla také po měsíci.
Na peněžence byl štítek Mango s cenovkou 25,99 EUR, ale nedělám si iluze o původu této peněženky.


Posledním jarním úlovkem z Aliexpressu pro tuto chvíli je kabelka. Moje černá kabelka, o které jsem psala tady mi hodně rychle dosluhuje a to jí mám necelé dva roky. Ale je pravda, že jsem ji nosila hodně často a tahala v ní i hodně těžké věci, takže je už poměrně poničená a navíc má rozbitý zip. A jelikož jinou černou kabelku nemám a potřebuji, rozhodla jsem se najít nějakou větší, protože s sebou nosím do práce hodně věcí, svačiny, obědy, desky, notesy atd, potřebuji, abych měla dostatek místa.

Když jsem tuhle krásku na Ali objednávala, tak jsem netušila, jak velká bude, ale hned jsem si ji zamilovala, protože do ní nacpete prostě všechno! Rozměry jsou 30x34 cm, takže se vejdou i velké formáty a dokonce se tam v pohodě vlezou i moje velké desky, které jsou ještě asi o 5 cm větší než formát A4.

Celkem se bojím do ní dát těžší věcí, aby se uši brzo neutrhly, ale působí pevně, šití je také poměrně precizní, nenašla jsem nikde zvenku žádné čouhavé nitky a to já jsem na všechny tyhle detaily docela přísná :) Jediná nitka, kterou jsem odstřihávala, byla vevnitř v podšívce, kde jsem ustřihla i velký štítek s popisem.


Vevnitř kabelky je ještě na boku menší kapsička na mobil nebo na klíče, jinak tam není žádná další kapsa nebo přepážka, což mi vyhovuje. Pravděpodobně si do kabelky dám organizér, který jsem si před několika měsíci také kupovala někde na Ebay / Ali, abych neměla drobné věci rozházené po celé tašce a snadněji je našla.

Zipy jsou oba funkční, nezadrhávají se, zip je zlatý a zespodu na kabelce jsou i cvočky, aby se při postavení na zem neodřela. Tady ty cvočky nejsou moc vystouplé, takže odření hrozí, ale nevím jak vy, já kabelku nikde na hrubý povrch nepokládám a nikde ji nepopotahuji, takže odření se nebojím.

Kabelku jsem kupovala tady za 14.70 dolarů a dorazila po necelých 4 týdnech. Měla také štítek Mango, s cenou 19,99 EUR, ale opět si nedělám iluze :)


Pro dnešní den je to tedy opět vše! Doufám, že si užíváte jarní počasí a radujete se z toho, že je konečně déle světlo. Napište mi, jakou velkou černou kabelku nosíte vy a kde jste ji koupili. A také mi nezapomeňte dát vědět, co říkáte na statement náhrdelníky! Baví vás tak jako mě?

CONVERSATION

29 komentářů:

Back
to top