Knižní tipy #2

Je evidentní, že knižní články vás baví, tudíž mám pro vás další knižní tipy! 

Video knižních tipů najdete také na mém Youtube kanále.


Jojo Moyes - Stříbrná zátoka

Liza stále žije minulostí, protože se od ní nedokáže odpoutat. Město Silver Bay je pro ni i pro její malou dcerku ale dostatečně bezpečné a stalo se jejich domovem. Ale jen do doby, než se v rozpadlém hotelu ubytuje Mike, který střádá plány, jak by zde vybudoval prosperující turistické letovisko. Lisa je přesvědčená, že člověka, který ji chce vzít domov a klid, musí nenávidět, ale skutečnost je jiná...

2015, Ikar, edice světový bestseller
-autorka knih Než jsem tě poznala a Poslední dopis od tvé lásky, které sklidily velký úspěch


Jandy Nelson - Nebe je všude

Lennie je sedmnáctiletá knihomolka bezmezně milující hudbu a svůj klarinet. Jenže Lennie až doposud žila se stínu své dokonalé sestry. Jenže to je teď pryč, protože Bailey zemřela. Lennie se stýská a je jí smutno, o nic víc ji nepřidá ani láska, protože ji přidělává další starosti. Zamiluje se totiž hned na dvakrát. Joe má dokonalý hudební talent a Toby je zase vtipálek a pohodář, navíc bývalá láska její mrtvé sestry. Kdo z nich nakonec vyhraje boj a Lenniino srdce?

2015, CooBooChristina Lauren - Vášnivý svůdník

Mia zapíjí ve Vegas svou promoci a učiní jedno z nejbláznivějších rozhodnutí v životě - vyrazí na léto do Francie s nemravou a slaďoušem Auselem, aby si užila. Ale za provokací a přetvářkou se začínají objevovat skutečné city a z nezávazného dobrodružství se tak může stát něco víc. Jenže to by Mia musela chtít.

2015, Jota
-autorka série BožskýGillian Flynn - Zmizelá

Vypadalo to, že Amy a Nick mají skvělé manželství a milují se. Jenže Amy v den pátého výročí svatby záhadně zmizí. Její muž Nick, i přes to, že tvrdí, že žádný čin nespáchal, je podezřelým z vraždy své ženy. Zápisky v Amyině deníku a její přátelé utvrzují policii v tom, že je Nick vinen. Kde je ale pravda a kde je Amy, pokud je Nick nevinný a nezabil ji?

2013, Knižní klub, zfilmováno, edice světový bestseller
-psychothriller, krimi román
-v top desítce nejprodávanějších knih vůbec


Natalie Young - Dokonalá chuť aneb jak sníst svého manžela

Lizzie je padesátiletou ženou v domácnosti, která žije se svým psem a na živobytí si vydělává pečením dortů. Lizziiného manžela ale už pár dní nikdo neviděl a má to je jedno vysvětlení - Liz ho praštila rýčem a zabila. Pokud se chce ale Liz pohnout z místa a žít spokojený život, musí se mrtvoly zbavit. Vsází čistě na praktičnost, aneb ani kousek masa (v tomto případě lidského) nesmí přijít na zmar.

2014, Domino
-černý humor, bizarnost, není určeno pro slabé povahy a žaludky


J. Adler Olsen - Washingtonský dekret

Guvernér Bruce Jansen vyhrál s velkým náskokem prezidentské volby, jenže oslavu vítězství mu zkazí atentát spáchaný na jeho manželku, při kterém umírá. Bruce chce od základů změnit americkou společnost a zpřísnit zákony.
Doggie, členka Jansenova volebního štábu je uprostřed všeho dění a pekla, které se rozpoutalo. Její otec je obviněn z vraždy prezidentovy ženy a má být odsouzen k trestu smrti. Může Doggie odvrátit jistou smrt?

2014, Host, politický thriller
-autor úspěšných severských kriminálek


Lauren Oliver - Delirium

Vědci objevili lék na lásku, aby ji potlačili. Vláda nastolila přísný režim, kdy se musí každý osmnáctiletý občan podrobit lékařskému zákroku, díky kterému budou vůči lásce imunní. Lena se na svou operaci už moc těšila, protože věděla, že jí odpadnou starosti s láskou a bude žít bez bolesti jako všichni ostatní. Jenže devět dní před operací se Lena nečekaně zamiluje...

2012, CooBoo, antiutopie, sci-fi fantasy román
-první díl trilogie DeliriumEvžen Boček - Poslední aristokratka

František Antonín je potomkem šlechtického rodu, který byl nucen odejít pryč z České republiky a žít jinde. Po pádu komunismu se František vrací z New Yorku zpět do české země. Zdědí zámek i s personálem.
Vtipně podaný příběh plný komických situací a historek, které mají za úkol čtenáře rozesmát a vtáhnout do děje.

2013, Druhé město

Mark Helprin - Zimní příběh

Osudová láska je věčná a nic ji nezastaví. Jedné zimní noci se zloděj a sirotek Peter rozhodne vloupat do opuštěného domu a něco ukrást. Jenže v domě zůstala nemocná dívka, která nemohla odjet se svými rodiči. Beverly ukazuje Peterovi svůj svět a on se do ní zamiluje. Jenže když Beverly krátce
potom umírá, mohlo by se zdát, že i lásce je konec. Ale Peter má určité poslání...

2014, Jota, zfilmováno


To jsou tedy druhé knižní tipy, doufám, že jste mezi nimi našli knihu, která vás zaujala a kterou si budete chtít přečíst. A pokud jste nějakou už četli, nezapomeňte mi napsat, jak se vám líbila :)

CONVERSATION

4 komentářů:

Michaela Vaňková řekl(a)...

Poslední aristokratka- super oddechovka, mám recenzi na blogu.
Spisovatelka Jojo Moyes- dvakrát jsem ji dala šanci, dvakrát zklamáni :-( Pro ty kdo má rád super přeslazenou červenou knihovnu, pro ty bude úůužasná :-)

Julie Kročová řekl(a)...

Delirium se mi celkem líbilo, ale stejně nevím, jestli si přečtu celou sérii.. Jinak Zmizelou jsem začala číst, ale skoro hned ze začátku jsem ji odložila, vůbec jsem se nemohla začíst, možná kdybych to hned nevzdala.. ale suž se k tomu asi nechci vracet..
http://fantasy-maniak.blog.cz/

Blueberry Pink řekl(a)...

Já mám na ty "přeslazené románky" docela často náladu, takže si je ráda přečtu :)

Blueberry Pink řekl(a)...

Mě to ze začátku taky neuchvátilo, ale prokousala jsem se tím a je to super, už se těším, až zkouknu film :)

Back
to top