Braun | obličejový kartáček a epilátor

Zdravím moji milí, 

dnes bych se s vámi ráda podělila o zkušenosti a recenzi na epilátor a obličejový kartáček Braun Silk épil 5. V dnešní době, kdy o sebe ženy chtějí pečovat stále víc a víc, je potřeba si na to pořídit šikovné pomocníky, kteří nám tuto péči usnadní. A právě teď je čas vytáhnout kartáčky a epilátory, jaro už klepe na dveře a léto je tu co by dup!

Tato konkrétní sada Braun Silk épil 5 Bonus edition (model SE 5-329) by měla být k zakoupení v Datartu a Electro Worldu za 2499 Kč.

Na obrázku níže můžete vidět obsah balení (chybí chladivá rukavice). Návody, přívodní kabel k epilátoru, který je dostatečně dlouhý, sáček pro přepravu, samotný epilátor s několika různými nástavci a kartáček.


Krasavci, co říkáte? Design se moc povedl, obě věcičky se skvěle drží, z rukou nevyklouzávají, navíc u epilátoru se mi líbí to doplnění růžovou barvou. Škoda, že u kartáčku místo šedé také není růžová, ale to už je jen nepodstatný detail, protože barva nemá na funkčnost samozřejmě žádný vliv.


Vrhneme se nejdříve na obličejový kartáček, protože i ten jsem testovala jako první. Nechápu, jak jsem bez něčeho takového mohla vůbec žít! Používala jsem jen obyčejný manuální kartáček za pade z drogerie, kterým jsem obličej masírovala. Podrážděné a zarudlé tváře, občas vypíchlé oko čouhající štětinou, škrábance? To se vám s tímhle kartáčkem od Braunu nikdy nestane.


Naprosto jsem si ho zamilovala a stal se mým společníkem. Kartáček je navržen tak, aby pleť dokonale očistil, zbavil ji odumřelé kůže, dokonale ji promasíroval a oživil. Dokonce dokáže pleť mnohem lépe hydratovat, dokonce až o 30% Takže konec suchým místům a na tvářích a bradě!

Díky štětinám kartáček zavítá i do těžko přístupných míst, kam se prsty pořádně nedostanete, zejména v okolí nosu. Samotné kolečko, na kterém jsou všechny ty štětinky, které tak dokáží rozzářit obličej, se dá vyndat a pohodlně omýt vodou. Pokud budete mít štětinky po delší době používání již "ojeté", prodávají se samostatně i náhradní kulaté kartáčky.

Kartáček je na dvě klasické tužkové baterie, takže ho můžete vzít i na cesty a nemusíte se otravovat se zamotanými kabely a hledat zásuvku. Má dvě rychlosti, což považuji také za plus, nejprve pleť lehce promasíruji na první rychlost a pak už přepínám na rychlejší stupeň.

Jak kartáček používám?
Zatím jsem si navykla používat ho asi třikrát týdně, ale dny, které trávím bez něj, jsou utrpení. Používám ho vždy, když si jdu mýt vlasy a dávám si peelingovou masku. Kartáček masku pěkně zapracuje do pleti a to, co udělá s mojí pletí, to považuji za zázrak. Vyhladí ji, oživí, rozjasní, omladí. Už se ho nikdy nevzdám, ne dobrovolně!


Co se epilátoru týče, tak nejsem žádný začátečník. Už cca před pěti lety jsem si koupila svůj první epilátor, ale ve srovnání s tímhle? Pff. To je jak tupá žiletka versus tento brauní krasavec. A zbavit se chloupků třeba až na čtyři týdny? Kdo by tohle nechtěl?

Epilátor je vybaven čtyřiceti pinzetami, které jsou schopny zachytit chloupek už o délce 0,5 milimetrů! Vy ho ani nevidíte, ale epilátor už ho vytrhne. No není to skvělé?!


Hlava je výkyvná, to aby se celý strojek lépe přizpůsobil tělu a dostal se do záhybů atd. Můžete použít i několik nástavců - já si nejvíce oblíbila tento, jelikož dokonale masíruje pokožku a epilace pak vůbec nebolí.


Manipulace je opět velice jednoduchá, epilátor sedne akorát do ruky, takže vám při používání nebude nikde vyklouzávat a bude se vám pohodlně držet. Zapíná se otočením kolečkem vlevo / vpravo, záleží na tom, jestli chcete rychlost 1 nebo 2. Dvě rychlosti jsou opět výhodou, jednička slouží pro šetrnější epilaci, dvojka je pak pro důkladnější odstranění chloupků. A svítí! Takže si můžete holit nožky klidně i ve tmě, protože bílé světlo ozáří všechny chloupky a vy je tak můžete vydat na pospas epilátoru. Pohodlně s ním zvládnete oholit i podpaží a intimní místa.

Epilátor funguje na přívodní kabel, který je dostatečně dlouhý, takže nebudete  muset hledat nejbližší zásuvku. Celý epilátor je i omyvatelný, ale pozor, musí být vypnutý a oddělán přívodní kabel! Nechcete se přece zabít, všichni známe scénku Mela Gibsona z filmu Po čem ženy touží, že :)


Pro snadnější omytí se dá hlavice ještě oddělit od těla, sundat nástavec, popřípadě ho vyměnit za jiný. Než budete epilátor opět zapínat do elektřiny, musí být absolutně vyschlý! Asi si ťukáte na čelo proč to zmiňuji, že je to přece jasné, ale věřte nebo ne, vždycky se najde někdo, kdo zkusí, jestli shoří i věnec, když se na něm zapálí svíčka.


Moc jsem si tyto dva pomocníky oblíbila a věřím, že se spolu budeme kamarádit ještě hodně dlouhou dobu. Starý kartáček jsem vyhodila a jsem si jistá, že stařičký epilátor už také nikdy nepoužiji, protože proč by se někdo chtěl zbytečně trápit, když má doma něco takového? :)

Co vy a epilátory nebo obličejové kartáčky? Máte s nimi nějakou zkušenost? V souvislosti s epilací spoustu slečen tápe, tak mě napadlo sepsat pár tipů, jak na to. Přece jen po pěti letech používání epilátoru už nějaké ty zkušenosti mám... Dejte vědět, zda by vás to zajímalo a zda byste takový článek uvítali :)

Přeji další krásný večer plný péče,
Veronika ♥

CONVERSATION

16 komentářů:

Back
to top