Knižní tipy #1

Konečně jste se dočkali a přináším vám článek a video s tipy na knížky. Omlouvám se, že to tak trvalo, chtěla jsem ho publikovat už v polovině ledna, ale nakonec se nezdařilo, návrat do práce po svátcích byl hektický a měla jsem toho naloženo mnohem víc než obvykle. Ale už jsem se trochu z toho chaosu vzpamatovala, tak tady je pár tipů na čtení!

Video knižních tipů najdete také na mém Youtube kanále:
Rainbow Rowell - Eleanor a Park


Romance ze školního prostředí, kde hlavní hrdinka Eleanor není nejkrásnější a nemá postavu modelky a Park není borec, svalovec ani krasavec. Když si uvědomí, že mají společné nejen outsiderství, začnou se scházet a vzniká tak nový vztah. Příběh neobyčejně obyčejných lidí, které denně potkáváme.
Yoli, 2014, 335 stran
Kateřina Petrusová - Pekáč buchet (recenze)

Klára je redaktorkou ženského časopisu a vede rubriku o vaření. Aby mohla vařit a jíst, podstupuje nutné zlo - sport. Matouš je adrenalinový nadšenec, leze po skalách a ledovcích a sežere, na co přijde. Dva rozdílní lidé, zralá žena a zajíc. Osud tomu ale chce a Klára musí jít s Matoušem místo nemocné kolegyně rozhovor. Jenže nejradši by ho praštila pohrabáčem...
Fragment, 2014, 152 stran

Emile Zola - Lidská bestie

Jacques pracuje jako strojvůdce ve Francii. Svou lokomotivu pojmenoval Lison a nikomu to nepřišlo zvláštní. Nikdo ale neví, že Jacques rychlou jízdou ve vlaku tlumí touhu znásilnit a zabít krásnou mladou ženu.
Omega, 2015 (1970), 408 stran
¨

Cecelia Ahern - S láskou, Rossie

Rossie a Alex jsou nerozluční kamarádi od dětství. Bohužel Alex se musí s rodiči přestěhovat do Bostnu, ale Rossie už plánuje, že tam půjde studovat. Její plány však ztroskotají, když se na plese opije a vyspí se s neznámým klukem, s kterým otěhotní.
Motto, 2015, 408 stran

Jonas Jonasson - Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel (recenze zde)

Alan slaví své sté narozeniny v domově důchodců, ale nechce se mu do chystané společnosti. Proto vylézá oknem a mizí. Všichni po něm pátrají, ale on se tahá městem s těžkým kufrem, který, jak později zjistí, je plný peněz. Nejen, že ho tedy hledá policie, ale i zloději, kterým kufr ukradl.

Zoe Sugg aka Zoella - Girl Online

Penny má tajemství - pod přezdívkou Girl Online píše blog o svém životě. Když se zdá, že je vše jen horší, její rodina jede do New Yorku. Tam se ale Penny zamiluje do kytaristy Noaha, jenže ten má taky tajemství.
Penguin books, 2014, 352 stran


John Green - Papírová města

Příběh o dospívání, kde Margo je na škole legendou, všichni ji znají díky jejím několikadenním výpravám, kdy její rodiče šílí strachy a vzteky. Při své další výpravě Margo zaklepe u Quentika, s kterým se dříve kamarádila a bere ho na výpravu s sebou. Jenže druhý den se Margo nevrátí do školy, avšak nechala Quentinovi vodítka, podle kterých ji může najít.

Christina Lauren - série Božský


Božský bastard - Jota, 2013, 304 stran

Chloe studuje a pracuje jako asistentka, ale vrásky na čele jí dělá její šéf Benett. Je to totiž bastard. A navíc božský. Benett se vrátil zpět do Chicaga, kde převzal rodinný podnik. Netušil však, že jeho sekretářkou je tak sexy žena. Doposud se románkům na pracovišti vyhýbal, ale Chloe je hrozné pokušení.

novela Božská mrcha - pokračování navazující na knihu Božský bastard, vyšlo jen v USA
Božský cizinec - Jota, 2014, 320 stran
Sára uniká před nevěrou svého přítele do New Yorku, kde si chce užívat, aniž by se musela vázat. V klubu potkává oslňujícího Brita a svede ho. Všichni ví, že Max, náš Brit, ženy rád střídá. Až do chvíle, kdy potká Sáru. Jenže ta vztah nechce.

novela Božská kočka - pokračování navazující na předešlé knihy a novely, vyšlo jen v USA

Božský hráč - Jota, 2014, 352 stran
Hanna nemá vzhledem ke studiu čas na svůj společenský život. Její bratr jí to vyčte a ona si uvědomí, že mládí má jen jedno a rozhodne se, že se stane neodolatelnou a vášnivou ženou, po které všichni touží. A kdo jiný by ji v tom měl pomoct, než Will, bráchův kamarád, obchodní, fešák a playboy.

Dále se plánuje vydání novel Beautiful Beggining a Beautiful Beloved a také vydání čtvrté knihy Beautiful Secret. Zatím bez oficiálních termínů vydání, ale předpoklad vydání čtvrtého dílu je přelom či začátek roku 2016.Doufám, že se vám první díl knižních tipů líbil a pokud máte nějaké podněty ke zlepšení případně návrhy knih, které by se mohly v tipech objevit příště, sem s nimi!
Děkuji, Veronika ♥

CONVERSATION

11 komentářů:

Verča Ronnie Sparks řekl(a)...

První dvě jsem si dneska stáhla :-) ty další jsou zajímavé, ale tři poslední mě nelakaji.
Goodmoda.blog.cz

Julie Kročová řekl(a)...

S láskou Rosie bych si určitě chtěla přečíst, ale hlavně kvůli tomu filmu - ten jsem sice ještě neviděla, ale první knížku :) A Girl Online - nevím, jelikož to sama Zoella nepsala, jen poskytla myšlenku, tak se mi to nechce číst - zajímal mě totiž hlavně její styl psaní a ten tam asi nenajdu :/
http://theoceansofme.blogspot.cz/

Julie Kročová řekl(a)...

S láskou Rosie bych si určitě chtěla přečíst, ale hlavně kvůli tomu filmu - ten jsem sice ještě neviděla, ale první knížku :) A Girl Online - nevím, jelikož to sama Zoella nepsala, jen poskytla myšlenku, tak se mi to nechce číst - zajímal mě totiž hlavně její styl psaní a ten tam asi nenajdu :/
http://theoceansofme.blogspot.cz/

What If řekl(a)...

Girl online mám a je zatím celkem skvělá, nic světoborného, ale příjemná oddychovka :)

What If řekl(a)...

Nevím jestli Zoe sleduješ nebo jen ty řeči okolo, ale Zoe se k tomu vyjádřila... Nijak nepopřela, že by neměla žádnou pomoc, ale vzhledem k tomu, že je to její první knížka měla k ruce lidi, kteří ji třeba nakopli dál... a je v tom otevřená... Kolik dalších lidí má tuhle pomoc a někdy i větší a nikdy o tom nikomu neřeknou?

JBYbyPetra ♥ řekl(a)...

Mám chuť si znovu přečíst sérii Božský. A prosím Pekáč buchet zapůjčit :-)

Verča řekl(a)...

Na Stoletého staříka se chystám a těším se na něj. Co se týče videa, tak budu upřímná a po prvních dvou knihách jsem ho vypnula (ač mě knižní tipy zajímaly). Myslela jsem, že tam bude více Tvých názorů. Čtení z kartiček mi přišlo rušivé. Info o knížce si umím dohledat i na netu, když mě to zajímá. Ale tak sto lidí, sto chutí :)

LUHULKOVA řekl(a)...

tak tento článek si uložím a po státnicích se na ně vrhnu;)

Veru řekl(a)...

Knížky neznám ani jsem žádnou nečetla :) Jen stoletého staříka jsem viděla
Blog by Veru

Andy Jak. řekl(a)...

Četla jsem Papírová města a je to určitě zajímavé :) Na Eleanor & Park se chystám, v poslední době na to všichni pějí ódy.

http://ordinary-silly-things.blogspot.com

My pink time řekl(a)...

ty papírová města si chci taky přečíst, ale čekám, kdy v knihovně budou volné :-)

Back
to top