Vánoční stromek aneb i pár větví udělá parádu

I když mají mnozí z nás (včetně mé rodiny) doma stromek umělý, nic Vám nebrání v tom, provonět si domov větvičkami.


Použila jsem větvičky stříbrného smrku, protože jehličí konkrétně tohoto stromu mi přijde trvanlivější a neopadá hned jako třeba klasický smrk. Jedle ale také poslouží velice dobře. 
Dále si připravte květináč, v kterém bude Váš stromek bydlet a také piaflor, hmotu, do které budete větvičky zapichovat. Seženete v každém květinářství za pár kaček. 


Piaflor jsem si nakrájela podle květináče, dá se i dobře tvarovat, takže se dá zmáčknout apod, pokud je třeba. Dost ale drobí a opadává, pracujte nejlépe na novinách nebo si po sobě hned vyluxujte, ať se Vám nezašlape do koberce.


Potom už přišel čas na větvičky. Tu největší jsem dala jako hlavní a ostatními jsem ji už jen doplnila, aby nepůsobil stromek chudě. Pro delší výdrž nalijte do květináče vodu, piaflor ji nasákne a větve vydrží déle svěží. Konkrétně stříbrný smrk to zvládne obstojně ale i bez vody.


Pár ozdobiček nebo řetěz a je hotovo. Jak se říká, v jednoduchosti je krása a já nemohu jinak, než souhlasit. Červené ozdoby a ubrousek stejné barvy pod bílým květináčem mu dal vyniknout. Klasické barvy Vánoc, které mě nikdy neomrzí.Jaký máte u Vás doma stromek, živý nebo umělý? Pokud umělý provoníte si byt aspoň větičkami?

Instagram • Facebook • Youtube • Prodej náramků

CONVERSATION

8 komentářů:

A cup of Lucy řekl(a)...

Krása. :)

Katherine S řekl(a)...

Jé to je rozkošný stromeček, šikula;)

Sabina řekl(a)...

Nemáme stromek vůbec, už několik let, ale letos si chci právě pořídit aspoň nějakou větvičku :)

Adriana Olivová řekl(a)...

Tohle se mi děsně líbí :3

Biela Mačka řekl(a)...

Smrek pichľavý (Picea pungens)
Kaviareň u mačky

Bára řekl(a)...

To je moc pěkný nápad! ;-) My míváme stromeček živý, krásně voní a jedlička moc neopadá. Zrovna včera jsme se bavily s kamarádkou, kdo má jaký stromek a zjistily jsme, že jsme každá vychovaná jinak, ona při umělém a neumí si představit, že by měli živý a já to mám přesně naopak. :-) bára.kára blog

Lenka Ungrová řekl(a)...

My máme vždy živý. Pokaždé jsme měli smrk, loni a letos budeme mít borovičku. Chápu, že s umělým stromkem je méně práce, ale za tu vůni mi ten živí stojí. :)
Větvičky pak máme většinou v kuchyni.
http://slawarehouse.blogspot.cz/

Magdalena Sobeck řekl(a)...

No teda, ten se ti poved:-)

Back
to top