Přečteno: listopad

Andrea Kabeláčová - Trhni si

Mia je sedmnáctiletá problémová holka, která problémy přitahuje jako magnet. Na policii je prakticky jako doma, dokonce tam má už známé. Ale ve skutečnosti se doma cítí jen u svých přátel, s kterými bydlí.

Dům plný kluků ji naučil mnohé. Nejen, že jí rozšířil slovník, ale také ji naučil nejít pro ránu zrovna daleko. Mia je rázná a se vším a všemi rychle hotová.

Ale když se do domu nastěhuje nový spolubydlící Brad, je na průser hned zaděláno. Mia ho nemůže vystát a Brad ji v lásce ze začátku také zrovna nemá. Ale víte, jak to bývá, co se škádlívá, to se rádo mívá...

Můj názor (může obsahovat spoilery):
Celkem čtivá kniha která mě chytla hned od začátku. Má dobrý příběh, který dokáže čtenáře opravdu upoutat. Co už mi ale trochu vadilo byla hlavní hrdinka. Možná to bylo tím jejím vyjadřováním a chováním, takže se mi totálně zhnusila a přála jsem si, aby ji nakonec zabásli...

Ale kdyby se Mia chovala přece jen trochu lépe, knihu bych vychválila. Takhle ji považuji za průměrnou, sice má dobrý příběh, ale totálně ho zabila titulní postava. Nehledě na to, že knížka je zbytečně dlouhá, natahovaná. Vytrhnout z ní 100 stran, o nic nepřijdete.

Fragment, 2014, 392 stran

Děkuji nakladatelství Fragment za poskytnutí recenzního výtisku.
Knihu můžete zakoupit zde.


Cecelia Ahernová - P.S. Miluji tě

Holly je na pokraji těžké životní situace. Měla krásné manželství a milujícího manžela, ale Gerrymu diagnostikovali lékaři rakovinu v posledním stadiu a nebylo možné mu nijak pomoci. A po pohřbu muže, který pro ni byl vším, Holly sbírá síly a začíná znovu žít.

Pomáhají ji v tom dopisy, které ji postupně každý měsíc chodí a které ji napsal Gerry ještě před smrtí. Gerry tušil, jak na tom jeho žena bude a pomocí dopisů se snaží ji pomoct najít znovu samu sebe a smysl života, který s Gerryho odchodem ztratila.

Díky dopisům si Holly koupí lampičku, kvůli které přišla o spoustu modřin. Pořídí si krásné šaty, zazpívá na nenáviděném karaoke (ale co by pro Gerryho neudělala), užije si skvělou dovolenou, najde si práci a začíná konečně žít. Gerryho dopisy ji drží nad vodou.

Jenže i ty jednou přestanou chodit...

Můj názor (může obsahovat spoilery): 
Klasický příběh, který četla nebo viděla snad každá z nás. A u kterého si i většin z nás pobrečela, stejně tak jako já. Knize nemám absolutně co vytknout, dokonalý poutavý příběh, který jsem četla už po několikáté a který mě stále ještě neomrzel.

Kniha byla i zfilmována, tak až si ji přečtete, koukněte i na stenojmenný film. Bohužel film je pro mě zklamáním. Hlavní hrdinka hraje a chová se naprosto příšerně, úplně mi film znechutila.

BB art, 2005, 376 stran

Catherine McKenziová - Zapomenutá

Emma je uznávanou právničkou se slibně rozjetou kariérou a má velkou šanci stát se partnerkou ve firmě, kde pracuje. Bohužel ve stejné sobě ji umírá matka, která milovala a žila pro Afriku. Emma ji na smrtelné posteli slíbí, že se tam vydá, aby poznala tamější kulturu a zvyky, když její matka o to přišla.

Nechává tedy za sebou svou práci, přítele i přátele a vydává se sama do cizí země. Jenže krátce na to, co dorazí do Afriky otřese jí zemětřesení, při kterém nejen, že zemře spousty lidí, ale které znemožní i veškerý kontakt se zbytkem světa.

Přátelé Emmy si myslí, že tragicky zahynula při neštěstí a truchlí pro ni, jenže ona se po půl roce, kdy je konečně zprovozněno letiště a možnost cestování, vrací domů. Jenže... má ještě vůbec nějaké doma? Do jejího bytu se zrovna stěhuje úplně cizí chlápek, o svou práci přišla, když si všichni mysleli, že zůstala pod troskami budov a dokonce nemá ani peníze, které propadly ve prospěch banky. A její přítel? Ten se dávno honí za jinou sukní...

Můj názor (může obsahovat spoilery):
Ano! Absolutní! Poutavý příběh, který Vás napne jako kšandy a od kterého se jen tak neodtrhnete. Když jsem si přečetla anotaci, neváhala jsem a knihu koupila a byl to skvělý kup. Rozhodně si ji ještě někdy přečtu, neobyčejný příběh s dobrou stylizací textu a zajímavým vyjadřováním autorky u mě vyhraje vždycky. Jsem ráda, že i mezi levnými knihami ve výprodeji se dají najít takové poklady :)

Fortuna Libri, 2012, 352 stran

Paulo Coelho - 11 minut

Maria už od mala touží po tom, že potká svého vysněného muže, který ji bude milovat a postará se o ní. Jenže princ stále nepřichází a tak Maria usilovně šetří peníze a vydává se na cestu z Ria de Janiera do Švýcarska, kde se seznámí s mužem, který ji zaměstná v kurzu samby.

Jenže samba nevydělává tolik, kolik by si Maria představovala a dává se tak na kariéru prostitutky. Seznamuje se s prací prostitutky, buduje si stálou klientelu a poznává exkluzivní klienty. Jenže problém nastává, když se do jednoho z nich zamiluje...

Můj názor (může obsahovat spoilery):
Kniha mě opravdu překvapila. Čekala jsem, že autor bude mít problém vžít se do role mladé prostitutky, ale zvládl to bravurně. Četlo se to velice dobře, mělo to spád a napínavý děj. Tedy rozhodně doporučuji a ráda si tento příběh někdy přečtu znovu :)

Argo, 2009, 202 stran

Toť vše, není toho moc, ale poslední dobou se intenzivně věnuji přípravě článků na blog, abych stihla plánované věci do Vánoc. Co jste četli v listopadu vy? Zaujalo Vás něco z mého výběru?

P.S. Na Youtube je nové video :)


CONVERSATION

6 komentářů:

Charmedka řekl(a)...

PS Miluji te je krasna kniha a neco od Coelha bych si rada precetla.
Beauty of pink

tatomymo řekl(a)...

Coelho by mě zajímal :)

Zvu tě na mou giveaway o super skřipce do vlasů :-) - http://talktomymoustache.blogspot.cz/2014/11/linziclip-giveaway.html

Teenka řekl(a)...

Mohla bych ti nějakou knížku doporučit ? :)) Jen kdybys neměla co číst. Zkus od Iana McEwana Betonová zahrada :) mě to naprosto uchvátilo. :) a nebo třeba od Johna Updikea Gertruda a Claudius .. je to předpříběh Hamleta a knížka mi obrátila názor na Hamleta od SHakespeara :D Zkus to. Jinak souhlasím s filmem PS Miluju tě...nebavilo mě to a Hillary mi přišla že naprosto přehrává ... :)

Blueberry Pink řekl(a)...

Určitě, za doporučení jsem vždycky moc ráda! :) Po té zahradě kouknu, vypadá zajímavě :)

Nikola Pavelková řekl(a)...

Ahoj, jen malinká šťouravost - rozhodně to prosím neber špatně - ale u Coelha Jedenáct minut, nejede náhodou z Ria do Švýcarska? Teďka si totiž říkám jestli jsem celou knížku nepochopila špatně :D

Blueberry Pink řekl(a)...

Napsala jsem to tam špatně, opravím, děkuji za upozornění :)

Back
to top