DIY svítící domečky

Vánoce se kvapem blíží a spousta z nás už plní své domovy různými tématickými dekoracemi. Co takhle udělat místo i svítícímu domečku? Jednoduché a stylové!

Potřebovat budete jen tvrdší karton, pravítko, tužku, lepidlo nebo oboustrannou lepící pásku a nůžky nebo zalamovací nůž

Není to nic složitého, stačí vám načrtnout si obdélník a štít. K tomu potom stačí z každé strany přidat kousek kartonu na záhyby, kterými budete lepit domeček k sobě. Jako na fotkách níže. 

Zbývá nakreslit okénka (můžete si zvolit, jaká se vám budou líbit, malá, velká, podlouhlá...), popadnout nůžky, domeček vystřihnout a vrhnout se na okénka. Doporučuji je vyřezávat nožem, jde to lépe než nůžkami. Přiložíte si pravítko k okraji okénka a jen vyřezáváte :) Záhyby potom klasicky o pravítko přehněte.


Na zkompletování domečku budete potřebovat ještě boční díly, které spojíte s těmi předními. Budou to také dva obdélníky, spodní obdélník bude stejně vysoký jako přední díl a horní obdélník (střešní) bude stejně vysoký jako štít. Pak stačí jen v místě, kde začíná štít, obdélník ohnout. Lépe jsou boční díly vidět na fotkách níže.


Nastal čas vše sestavit dohromady. K tomu Vám poslouží lepidlo nebo oboustranná lepící páska. Já nechtěla čekat, než mi lepidlo zaschne, volila jsem tedy pásku. Tu jsem nalepila na ohnuté záhyby a postupně přikládala a přilepovala boční části.


Hurá, už bydlíte!


Ale abyste mohli i svítit, bude to chtít světýlka :) Ta moje jsou z ikea za 79 Kč a jsou skvělá v tom, že jsou na tužkové baterie, nepotřebují tedy zásuvku a můžete si tak přesunout domeček i tam, kde zásuvka není.

UPOROZNĚNÍ! Domeček není stavěn na to, aby se v něm svítilo svíčkou! Uvědomte si, že je papírový! Plamen svíčky by mohl karton zapálil a mohli byste vyhořet, v žádném případě tedy do domečku nedávejte svíčky!!!


A co takhle svítící městečko? Když si vytvoříte několik různých domečků, můžete mít úžasné svítící město, které vám bude kde kdo závidět! :)


Co na to říkáte? Myslím, že na Vánoce (a nejen na ty!) je to ideální dekorace :)

CONVERSATION

12 komentářů:

Šárka Beranová řekl(a)...

Pěkné:)

Adéla N. řekl(a)...

Pěkné, jsi šikovná :)

Smiling- Emily řekl(a)...

Moc pěkný :) My jsme vloni udělaly s mamkou domečky z perníku a večer jsme do nich vždy zapalily čajovou svíčku a bylo to taky fajn :))

Sororessa řekl(a)...

Teda! Super nápad, fakt krásný!! ;)

Sororessa
A.

Sáša Plešingerová řekl(a)...

Jeee, to je super!:-)

Nela Procházková řekl(a)...

To je moc pěkný a hlavně originální! :)

Nela z Beauty charm

Sisters hoods řekl(a)...

opravdu zajímavý nápad a vypadá to efektně - pěkné moc

SISTERSHOODS

Biela Mačka řekl(a)...

pekne
Biela Mačka

Janie Reinde řekl(a)...

To vypadá naprosto nádherně! :) Ale já bych asi neměla nervy na to vyrábění. :D I když za ten výsledek by to možná stálo alespoň zkusit. :)
Janie Reinde

Bára řekl(a)...

Jééé, to je krásný nápad! Nejvíce se mi asi líbí ty tři domečky u sebe, takové městečko ;-) My doma máme podobné domečky, keramické, do kterých dáváme svíčky. A já to mám vždy na starost ;-) bára.kára blog

Mária Michaela řekl(a)...

sikovne rucicky som vzdy obdivivovala, pretoze ja sama mam asi obe ruky lave :D fakt podarene a napadite :) Pozývam ťa k nám na nasu úúúžasnuuu suťaž.. urcite sa mrkni :) Výhra je naozaj hodnotná :) LIPSTICKS JUNGLE GIVEAWAY

Denisa Solčanská řekl(a)...

Moc se mi líbí, snad je ještě do Vánoc stihnu... A když ne, tak třeba jindy, vypadají skvěle :o)

Back
to top