Yankee Candle collection

Ahoj moji milí, před pár dny jsem vám ukazovala, co jsem si pěkného objednala u Yankee Candle, pamatujete? Článek najdete v tomto odkazu. A je tam i VIDEOOO :)

Dnes bych vám chtěla ukázat ale ještě něco víc. Respektive celou mojí momentální sbírku Yankee Candle! Pokud si říkáte, že je to hodně, tak máte možná pravdu. Ale tohle je zdravá závislost. Necpu peníze do cigaret a alkoholu, radši si koupím svíčku nebo vosk.

Během října jsem svou sbírku značně obohatila a jsem na ní opravdu pyšná. Tolik krásných, rozmanitých vůní!


Nejvíce mám samozřejmě vosků, protože ty vychází nejlevněji. Jejich cena je okolo 55 Kč, dají se ale pořídit i mnohem levněji, já jich většinu nakoupila za 38 Kč. Celkem jich mám momentálně 25 ks nenačatých a 4 ks načaté. Některé vůně mám ale dvakrát, protože je pálím často a pořizuji si je do zásoby.

Vosky jsou, jak jsem psala, levnější variantou vůně. Pokud nevíte, jaká vůně vám bude vyhovovat a nechcete risknout koupi svíčky za několik stovek, kupte si vosk a vůni vyzkoušejte.

Jelikož jsem u několika lidí zaznamenala dotazy, jak na vosky, tak stručně - vosk se pálí v aroma lampě. Lampy seženete různé - malé, velké, různobarevné, tvarované. Na co si jen vzpomenete. Na co je důležité při výběru aroma lampy dbát, je mistička, tedy ten vršek, kam se vkládá vosk. Je třeba, aby byla hladká a neměla hrubý povrch, jinak se vosk bude špatně vylupovat.

Co se týče vylupování vosků, tak dnes se již vyrábí vosky, které by měly jít vyloupnout klasicky rukou po zatuhnutí vosku, tyto vosky snadno poznáte, mají tvar svíčky ve sklenici. Já ale preferuji ty klasičtější vosky, nejen, že se mi tvarově více líbí, ale jsou i o pár kaček levnější. Tento vosk po zatuhnutí vyloupnete také poměrně snadno - dejte aromalampu na cca 10 minut do mrazáku a pak vám vypadne vosk sám. Pokud náhodou nevypadne, dejte lampu vyndanou z mrazáku pod tekoucí horkou vodu.


Dát do lampy celý vosk? Nemusíte. Já ze začátku dávala vosk celý, ale pak jsem narazila na vůni Home Sweet Home a celý vosk mě málem omámil. Vůně je to hrozně silná, ale příjemná, takže jsem začala z vosků odlupovat jen kousky a vydrží mi tak mnohem déle. Většinou vosk rozdělím na 4-8 ks, podle toho, o jak silnou vůni jde. Dle oficiálního popisu by se měl vosk dávat celý, ale mě to přijde zbytečné. Pokoj provoní i kousek vosku. Navíc si pak můžete namíchat svou vůni tím, že poskládáte dohromady různé kousky vosků! Výdrž vůně se udává kolem osmi hodin, ale mě to přijde mnohem více. Čtvrtinu vosku pálím třeba týden, než ji vyndám a vyměním nebo v případě, že už nevoní, vyhodím.

Jak skladovat načaté vosky? Ukládám je do uzavíratelných zipových sáčků, na které si nalepím etiketu z vosku, abych věděla, co že to v sáčku mám. Při tomto uložení se vám vosk "nevyvoní" a pokud se vám náhodou rozdrolí, všechny kousky zůstanou v sáčku a můžete je pak vysypat rovnou do lampy.


No a jaké že vosky to mám? Samé krásné vůně a už se těším, až je všechny vyzkouším, i když je mi líto je někdy načínat :) Nebudu vypisovat, jak která voní, to můžete poměrně snadno zjistit na oficiálním českém webu Yankee Candle nebo očicháním, takže vypíšu jen názvy a možná se u nějaké vůně pozastavím :)

Baby Powder, Soft Blanket (tu mám i ve svíčce, jedna z mých nejoblíbenějších vůní, úžasně svěží!), Vanilla Satin, Clean Cotton (další bombastická vůně!), Paradise Spice, Sugared Apple (božská jemně kořeněná vůně!), Midnight Jasmine...Black Plum Blossom (přes obal moc nevoní, uvidím po zapálení), Lilac Blossoms ( nádherná šeříková vůně!), Snowflake Cookie, Beach Flowers...


Black Cherry, Cranberry Ice, Sweet Strawberry, Home Sweet Home (tuhle vůni absolutně miluji a mrzí mě, že jsem nesehnala střední svíčku - vyprodaná!), Mandarin Cranberry (lehká mandarinková vůně)...


Cinnamon Stick, Honey Glow (citrusová vůně evokující barevný podzim), Spiced Orange (svařený pomerančový džus, mňam!)...


Midsummer´s Night, Vanilla Lime, Berrylicious, Black Coconut ( jemná kokosová vůně, svěží a nevtíravá).


Vosky mám uložené v bedýnce, kterou uvidíte brzy jako DIY projekt. Mám je hezky všechny pohromadě, načaté na kraji. Mezi načatými je ještě zbytek vůně Christmass Tree, ta je hodně silná a musí se jí dát opravdu maličký kousek.


Už mám i vůni do auta - svěží Clean Cotton. Nevoní sice tolik co vosk, ale je fajn. Minimálně jako designový prvek rozhodně! :)


A nakonec moje dvě krasavice, svíčky. Střední housewarmery. Vůně Soft Blanket byla jasnou volbou, když jsem vybírala, kterou svíčku chci. Jemná, svěží, nevtíravá. Vůní mi jako čerstvě vyprané prádlo, čisté povlečení, do kterého poprvé uleháte, hebká deka, kterou se přikrýváte. Co se týče vůně Cranberry Pear, tak ta byla kupována bez ozkoušení. Chtěla jsem svíčku Home Sweet Home, ale jelikož byla beznadějně vyprodaná, rozmýšlela jsem se, jakou vůni vybrat místo ní. A zrovna spařila světlo světa novinka Cranberry Pear, která byla hodně vychvalovaná, tak jsem si řekla, že to risknu. A byl to dobrý kup, jelikož je to vůně úžasná. Sladká, ale při zapálení voní jemně, lehce.


To je tedy momentálně má kompletní sbírka Yankee Candle. Ale už brzy se rozšíří! V rámci akce "Den dopravy zdarma" jsem si objednala nějaké další radůstky a ukážu Vám je opět ve videu. A už mám vyhlédnuté další vůně o které bych ji chtěla obohatit - rozhodně to bude opět Cranberry Pear v podobě vosku, dále pak Pink sands, Fluffly Towels a také Vanilla Cupcake, kterou už jsem jednou měla, ale bohužel už dopotřebovala.

Doufám tedy, že se Vám článek líbil, přestože sepsat ho mi chvíli trvalo. Tak se pokochejte a inspirujte a třeba si i něco pěkného kupte. Jakou vůni máte ozkoušenou a doporučili byste mi ji? Jaká Vás nejvíce zaujala? Těším se na Vaše názory v komentářích! :)

P.S. Nezapomeňte na velkou GIVEAWAY, kde odměním hned jedenáct z Vás!

CONVERSATION

33 komentářů:

Back
to top