Přečteno: říjen

Přijde mi to teprve jako včera, když jsem publikovala přečtené knihy za září. A další měsíc je zase za námi a recenze knih před námi!


Emily Maguire - Posedlost

Sarah, premiantka třídy, bezproblémová dívka, hodná milá, z dobré rodiny. Co by mohlo být problémem? Její vztah s o mnoho let starším učitelem. I když, dá se sexu plnému násilí říkat vůbec vztah?

Jenže její učitel, Daniel Carr, je manželem a otcem od rodiny. A aby o to vše nepřišel, utíká od Sáry pryč. Zoufalá Sára se ho snaží získat zpět, ale on je nenávratně pryč. A tak se mladá a zlomená dívka snaží získat lásku a pozornost mužů. Jenže je to, že půjde do postele s každým, včetně svého nejlepšího přítele. to správné řešení?

Můj názor (může obsahovat spoilery): Už po pár stránkách jsem si uvědomila, že jsem tuto knihu už jednou četla. Je poměrně dynamická, má spád, což se mi líbí. Co už se mi tolik nelíbí je to násilí, kterým kniha ze začátku oplývá.
Zoufalost Sáry nad tím, že nemá lásku je někdy na pořádnou ránu, zvlášť, když ji hledá úplně špatným způsobem - sexem.
Ač se mi kniha líbila, tak znovu už bych ji číst nemusela.

Víkend, 2009, 288 stran


Jan Krůta - Sextenze

Postarší novinář a spisovatel chce změnit svůj život. Do toho mu ale vstupuje mladá žena, která žije převážně ve virtuálním světě. Seznamuje ho s věcmi a životem, který je po padesátce dávno tabu. Jenže anonymní erotika a seznamky na internetu ho přitahují čím dál tím více...

Můj názor (může obsahovat spoilery): Musím říct, že stejně jako kdysi u Nekonečné lásky, i tady jsem se musela do čtení dost nutit. Kniha mě vůbec nebavila. Nemám k ní asi moc co říct, protože to byl jen prakticky opis mailů, FB statusů a sexistických zpráv ze seznamek a k tomu pár keců okolo.
Jediné, co mě na této knize zaujalo, byla obálka, ta se opravdu vyvedla. A co mě překvapilo, že ač kniha není nijak tlustá, je hrozně těžká! Aneb co udělá tisk na vysoce gramážním papíře...

Arcadica -Art agency, 2013, 392 stranAndrew Fukuda - Kořist

Druhý díl a návazné pokračování Honu (recenze zde).

Gen s několika málo přáteli prchá před upíry. Mají namířeno do země zaslíbené, ale nikdo z nich neví, kde je. Jdou tak po stopách vědce, Genova otce a doufají, že dojdou do cíle. Jenže ten, jak se zdá, je ještě hodně daleko.

Při svém útěku od upírů a při cestě za štěstím se dostanou do lidské komunity žijící v horách daleko od civilizace. Zprvu se zdá, že by tu mohli zůstat a být šťastni, ale to je pouze klam. Misie totiž spolupracuje s upíry. Posílá jim narozené děti, mladé chlapce a vůbec všechny kteří se něčím provinili jako potravu, aby je od sebe udrželi dál a zůstali tak na živu. Jenže nebezpečí se valí i z druhé strany.

Co zbývá? Nasednout do vlaku, který jede do civilizace, o které panují nejisté zvěsti a nebo se nechat sežrat při první příležitosti? Gen, Sisy a další přátelé nemají na výběr. Jenže problém je, že Sisy se začíná po kousnutí přeměňovat v upíra... Dokáže Gen zabít někoho, kdo je mu blízký, aby ochránil další lidi, nebo najde nakonec jiné řešení?

Můj názor (může obsahovat spoilery): Ano, ano! Na druhý díl jsem se těšila, jelikož ten první vypadat docela zajímavě. A navíc po všech těch nepovedených knihách se sexuální tematikou byli upíři příjemnou změnou.

Přiznávám, že ač se mi první díl líbil, tak druhý byl ještě o moc lepší. Napínavější, nebezpečnější, propracovanější. Jako by autor s každou další kapitolou psal lépe a lépe. Jsem velice zvědavá na jeho třetí díl, kterého se dočkáme v dubnu 2015. Škoda toho čekání, ale věřím, že se to vyplatí.

Fragment, 2014, 344 stran
Děkuji nakladatelství Fragment za poskytnutí recenzního výtisku.
Knihu můžete zakoupit zde.


Kateřina Petrusová - Pekáč buchet

Klára, redaktorka ženského časopisu vedoucí rubriku o vaření. Sport je pro ni zlo, které musí podstupovat proto, aby mohla vařit a jíst.

Matouš, adrenalinový nadšenec, sportovec tělem i duší. Sport je pro něj vším a to, že zbouchá na posezení pekáč buchet, je pro něj příjemným odpočinkem.

Dva na první pohled rozdílní lidé přece nemohou mít nic společného. Natož, když Klára je starší a Matouš ještě takový zajíc.

Jenže osud tomu chtěl a Klára se místo své nemocné kolegyně musí vydat udělat s Matoušem Kopřivou rozhovor do časopisu... Od počáteční nenávisti, přes sympatie a zamilovanost až k lásce jako trám.

Můj názor (může obsahovat spoilery): Další velké a dlouho očekávané ANO! Naprosto jednoznačné! Na tuhle knihu jsem se těšila už od přečtení série Bavettových (klik) a nemohla jsem se jí dočkat. Kniha je plná vtipu, humoru, úsměvných situací, napínavých momentů a zaručuji vám, že budete mít usměv na rtech. I na konci, který ač se na první pohled zdá, nemůže dopadnout tak dobře... Je to taková jednohubka, kterou přečtete během dvou hodinek a pak litujete, že jste si čtení víc nevychutnali. Navíc ta obálka? Ta se prostě povedla!

Fragment, 2014, 152 stran
Děkuji nakladatelství Fragment za poskytnutí recenzního výtisku.
Knihu můžete zakoupit zde.


Za říjen je to vše, mám rozečtenou ale další knihu, kterou jsem nestihla dočíst a kterou Vám ukážu v listopadu. Prozradím, že je to další pecka od české autorky. Která to asi bude? :) Nechte se překvapit. Jaká kniha Vás zaujala a kterou jste v říjnu přečetli vy?

CONVERSATION

6 komentářů:

Ivett řekl(a)...

Me hodne laka Hon tak asi neodolam :). Momentalne ctu knihu Zmizela a budu si urcite kupovat Hladovy ohen :).

Il Freedomová řekl(a)...

Ten Pekáč buchet se mi líbí :)

Welcome!♥Reviews everywhere

Nikol Vaňková řekl(a)...
Tento komentář byl odstraněn autorem.
Blueberry Pink řekl(a)...

Pokud tě to zajímá, tak Sophiinu volbu jsem přečetla. Dvakrát. Je každého věc, jaký žánr čte ;)

Lenka Ungrová řekl(a)...

Pekáč buchet si budu muset přečíst! :)
http://slawarehouse.blogspot.cz/

Gabriela P řekl(a)...

Posedlost jsem rozečetla, ale nedočetla, nějak jsem se nedokázala přinutit :) Ale na ten Pekáč buchet kouknu, to vypadá dobře:)

Back
to top