Adventní dekorace

by - 30.11.14

Advent je tady! Ač se mi ještě v říjnu zdálo, že jsou Vánoce v nedohlednu, přiblížily se až moc rychle a mám pocit, že vůbec nic nestíhám. Musela jsem tedy pro letošek volit jednoduché dekorace, které nezaberou moc času. A jaké že to jsou?

První dekorace byla hrozně spontánní. Tácek je z Ikea, kuličkový řetěz mám asi sto let někde z Tesca a svíčky s čísly jsou z Lidlu. Když jsem je kupovala, netušila jsem ještě, co s nimi provedu. Ale když jsem doma vytáhla krabici s nápisem "Vánoce" a viděla ten tácek a řetěz, bylo hned jasno. Rychlé, jednoduché, stylové.


Druhá dekorace byla také moc jednoduchá. Jde o klasický věnec z jehličí doplněný ozdobami ve zlatých a červených barvách. Výhoda tohoto věnce je ale neskutečná - je totiž UMĚLÝ! Nevypadá tak, že? Vypadá opravdu věrohodně, bonus navíc - nikdy Vám neopadá. Koupila jsem ho v loňských povánočních slevách asi asi za stovku a těšila jsem se, až ho letos vytáhnu.

A konečně je tady. Nasázela jsem na něj místy ozdůbky, nic souměrného, jen tak ledabyle, nerovnoměrně. Líbí se mi to tak a červený talíř vespod tomu dodá krásnou celistvost...


... ale se svíčkou vprostřed? To je zase úplně jiný věnec, co říkáte? Červená svíčka z Ikea sedí přesně doprostřed věnce a krásně ho doplnila.


Ještě včera ráno jsem si myslela, že výše vyfoceným věncem končím s adventními dekoracemi, ale dopoledne mě mamka přesvědčila o opaku. Takže jsem vytáhla na jídelní stůl veškerý kreativní nepořádek a pustila se do toho...


Zdobila jsem černý plechový stojánek, který mamka koupila za 250 Kč v trafice, kde mají vždy i spoustu dekorací. Dospodu jsem dala kolečka piafloru, do kterého jsem potom nastříhala větvičky stříbrného smrku, buxusu, tůjí atd.


Doplnila jsem stojánek, aby nikde nekoukal piaflor a aby větvičky byly rovnoměrně rozložené. Potom už nezbývalo než posadit na svá místa svíčky. Volili jsme kulaté, ale dají se použít i klasické adventní i ty stupňované.


Úplně poslední věcí bylo doladění ozdůbkami a skořicí, aby jídelnu trochu provoněla. Ozdůbky jsem volila už jen tlumené, bílé a sem tam zelené s třpytkami. Místy je ještě mezi větvičky vložená smotaná látka z kokosového vlákna.


A nakonec jen jednoduchý věnec na vstupní dveře. Je umělý, dozdobený jen kuličkami na drátcích v bílé, zlaté a modré barvě. Chtěla jsem původně nechat jen modrou a bílou, ale nakonec ani ta zlatá tam nevypadá zle, co myslíte?


Jaká je Vaše letošní dekorace? Co říkáte na ty naše? Do jakých barev ladíte Vánoce letos vy?

You May Also Like

27 komentářů

Čtenáři