Adventní dekorace

Advent je tady! Ač se mi ještě v říjnu zdálo, že jsou Vánoce v nedohlednu, přiblížily se až moc rychle a mám pocit, že vůbec nic nestíhám. Musela jsem tedy pro letošek volit jednoduché dekorace, které nezaberou moc času. A jaké že to jsou?

První dekorace byla hrozně spontánní. Tácek je z Ikea, kuličkový řetěz mám asi sto let někde z Tesca a svíčky s čísly jsou z Lidlu. Když jsem je kupovala, netušila jsem ještě, co s nimi provedu. Ale když jsem doma vytáhla krabici s nápisem "Vánoce" a viděla ten tácek a řetěz, bylo hned jasno. Rychlé, jednoduché, stylové.


Druhá dekorace byla také moc jednoduchá. Jde o klasický věnec z jehličí doplněný ozdobami ve zlatých a červených barvách. Výhoda tohoto věnce je ale neskutečná - je totiž UMĚLÝ! Nevypadá tak, že? Vypadá opravdu věrohodně, bonus navíc - nikdy Vám neopadá. Koupila jsem ho v loňských povánočních slevách asi asi za stovku a těšila jsem se, až ho letos vytáhnu.

A konečně je tady. Nasázela jsem na něj místy ozdůbky, nic souměrného, jen tak ledabyle, nerovnoměrně. Líbí se mi to tak a červený talíř vespod tomu dodá krásnou celistvost...


... ale se svíčkou vprostřed? To je zase úplně jiný věnec, co říkáte? Červená svíčka z Ikea sedí přesně doprostřed věnce a krásně ho doplnila.


Ještě včera ráno jsem si myslela, že výše vyfoceným věncem končím s adventními dekoracemi, ale dopoledne mě mamka přesvědčila o opaku. Takže jsem vytáhla na jídelní stůl veškerý kreativní nepořádek a pustila se do toho...


Zdobila jsem černý plechový stojánek, který mamka koupila za 250 Kč v trafice, kde mají vždy i spoustu dekorací. Dospodu jsem dala kolečka piafloru, do kterého jsem potom nastříhala větvičky stříbrného smrku, buxusu, tůjí atd.


Doplnila jsem stojánek, aby nikde nekoukal piaflor a aby větvičky byly rovnoměrně rozložené. Potom už nezbývalo než posadit na svá místa svíčky. Volili jsme kulaté, ale dají se použít i klasické adventní i ty stupňované.


Úplně poslední věcí bylo doladění ozdůbkami a skořicí, aby jídelnu trochu provoněla. Ozdůbky jsem volila už jen tlumené, bílé a sem tam zelené s třpytkami. Místy je ještě mezi větvičky vložená smotaná látka z kokosového vlákna.


A nakonec jen jednoduchý věnec na vstupní dveře. Je umělý, dozdobený jen kuličkami na drátcích v bílé, zlaté a modré barvě. Chtěla jsem původně nechat jen modrou a bílou, ale nakonec ani ta zlatá tam nevypadá zle, co myslíte?


Jaká je Vaše letošní dekorace? Co říkáte na ty naše? Do jakých barev ladíte Vánoce letos vy?

CONVERSATION

27 komentářů:

beatka tothova řekl(a)...

Moc hezké, letos jsem taky narychlo dělala adventní "věnec" do svého pokoje, něco podobného jako ten první, taky jsem měla ten kuličkový řetěz z tesca ale ve stříbrné barvě + jsem ho ještě doplnila o červené kuličky. :-) a ten červeno-zlatý věnec se ti moc povedl. :-)

Biela Mačka řekl(a)...

Pekne.
Biela Mačka

Charmedka řekl(a)...

To je nádhera :)
Beauty of pink

Miloslava Malínská řekl(a)...

V jednoduchosti je krása.

Magdaléna řekl(a)...

Ahoj,
právě jsem objevila tvůj blog, ale když jsem tak procházela tvé jednotlivé DIY články, tak jsem zjistila, že jsem ho objevila už podruhé :) Loni jsem obdivovala tvůj balicí papír :) Děkuji!
.
Jinak všechny dekorace jsou moc krásné, ale úplně dechberoucí je ten dveřní věnec. V jednoduchosti je někdy obrovská síla!

Sororessa řekl(a)...

Já musím říct, že to mám skoro každý rok stejné, zase nějak extra byt nezdobíme, protože jsme skoro pořád někde ,takže nemáme moc čas se kochat vlastním bytem :DDD Myslím, že třeba až budeme mít děti, tak se to určitě změní :))

Sororessa
A.

p.e.t řekl(a)...

Ten "věnec" nebo jak to nazvat s kulatými svíčkami je nádherný, v jednoduchosti je krása. Jsi šikula :)

http://kiss-beauty.blogspot.cz/

theMonica cz řekl(a)...

Mě přijde, že to nějak hrozně rychle utíká...přijde mi, jak kdyby snad ještě před týdnem bylo září. Já letos ladím výzdobu do modrobíla, adventní věnec do červena a stromeček bude letos v barvách bílé, stříbrné a matné zlaté :)

Whatever řekl(a)...

Krasne dekorace :) Ja musim neco vanocniho vyrobit do skoly, ale vubec na takove veci nejsem :D

Nikola S. řekl(a)...

Moc krásné nápady, nejvíc se mi líbí ta dekorace s kovovým stojanem. Vypadá to báječně a určitě to i báječně provonělo domácnost :))

Mysausageworld řekl(a)...

krásné, jednoduché, efektní :) jseš moc šikovná :)

Lenka Ungrová řekl(a)...

Nádherné, já ještě Vánoční výzdobu nevytáhla, nějak na mě ta Vánoční nálada nejde.:)
http://slawarehouse.blogspot.cz/

Blueberry Pink řekl(a)...

A i když je to tak jednoduché, tak to stejně vypadá skvěle, že? :)

Blueberry Pink řekl(a)...

Díky :)

Blueberry Pink řekl(a)...

Přesně tak :)

Blueberry Pink řekl(a)...

Vítej znovu! :) Díky za komplimenty :)

Blueberry Pink řekl(a)...

Já jsem taky pořád v čoudu, hodně času trávím u přítele, ale výzdobu si nikdy nenechám ujít :)

Blueberry Pink řekl(a)...

Děkuji, dokonce mi ho pochválil i chlap :)

Blueberry Pink řekl(a)...

Už jsem viděla tvůj článek, pěknéé :)

Blueberry Pink řekl(a)...

Já bych vyráběla pořád, ale bohužel na to nemám moc času :(

Blueberry Pink řekl(a)...

Provonělo :) Navíc to je dekorace, která se dá pokaždé obměňovat a může fungovat i v létě :)

Blueberry Pink řekl(a)...

Děkuji moc :)

Blueberry Pink řekl(a)...

Na mě už pomalu ano, ale letos to také přišlo nějak později než vloni :)

alexxiew P řekl(a)...

krásna vianočná výzdoba ;)
http://alexxieofficial.blogspot.sk/

Dominika R. Sch. řekl(a)...

Mně se moc líbí ten červený i modrý věnec =)

monika kucharčíková řekl(a)...

Krásny článok .... ten červený veniec je úžasný :)
www.allmoblogg.blogspot.com

Dominika řekl(a)...

Ty věnce jsou úžasné!!

Back
to top