Přečteno: Září

Další měsíc uplynul a další přečtené knihy jsou tu. Není jich moc, jelikož jsem se intenzivně věnovala hledání nového auta, které jsem konečně našla a právě dnes si ho přivezla domů :) Navíc venku bylo ještě poměrně hezky, takže jsem čas trávila radši na vzduchu se všemi těmi našimi zvířaty než s knihou :) Ale už je čím dál tím dříve tma, takže snad bude příště knih víc :)


Coleen Hoover - Bez naděje

Sedmnáctiletá Sky nemá zrovna lehký život. Ve škole není vůbec oblíbená, spolužáci ji dělají naschvály a moc tomu nepomáhá ani fakt, že se celý svůj dosavadní život učila doma a v lavici je teprve nováčkem. Hůř než ona na tom je snad už jen Dean Holder.

Jeho pověst je děsivá, lidé se mu snaží vyhýbat. I Sky to tak chtěla udělat, jenže on je tak pohledný a tak krásně voní! Jednou se spolu náhodou střetnou a pak už jsou to "náhodná" plánovaná setkání, kdy spolu chodí pravidelně běhat.

Poznávají se blíž, první nesmělé dotyky, první polibky... Jenže to není hlavním tématem knihy. Láska je jen bonus, který tahle kniha má. Holder ale probudí ve Sky vzpomínky na minulost a na jejího otce, s kterým už nežije. Navíc matka Sky totiž není její pravá matka...

Můj názor (může obsahovat spoilery): Kniha mi dlouho bezvládně "ležela" ve čtečte, neustále jsem ji přeskakovala jinými, lepšími. Ale řekla jsem si, že už se k ní musím také konečně dokopat a tak jsem se začetla. Respektive začíst se chvíli trvalo, protože začátek byl poněkud nezajímavý. Ať už je to tisíckrát omílaným příběhem nebo jeho nezajímavým podáním.

Od knihy jsem čekala průměr, nakonec bych řekla, že je to nižší průměr. Nelíbila se mi, četla se mi špatně, nebyla zajímavá, spousta věcí byla předvídatelných... Má i druhý díl, ale na ten se určitě nechystám :)

Yoli, 2014, 384 stran


Christina Lauren - Božská mrcha

Jedná se o "mezikus" knih Božský bastard a Božský cizinec, takové malé sousto mezi čekáním.

Chloe Milsová a Bennet Ryan ( z Božského bastarda) pokračují ve svém spletitém a především hádavém vztahu. Chloe má pěkně našlápnutou kariéru, ale Benett si přeje jediné - aby se rychlost jejího vzestupu zpomalila a mohl si jí dosyta užít jako svou přítelkyni. Jenže to se zase nechce Chloe... Benett tedy kupuje dvě letenky do nádherné vily ve Francii a staví Chloe před hotovou věc. 

Pokud si vzpomínáte na Božského bastarda (na kterého jsem bohužel recenzi nedělala), končil tím, že Benett šel na prezentaci, kterou měla Chloe. Dál si čtenáři mohli jen domýšlet, jak to bylo... A pak autorka přišla s touto tenkou knížečkou, kde nechala nahlédnout do životů milostného páru. 


Můj názor (může obsahovat spoilery): Ano, ano! Tyto "mezikusy" mezi jednotlivými díly některých sérií čtenáře ještě utvrdí v tom, že co si přečetl dříve, bylo skutečně dobré a zároveň ho nalákají na to, že co si přečte potom, bude ještě lepší! Líbila se mi dynamičnost celé knihy, žádné zbytečné okecávání, žádná nudná omáčka okolo. Takhle by to mělo být u všech knih!

Nejsem si jistá, zda vyšel tento "mezikus" v ČR knižně, pravděpodobně jde jen o nějaký fan-překlad, který je dostupný jako ebook.


Stephanie Perkins - Polibek pro Annu

Sedmnáctiletá Anna nemá na výběr. Její rodiče totiž rozhodnou za ní a posílají ji na internátní školu do Francie. Do Paříže! Snad každý by se těšil, ale Anně se nikam nechce, protože doma ve státech má své kamarády a hlavně kluka, který se jí líbí.

S pláčem se vydává na rozkaz svého otce na druhou polovinu zeměkoule, daleko od všeho známého, aby se mohla přiblížit cizímu a naučit se neznámý jazyk.

Anna se snaží v Paříži zapadnout, najít si kamarády, kteří by za ni objednali snídani, aby nemusela mluvit lámanou francouzštinou, a moc nevyčnívat, aby na sebe jakožto na cizinku, dokonce Američanku, nepřitahovala pozornost.

Jenže její spolužák Étienne St. Clair jí nedá spát. Je krásný, vtipný, oblíbený, všemi ženami milovaný. Jenže je také zadaný...

Můj názor (může obsahovat spoilery): Musím říct, že se mi dlouho nestalo, abych knihu měla v paměti tak dlouho, abych na ní pořád myslela. Tahle to dokázala a ani nevím proč. Možná tím, jak poutavě a dynamicky je napsaná? Má spád, má zajímavý příběh, má v sobě lásku.

Ze začátku jsem sice nevěděla, zda mne bude bavit, ale po pár stránkách jsem měla jasno a jen těžce jsem se od ní odtrhávala. Je to taková ta kniha, která ve vás zanechá stopu a vy dlouze tápete nad tím, proč ji tam nechala...

CooBoo, 2012, 336 stran


Jaké je vaše skóre za září?CONVERSATION

8 komentářů:

Akemi řekl(a)...

14 knih (nejdřív něco ke státnicím, pak užívání volna po státnicích) :)

Il Freedomová řekl(a)...

Ten Polibek pro Annu si možná přečtu :)

Welcome!♥Reviews everywhere

dajens řekl(a)...

Knížka Polibek pro Annu mě zaujala, snad se k ní dostanu.

Lucy Rooks řekl(a)...

Jdu se začíst, díky! Za mě můžu doporučit Zůstaň se mnou. :)
http://parsnu.blogspot.cz/2014/10/zustan-se-mnou-recenze.html

Blueberry Pink řekl(a)...

Tyjo, tak toho bych chtěla někdy také dosáhnout :D

Blueberry Pink řekl(a)...

Přečti, je fajn :)

Blueberry Pink řekl(a)...

Doufám i za tebe :)

Blueberry Pink řekl(a)...

Nečetla jsem, děkuji za doporučení :)

Back
to top