Přečteno: Srpen

Další přečtené knihy, tentokrát za dovolenkový srpen, jsou tu! Ač jsem se na začátku hrozně rozečetla a už 10. srpna jsem měla přečtené čtyři knihy, tak polovina měsíce byla kritická a četla jsem pak zase ke konci a nakonec je z toho uspokojivých pět knih. A které že to jsou?Jojo Moyes - Poslední dopis od tvé lásky

Mladá novinářka Ellie neví, čím v redakci zaujmout. A tak pátrá v archivu ve snaze otevřít znovu nějaký záhadný případ. Jenže v tom momentě objeví padesát let starý dopis, který psal neznámý muž své milence a v které jí prosil, aby opustila svého manžela a žila s ním, se svým milencem.

A to Ellie samozřejmě nedá a pátrá po neznámé romanci i dále, protože jí zajímá, jak tohle mohlo skončit, zda utrpením nebo nehynoucí láskou. I ona je však v podobné situaci - má ženatého milence a chce, aby se kvůli ní rozešel s manželkou.

V knize se vracíme do roku 1960, do doby, kdy leží Jennifer Stirlingová těžce zraněná po vážné autonehodě v nemocnici. Bohužel si nemůže na nic vzpomenout - kdo je, nepamatuje si své kamarády, svůj život, ani svého manžela. A je těžké žít po boku někoho, o kom nevíte kdo je a zda s ním máte společného víc, než příjmení.

Ale jak týdny plynou, Jennifer se pomalu rozpomíná na svůj předešlý život a na svého milence, kvůli kterému riskovala nejen své manželství, ale i společenský život. A značně jí v tom pomůže dopis, který našla zastrčený v šatně. Jenže kdo ho napsal? A kde je ten dotyčný teď? 

Můj názor: (může obsahovat spoilery)
Ač mě kniha ze začátku moc nebavila, tak zhruba od třetiny jsem se do ní řádně zakousla a nechtěla se od ní odtrhnout. Po všech těch odstínech čehosi tohle byla příjemná změna se skvělým příběhem, kdy kolem sebe dva chodí a stále se míjejí... 

Ikar, 2013, 472 stran


Jennifer Probst - Manželská smlouva

Alexu trápí, že její rodiče nemají peníze na placení účtů a hrozí jim, že přijdou o statek. Jenže ani ona peníze nemá. A kde je tak rychle sehnat?

Třeba u bráchy její nejlepší kamarádky. Nicholas je mocný boháč, který ji před lety zlomil srdce, aniž by o tom věděl. Nikdy se nechtěl vázat, ale jen si užívat. A tak je to i teď. Nechce vztah, ale potřebuje manželku, aby se mohl stát dědicem prosperující rodinné společnosti. A jelikož Alexa zrovna potřebuje peníze, aniž by věděl na co, dá ji velkorysou nabídku. 

Smlouva značí, že půjde o manželství trvající rok s jednoduchými pravidly, bez fyzického kontaktu, bez lásky, čistě jen "obchodní" vztah. Jenže nezamilovat se je tak těžké... 

Můj názor: (může obsahovat spoilery)
Na tyhle knížky jsem se opravdu těšila a určitě nejsem zklamaná. Na dovolené jsem celou sérii tří ( o dalších dvou píši dále) přečetla během tří dnů! Tak jsem se do nich ponořila, že jsem je neodkládala snad ani na jídlo. První kniha mě zaujala nejvíc, přišla mi, že byla nejlépe napsaná a ostatní už jen kopírovaly děj první knihy. Uvidíme, jak na tom bude čtvrtý díl, který má vyjít v říjnu.

Ikar, 2013, 224 stran


Jennifer Probst - Manželská past

Aby hrabě Michael Conte splnil poslední přání svého otce, musí si najít manželku. A to rychle. Vzhledem k tomu, že je Michael fešák, zájemkyň by bylo spoustu, on ale stále nemůže najít tu vhodnou...

Až si nakonec vzpomene na svou starou známou Maggie, volnomyšlenkářskou a krásnou fotografku, která má shodou okolností namířeno do Itálie, kde zrovna Michaelova rodina žije. Ideální příležitost představit jim ji jako svou manželku!

Ač Maggie chvíli váhá, nakonec výměnou za slib, že se Michael bude držet dál od její čerstvě zasnoubené kamarádky, přijme. Odjíždí tedy společně do Itálie, aby se představili rodině jako novomanželé. Jenže matka jim pohádku nespolkla a nutí je vzít se v Itálii znovu... 

Můj názor: (může obsahovat spoilery)
Ač byl druhý díl slabší než ten první, i tak byl povedený. Líbila se mi ta Maggiina nespoutanost a odhodlanost bít se za svou kamarádku. Michael měl chvílemi nápady a myšlenky, za které bych mu omlátila knížku o hlavu a občas mě jeho výlevy štvaly a těšila jsem se, až bude zase u slova Maggie. 

Ikar, 2014, 224 stran


Jennifer Probst - Manželský omyl

Carina, sestra Michaela Conteho (z druhého dílu) ač je dospělá, její rodina s ní jedná jako s malou holkou a stále v ní vidí svou malou dcerku a sestřičku. A Carina jim chce samozřejmě dokázat, že už není malá a dokáže se postarat nejen o sebe samotnou, ale také o rodinnou firmu, kam právě nastoupil Michaelův kamarád Max Grey jako ředitel. 

Max byl její dávná tajná láska v pubertálních letech a teď mu má Carina dělat asistentku. Oba, aniž by si to přiznali, to k sobě přitahuje víc a víc a snaží se bránit se tomu všemi silami. Jenže skrývat svou vášeň a pracovat spolu, když nedokážete myslet na nic jiného, než na to, jak jste s tím druhým v posteli? To přece nejde.

Po společně strávené vášnivé noci plné sexu má Carina ale nečekanou návštěvu - matka ji přistihne s Maxem. A jelikož je její italská rodina ze staré školy a ctí tradice, musí si Maxe vzít, aby nedělali lidem ostudu...

Můj názor: (může obsahovat spoilery)
Třetí díl byl zase lepší, než ten druhý, ale na první stejně nemá. Líbilo se mi odhodlání Cariny stát se významnou součástí firmy a ukázat tak rodině, zač je toho loket. Ale zase se mi nelíbila to kopírování Christiana Greye z odstínů, na Maxovi jsem pozorovala některé jeho rysy. A není to jen stejné příjmení. Taky mi přišla poněkud staromódní tradice muset se hned vdávat, možná by se to dalo vymyslet lépe :)

Ikar, 2014, 336 stran


Gayle Forman - Jestli zůstanu

Talentovaná cellistka Mia má štěstí v neštěstí - jede s celou svou rodinou na výlet, ale narazí do nich auto. Mia jako jediná se vzbudí a vidí jen pomačkané plechy a své mrtvé rodiče. A nakonec také sebe samotnou. Jakoby ze svého těla vystoupila. Její tělo je v kómatu, ale její duch vnímá vše kolem sebe.

Mia v nemocnici vzpomíná na své dětství a čtenáři se seznamují s jejím dětstvím, její rodinou i jejím přítelem Adamem, který za ní přijde, ale není mu dovoleno se se svou dívkou setkat. A Mia má tak těžký úkol - rozhodnout se, zda zůstat s Adamem nebo jít za svými rodiči...

Můj názor: (může obsahovat spoilery)
Bohužel z téhle knihy jsem hrozně zklamaná. Vůbec mě to nebavilo číst a ke konci už jsem stránky i přeskakovala. Nejen, že mě nebavil samotný příběh - neustále přemítání o hudbě, koncerty vážné hudby atd, ale ani to přemítání Mii o životě mě nijak extra nezaujalo. Přišlo mi to, jak kdyby knížku psalo patnáctileté dítě, za mě bohužel zklamání...

Ikar, 2011, 184 stran

Opravdu nemám s nakladatelství Ikar žádnou spolupráci, to, že jsou všechny přečtené knihy z jejich nakladatelství je čistě náhodné a všimla jsem si toho až při vyhledávání při sepisování tohoto postu :)
CONVERSATION

6 komentářů:

Lena S řekl(a)...

Je super :) článek :) taky miluji knížky, ale na blog je moc nedávám :) čtu hodně romantiku :) no možná si udělám někdy takový měsíční přehled :) Jinak dík za super nápad na nové knihy :) www.lifebylenea.blogspot.cz

Můžu se zeptat? Knížky si půjčuješ? kupuješ a nebo všechny čteš na čtečce??

Blueberry Pink řekl(a)...

Jak kdy, jak co :) Něco kupuji, něco půjčuji, ale většinu čtu ve čtečce :)

Lena S řekl(a)...

Já si čtečku taky koupila, sice miluji vůni knih, ale mám maličký byteček :) ....... zatím jsem si stáhla spíše starší knížky... novinky jsem moc nenašla jen ke stažení .......... no budu muset hledat :)

Karolína Vysloužilová řekl(a)...

Manželskou smlouvu jsem četla a byla jsem velice spokojená. Zabrala jsem se do knížky a neodtrhla jsem oči dokud jsem nebyla na poslední stránce, skvělá oddechovka. Na další díly se teprve chystám, čekám, až budou v knihovně k dispozici :) Četla jsem ještě i poslední knížku, o které se zmiňuješ, Jestli zůstanu, a mám úplně stejná názor! Těšila jsem se na ni, kamarádka o ní mluvila v superlativech, ale mně přišel děj a především hlavní hrdinka povrchní, jednoduchá... Prostě nic moc..

El řekl(a)...

Mně se Jestli zůstanu zase moc líbilo, mnohem více než třeba Hvězdy nám nepřály :) ostatní výběr knih mě nezaujal

Lucy Rooks řekl(a)...

Taky jsem z ní unešená, každý jsme holt jiný. :)
http://parsnu.blogspot.cz/2014/10/zustan-se-mnou-recenze.html

Back
to top