Přečteno: Červenec

Ahoj, vítám vás u pravidelné rubriky přečtených knih! Ze začátku července jsem se tak rozjela, že jsem myslela, že knížek bude snad deset, ale teď posledních 10 dní jsem nečetla vůbec, protože nebyl čas, takže tím se to vyrovnalo :) Mám tedy šest knih - pojďme na ně!Christina Lauren - Božský hráč

Knihomolka Hanna studující chemii se po přednášce svého bratra, kterak si vůbec neužívá svého mládí, nikam nechodí a nebaví se, rozhodně změnit svůj společenský (ne)život. Odhodí knížky k přípravě na doktorát a začíná randit. Jenže pořádně neví, jak na to. 

O radu žádá kamaráda svého bráchy a svou první tajnou lásku Willa, dokonalého playboye, boháče, svůdce. Jenže péče o ségru svého kamaráda ho vůbec neláká...

Až do té doby, než ho nevinná Hanna naláká do postele. Will jí absolutně propadne, ale ona si chce užívat, chce flirtovat, randit a bavit se. A tak má Will nelehký úkol - přesvědčit Hannu, že on je ten jediný, koho potřebuje. 

Můj názor: (může obsahovat spoilery)
Pokud jste četli předchozí díly, tedy Bastarda a Cizince, tak si asi budete chtít přečíst Hráče. Nezrazuji vás od toho, nicméně nečekejte zázraky. Kniha se mi sice líbila, dokonce jsem ji zhltla během pár hodin, ale nemá čím překvapit. Klasická romance s erotikou, trochou humoru, vášní a napětím. Akorát Will mě posledních pár stránek nudil svými zamilovanými pubertálními myšlenkami :) 

Jota, 2014, 352 stran


Katy Evans - V ringu

Brooke Dumasová, bývalá sportovkyně, jejíž sen stát se uznávanou sportovkyní ztroskotal hned v začátcích, nyní pracuje jako fyzioterapeutka. Nejlepší kamarádka Melanie ji vytáhne, aby s ní šla na boxerský zápas světové jedničky Remingtona Tatea, po kterém šílí všechny ženy.

Při prvním pohledu na Remyho Brooke úplně roztává. A on evidentně též. Jenže box je tvrdý sport a Brooke zrovna neholduje tomu, že do sebe dva muži mlátí tak dlouho, dokud jeden z nich nepadne zkrvavený na zem, tak odchází v polovině zápasu. Jakmile Remy její zvednutí ze sedadla zaregistruje, uštědří protivníkovi tvrdou ránu, posílá ho k zemi a vydává se přímo z ringu za Brooke, aby ji políbil. 

Cizí, neznámou ženu, o níž nic neví. Korunu tomu nasadí ještě Mel, když Remymu nadiktuje telefonní číslo Brooke. Jenže Brooke je přesvědčená o tom, že si chce slavný boxer akorát nahonit ego a nalákat ji do postele. Jaké překvapení, když si ji najme jako svou fyzioterapeutku!

Brooke to k němu tak moc táhne, tak moc by ho chtěla, ale Remy si drží odstup, chce vážný vztah a nechce nic uspěchat. A také musí Brooke prozradit svá tajemství a svěřit se jí se svou minulostí... 

Můj názor: (může obsahovat spoilery)
Super čtení na léto, ale opět hrozně moc předvídatelné. Především ze začátku, ke konci už to bylo lepší a samotný závěr mě vyloženě překvapil. Čtení mě bavilo, ačkoli jsem předem nevěděla, co se za příběhem skrývá. Jen mě trochu štvalo, když Brooke v myšlenkách stále dokola omílala, jak je Remy úžasný, skvělý a super. To po chvíli začne lézt na nervy :) 

Baronet, 2014, 320 stan


Katy Evans - Šance

Druhý díl předešlé knihy V ringu
Vztah boxerské jedničky Remingtona Tatea a fyzioterapeutky Brooke Dumasové pokračuje, ale prochází těžkou zkouškou. Remy má mnohem častěji záchvaty způsobené bipolární poruchou a stává se nebezpečným nejen sobě, ale i Brooke a svému okolí.

Ve chvíli, když si Brooke v myšlenkách pohrává s možností rozchodu však zjišťuje, že je těhotná. Stres z Remyho zápasů jí ale moc neprospívá, má rizikové těhotenství a musí být upoutána na lůžko. A aby se neznervózňovala, pošle ji Remy domů, aby jeho milá nepotratila a on se v klidu mohl soustředit na Titul šampiona. 

Co provede s jejich vztahem dlouhé odloučení? Vyhraje Remy zápas nad svým největším rivalem Škorpionem?

Můj názor: (může obsahovat spoilery)
Tenhle díl mi přišel slabší, než ten první. Ať už zápletkami nebo samotným příběhem, tak mě docela nudil, což je škoda, protože ten první mě docela bavil. Ale zase je fajn, že má kniha celkem rychlý spád a na nic moc se nečeká. 

Baronet, 2014, 336 stran


Alice Clayton - Zrzka se odhaluje

Druhý díl knihy Kdopak je ta zrzka?, jejíž recenzi najdete tady.
Zrzka Grace má dokonalý život. Téměř. Dostala svou vysněnou roli v muzikálu na Broadwayi v New Yorku, ale vrásky na čele jí dělá její přítel, známý herec Jack Hamilton, po kterém ženy šílí. Jack je od Grace vzdálen stovky mílí, až v daleké Kalifornii, takže jediné, co spolu zažívají, je sex po telefonu a posílají si nadržené zprávy, kterými se snaží udržet jejich vztah na dálku.

Jenže je to pěkná fuška. Nejen, že se oba snaží, aby jejich city k tomu druhému nevychladly, ale zároveň drží svůj vztah v tajnosti před veřejností. Navíc k tomu všemu si na Grace dělá zálusk její bývalý přítel Michael, láska ze školy, s kterým teď tráví spoustu času, protože Michael vymyslel hru, kde má Grace hlavní roli.

Michael se snaží Grace získat zpátky pro sebe. Ale co na to Grace? Odolá Michaelovi, který ji nabízí to, co tak zoufale potřebuje, nebo vydrží čekat na svého zajíčka Jacka, který je tak daleko?

Můj názor: (může obsahovat spoilery)
I když mi první díl přišel lepší, tak tenhle se také moc dobře četl a bavil mě. Byl nabitý vášní a erotikou, samozřejmě nechyběl ani humor. Za co ale musím ubrat body, je slovní zásoba autorky. Přijde mi, že oproti prvním dílu si dost pohoršila, opakuje slova, někdy i celé věty, občas je to trochu zmatené. Možná je to způsobeno překladem, nevím. Každopádně mi přijde, že neměla čím vyplnit chvilky mezi Grace a Jackem a tak tam prostě dala další orgasmus... Je jich tam tolik, že už je úplně přestanete vnímat :)  

Mladá fronta, 2014, 250 stran


Elizabeth LaBan - Esej o tragédii

Duncan, student posledního ročníku prestižní Irvingovy školy, dostane na školní ubytovně ten nejhorší pokoj. Malý kamrlík bez oken na konci chodby. Zprvu se zdá, že bude školní rok propadákem, ale Duncan zjistí, že mu bývalý obyvatel jeho pokoje Tim zanechal několik cédéček, podle kterých, jak sám Tim popisuje, může Duncan napsat tu nejlepší esej o tragédii - seminární práci k ukončení ročníku, kterou zadává nejobávanější učitel. 

Duncan celé dny poslouchá Timův příběh, který na disky namluvil. Seznamuje se tak prostřednictvím Tima s o rok staršími studenty a také s Vanessou, nejoblíbenější holkou z ročníku, která chodí s tou největší hvězdou pánského osazenstva. Ale jedna společná noc Tima a Vanessy vše změní. Poznávají se blíže, jsou si sympatičtí, ale jedna noc je jen krátký časový úsek. 

O to větší je to překvapení, když se znovu setkávají ve škole, kam Tim přestoupí... 

Můj názor: (může obsahovat spoilery)
Romantický příběh plný tragédií, tak bych to shrnula, kdybych to měla popsat jednou větou. Naštěstí mám řádků mnohem více, takže to trochu rozvedu. Autorka ukázala zajímavý, poutavý příběh plný lásky, romantiky, přátelství, ale i nenávisti, zášti a závisti. Z knihy čiší moudra a po dočtení vám bude pravděpodobně chvíli trvat, než od knihy utrhnete myšlenky, alespoň u mě to tak bylo :) Líbila se mi, přečetla jsem ji během pár hodin a určitě bych do ní šla znovu :) 

Host, 2014, 320 stran

Děkuji nakladatelství Host za poskytnutý ebook k recenzi. Knihu můžete zakoupit zde.

Jonas Jonasson - Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel

Alan Karlsson se dožívá sta let a v domově důchodců, kde žije, se pro něj chystá veliká oslava, které se on však zúčastnit nechce. Vylézá tedy oknem a prchá.

Už při útěku z domova zažívá velké dobrodružství. Ukradne na nádraží jednomu mladíkovi kufr a později, když ho otevírá, zjišťuje, že v něm je několik milionů.

Ale to už Alana hledají nejen ošetřovatelé z domova, ale také partička povedených zlodějíčků, kterým kufr odcizil. Při dalším útěku tak potkává spoustu zajímavých a kontroverzních osob a dostává se tak do mnoha zapeklitých situací.

Ale jak Alan po dopadení policii vysvětlí svůj útěk, krádež kufru a vraždy několika lidí, ke kterým při jeho putování došlo?

Kniha je prokládána kapitolami, kde Alan vzpomíná na svůj život a své mládí, vypráví různé příběhy a seznamuje čtenáře s dalšími osobami.

Můj názor: (může obsahovat spoilery)
Vyprávění a návraty do minulosti podle mě dost narušily linii samotného příběhu, odpoutávají pozornost a přetínají skutečný příběh v těch nejnapínavějších momentech, takže pravděpodobně budete chtít přeskakovat zpět k reálnému ději tak, jako já. Kniha má 400 stran a kdyby si autor ušetřil vzpomínání v minulosti, bavila by mě daleko více a vešla by se na polovinu. Čtení se mi líbilo jen ve chvílích, kdy se odehrává reálná časová osa, návraty do minulosti mě nebavily a později jsem je přeskakovala. Ačkoli má kniha samolepku bestseller, tak já ji za něj nepovažuji a nálepku pomyslně strhávám.

Panteon, 2012, 400 stran


Toť tedy můj výčet za červenec! Doufám, že se v srpnu dostanu konečně ke Keplerovi a doufám, že mě to bude bavit. Přes dovolenou mám nachystanou trilogii Manželská smlouva / omyl / past, ale nevím, jestli ji pořídím, protože teď mám rozečtený Poslední dopis od tvé lásky. Dejte mi tip na to, co čtete vy a co se vám líbilo, knih není nikdy dost! :)

Instagram • Facebook • Youtube 

CONVERSATION

11 komentářů:

evey řekl(a)...

Stoletý stařík mě hodně láká, slyšela jsem na něj samou chválu. Já jsem se teď pustila do Medojedek od Roberta Ruarka a v červenci jsem četla hlavně klasiku, přehled knížek mám v článku na blogu tady :))

Markiii řekl(a)...

Já zrovna Staříka čtu a naopak se mi ty skoky do minulosti líbí a dobře se u nich bavím. Docela jsi mě nalákala tím Božským hráčem, zrovna hledám oddychovku na dovolenou, myslím, že to bude ideální

Blueberry Pink řekl(a)...

Děkuji za tip na knihy, na Lolitu se chystám už hrozně dlouho, ale zatím jsem se k ní nedostala :)

Blueberry Pink řekl(a)...

V tom případě myslím, že Hráč bude na léto ideální, přečteš ho jedním dechem :)

Il Freedomová řekl(a)...

Vždycky mě zaujme, že neznám ani jednu z knížek, takže pro mě super tipy na prázdniny :)

http://recenzekamsepodivas.blogspot.cz/

Hana Květoňová řekl(a)...

Ahoj, já zrovna dočetla knížku Hvězdy nám nepřály. Dopředu jsem věděla, o čem to je a příběh mi přišel lehce tuctový, ale nakonec jsem byla mile překvapena :-)

Nominovala jsem tě do Blogger tagu, více informací u mě na blogu :-)

Skills of Art

Eva C řekl(a)...

Ze staříka mám podobné pocity....a také si myslím, že ty neustále politické vsuvky nejsou pro každého .....:)

Denisa Solčanská řekl(a)...

Stařík mě láká, ale pořád nevím, jestli to bude dobrá investice.. Stejně tak mě láká Analfabetka od stejného autora, tu jsi nečetla? Jinak dobré tipy, přidávám si na nekonečně dlouhý seznam toho, co si chci přečíst :o)

Q.ee řekl(a)...

Stařík je jediná kniha z Tvého výběru, kterou jsem četla (a taky bych četla :-D). Musím říct, že jsem na ni neshledala žádnou chybu. Ty skoky do minulosti tam naprosto patří a je právě úplně neskutečně úžasné, co ten dědula prožil. Doporučuju Analfabetku, druhou knihu od stejného autora, líbila se mi snad ještě o trochu víc, přecejen to je o mladších postavách.. :-)

Nikol Káchová řekl(a)...

Máš moc hezký blog! Obdivuji tě ve tvém čtení, asi ti dám seeznam knížek co potřebuji k maturitě a přelouskáš mi je viď ? :D
Blog ϐook of ϐeauty

Jana Svobodová řekl(a)...

máš opačný názor na Staříka, než já :) já jsem naopak chtěla přeskakovat ty pasáže současnosti a číst jenom vzpomínky na minulost :D

Back
to top