Přečteno: Květen 2/2

Květen byl hodně úspěšný, co se knih týče. Musela jsem tento měsíc rozdělit do dvou částí, jelikož by to byl dost dlouhý a náročný článek, takže jste si první část mohli přečíst u v polovině května zde a nebo shlédnout video knižních novinek na Youtube a případně prohlédnou fotky nových knížek tady. Ale pojďme už na ty přečtené!

L.A. Candy - Lauren Conrad

Život v Los Angeles se zdá ideálním. Proto se tam Jane Robertsová se svou nejlepší kamarádkou Scarlett stěhuje. Obráží kluby a párty a na jedné takové akci se seznámí s televizním producentem, který se rozhodne obsadit je do své začínající reality show o životě mladých holek ve městě. Něco jako Sex ve městě. K neuvěření!

Z malého kamrlíku, kde si nestihly ještě ani vybalit, se Jane se Scarlett stěhují do moderního a prostorného bytu. Navštěvují nejlepší kluby v L.A., znají ty správné lidi, diváci jim leží u nohou, hlavně Jane. Ale spousta lidí ji jen využívá, aby se zviditelnili. Jane nemá ani žádné soukromí, protože kamery a nepřátelé jsou (skoro) všude. A tak je přistižena s jiným, přestože s někým dalším chodí...

Líbilo se mi, snadné čtení, taková oddychovka, u které nemusíte vůbec přemýšlet. Místy mi chování některých postav přišlo trochu trapné a měla jsem chuť je trochu profackovat, aby si vzpamatovaly. Jsou k tomu další díly, ani netuším, jestli navazují, ale vzhledem k otevřenému konci předpokládám, že ano. Možná si je časem přečtu, ale teď dám přednosti jiným knihám.

CooBoo, 2011, 292 stran


Rozděleni časem I. - Bouře - Julie Crossová

Jason, devatenáctiletý student žijící v roce 2009 objeví svou unikátní schopnost - možnost cestování časem. Vrací se do minulosti, znovu prožívá vzpomínky, ale nemůže změnit žádný životní verdikt.

Po útoku dvou mužů uvízne však v minulosti, v roce 2007. Nemůže se vrátit zpět, zasekl se tam. A tak znovu  od začátku poznává svou lásku Holly, znovu se s ní seznamuje a znovu hledá ztracené kamarády.

Ale i do minulosti ho pronásledují útočníci, kteří v roce 2009 zabili jeho přítelkyni Holly. A co teprve, když se dozvídá, že jeho táta není jeho tátou a ještě navíc je jedním z agentů, kteří brojí proti nepřátelům času, tedy proti těm, co v něm umí cestovat?

Ze začátku se mi kniha opravdu líbila a začetla jsem se do ni, ale konec se postupně tak podivně zamotával, že jsem ztrácela přehled, co se odehrává v které časové linii. Kniha má i druhý díl, zatím však zvažuji jeho pořízení, ale pokud vás ten první zaujme, nezapomeňte si koupit i ten druhý.

Fragment, 2013, 312 stran
Děkuji nakladatelství Fragment za poskytnutí recenzního výtisku.
Knihu můžete zakoupit zde.


Kateřina Petrusová - S hlavou v oblacích pejru

Markéta, ředitelka reklamky, jede na víkend do jižních Čech za přáteli. Přes cestu jí ale přeběhne kůň a ona tak strhává volant a končí s autem v příkopě. Široko daleko nikde žádná civilizace, tak naskočí na koně a nechá se jím zavést do nejbližší vesnice, shodou okolností do té, z které kůň utekl.

Ve statku ve vsi Markéta naráží na typické vesnické vidláky, holinky, kostkovaná košile, montérky od hnoje. Zaujme ji však Pavel, fešák a majitel statku, kterému přezdívá tajně Marvin. A ještě ji zaujme Eliška, Pavlova přítelkyně. Nechápe, jak je možné, že může mít někdo s takovou hysterkou svatou trpělivost.

Zatímco je auto přes víkend v opravně, Markéta zůstává na statku, z kterého byla Eliška následně vyhozena kvůli milostnému poměru se zaměstnancem statku. A tak to vypadá, že Markétě a Pavlovi nic nebrání v cestě...

Samozřejmě jeden druhému podlehnou, ale víkend končí a Markéta odjíždí zpět do Prahy. Jenže zůstane víkend plný humoru a sexu bez následků?

Úúúžasné, co víc bych k tomu měla říct?! Katka Petrusová opět nezklamala, další skvělá, i když tenoučká kniha mě naprosto dostala, měla jsem ji připravenou na cestu vlakem do Prahy, ale přečetla jsem ji během dvou hodinek už den předem. Dlouho jsem se na tuhle knížku těšila, tak jsem si ji šetřila a pak během dvou hodin bylo po všem :(

Pokud hledáte oddychové, vtipné a napínavé čtení, tak rozhodně sáhněte po této knize. Věřte, že nudit se rozhodně nebudete!

Fragment, 2013, 120 stran
Děkuji nakladatelství Fragment za poskytnutí recenzního výtisku.
Knihu můžete zakoupit zde.


Andrew Fukuda - Hon

Jak může člověk přežít ve světě upírů, kteří považují lidi za to nejcennější, co pestrá strava nabízí? Stát se jedním z nich. Nebo to alespoň předstírat.

Gen nemá na vybranou, je člověkem, kterým se ve světě upírů přezdívá glupani a musí se vydávat za jednoho z nich, nebo by mu hrozilo okamžité zabití. Nesmí se smát, nesmí se potit, nesmí na sebe přitahovat pozornost. Jedno zaváhání a je mrtvý.

Jenže to se jen těžko provádí, když jen jako jeden z mála vybrán, aby se zúčastnil honu na poslední glupany, kteří žijí v zajetí právě pro účely honu. Jenže se vše komplikuje, když je spolu s ním vybrána i Záře, dívka, do které je zamilovaný a své city musí skrývat, aby se neprozradil.

Ale po přesunu do výcvikového centra, kde se kolektiv vybraných připravuje na svůj hon, nemá Gen k dispozici věci potřebné k přežití. Nemá vodu, po které tak prahne, všude se pije jen krev. Nemá pořádné jídlo, všude se jí jen syrové maso. A dokonce nemá ani mýdlo, aby se mohl umýt, protože ty krvelačné bestie ho přece nepotřebují...

A tak se stává, že Gen je cítit glupany a už se nemá kam ukrýt a kam utéct...

Když jsem knihu poprvé otevřela, vůbec jsem netušila, jaký příběh se v ní odehrává. O to více jsem byla překvapená. Samozřejmě mile. Kniha je psaná z pohledu Gena a moc se mi líbí, jak v knize dává najevo své pocity, i když je musí před okolím skrývat. Jeho myšlenky, které se mu honí hlavou dokáží upoutat, že knihu přečtete během pár hodin. Rozhodně doporučuji, není to žádná romantická upírská story, ale pořádně napínavý příběh prolitý krví. Už se těším na další díly! A navíc ta krásná obálka, aach :)

Fragment, 2014, 304 stran
Děkuji nakladatelství Fragment za poskytnutí recenzního výtisku.
Knihu můžete zakoupit zde.

Co Vaše květnové knihy? Zaujalo vás něco z těch mých, četli jste nějakou z nich? 

CONVERSATION

11 komentářů:

Valerie Vie řekl(a)...

Díky za tipy, teď přes léto budu mít od školy klídek, tak sháním knihy, které budu číst, děkuju :)

Dominika řekl(a)...

Páni, ty toho stíháš přečíst fakt hodně! Zaujala mě poslední knížka, upíry ty já můžu! :)

Bára řekl(a)...

Dobře ty! Další tituly, co děláš pak se všema těma knížkama? :-D Mě zaujala ta třetí, na prázdniny ji mám nachystanou ;-) bára.kára blog

Lenka Ungrová řekl(a)...

Čteš vážně strašně rychle :D já na to vůbec nemám čas. Jinak upíry také můžu :)

Blueberry Pink řekl(a)...

Tak to by se ti mohla líbit, je dobře napsaná :) Už se těším i na další díly :)

Blueberry Pink řekl(a)...

Přes den nečtu skoro vůbec, všechno stíhám večer před spaním :)

Blueberry Pink řekl(a)...

Doteď jsem četla spíš jen ebooky a ty se skladují dobře, nezabírají skoro žádné místo :D

Charmedka řekl(a)...

Hon a Bouře jsem také četla a líbily se mi obě. :)
Beauty of pink

Nicole Xs řekl(a)...

Ty jo ty jsi toho stihla přečíst :) Zaujala mě první knížka L.A. Candy

Nicole

Rahvira řekl(a)...

Já červenou knihovnu nějak nečtu, z tvých přečtených mě zaujala poslední, i když na "upejrská" témata začínám alergická. :-D Díky studiu se vracím ke kánonu české literatury a přečetla jsem během namáhavé práce člonea volební komise celou Karolínu Světlou - Kříž u potoka, docela nadčasový milostný příběh psaný úžasnou formou (přechodníky ♥ :-D). Konečně jsem se odhodlala dočíst Josefa Jedličku - Kde život náš je v půli se svou poutí, kde vypravěč předhazuje úlomky příběh ua vzniká tak zajímavé svědectví o padesátých létech. Ta forma by asi každému nesedla, je potřeba být ve středu, není to "na oddych". Loni jsem ji zahodila. Letos už jsem ji musela přečíst ke zkoušce. Zvládla jsem dva Lustigy, Kateřinu Horovitzovou a Ditu Saxovou, z nichž ta druhá mě dostala do kolen, doporučuju (opět psychologičtější dílo), a to nejen proto, že jsem o ní musela napsat osmistránkovou esej. :-D A nakonec klasiku - Fučíkovu Reportáž psanou na oprátce a Havlíčka Borovského. Už mám na léto připravenu kopu "oddychovek", nemůžu se dočkat. :-)))

Rahvira řekl(a)...

:-D Rychlost mi znemožnila napsat lepší komentář.
*začínám být alergická; *práce člena; *být ve střehu

Back
to top