Přečteno: Duben

Další měsíc je za námi a to znamená jediné - přečtené knihy! Tak pojďme na ně, dneska jich není zrovna málo :)


Nicholas Sparks - Nezapomenutelná cesta

Aby měl Landon Carter větší šanci dostat se na vysněnou vysokou, začne působit ve školní radě. Ale copak se hodí, aby někdo, kdo je ve škole tak vysoko postaven, přišel na ples bez partnerky? Začne tedy na poslední chvíli zoufale shánět partnerku, s kterou by se mohl ukázat na veřejnosti.

Nicméně většina z nich je již zadaných a tak na něj "zbývá" Jamie Sullivanová, dcera místního faráře, o které si všichni myslí, že je divná. Landon ale zjišťuje, že ve skutečnosti si má s Jamie co říct a skvěle si spolu rozumí.

A tak se do ní i přes varování samotné Jamie Landon zamiluje. Ale pak mu Jamie prozradí, že je vážně nemocná a celý příběh se tak zamotává. Uzdraví se Jamie? Jak to celé dopadne?

Pokud si chcete pobrečet, doporučuji, skvělá knížka, která ne nadarmo vládne v USA předním příčkám. Skvělým tipem, pokud si chcete odpočnout od knih, je také filmová podoba tohoto příběhu. Vřele doporučuji!

Baronet, 2000, 176 stran, zfilmováno


Alice Clayton - Nabíječ

Caroline Reynoldsová se stěhuje do krásného bytu v San Francisku a má skvěle rozjetou kariéru jako bytová designerka. Vrásky na čele jí dělají jen dvě věci. Její ztracené óčko (rozuměj orgasmus) a její soused.

Nenasytný Simon, který si užívá sexu co hrdlo ráčí a každou noc tak buší do zdi, která jejich byty dělí. Caroline připomíná sténání, plácání a mňoukání! partnerek to, co jí chybí. Óčko, které se v knize objevuje skoro stejně tak často, jako Anastasiina vnitří bohyně v Padesáti odstínech a které vám zaručeně poleze na nervy.

Když bušení do zdi neustává, Caroline rupnou nervy a v krátké růžové košilce zabuší na dveře u souseda. A jejich první setkání je jen začátkem sousedské "války", později přátelství a nakonec...?

Vtipné i trapné okamžiky, poutavý příběh, u kterého se rozhodně nudit nebudete a převážnou část knihy budete mít úsměv na rtech. Moc doporučuji, určitě jsem to nečetla naposledy!

Mladá fronta, 2014, 280 stran


Kateřina Petrusová - Nepřítel mého nepřítele

Volné pokračování knihy Nebezpečná láska.

Joan Westová, svobodná matka a policistka má závazek vůči drogovému dealerovi Torovi a ten se po třech letech hlásí o splacení dluhu. Aby měl jistotu, že Jo vykoná jeho pomstu, tedy zabití Roberta Bavetty, unáší její dceru Amy.

Jo si ale pěkně zoufá a tak vyloží Robertovi karty na stůl - doslova, položí mu na stůl totiž pistoli, kterou ho měla zabít. A ten hned začíná jednat, domlouvá rychlou akci, aby získal Amy zpět a srazil Tora na kolena. Jenže aby se Tora podařilo chytit, musí Joan s Robertem předstírat, že jsou mrtví. Robertovi bodyguardi je tak ukrývají do bezpečí malého bytu.

Ten se ale po chvíli zdá příliš těsný a plný nervózní atmosféry. Vzniká další rychlá akce, kde se Robert vrhá na Jo, aby odbourali stres tím nejpříjemnějším způsobem. Mezitím se podaří Robertovým lidem získat Amy zpět, ale Toro stále uniká...

Bezpečí tajného bytu už není tak bezpečné a dost daleko od Tora, Robert tedy posílá Jo a Amy na cestu do neznáma, která končí ve Florencii, u manželů Parkerových. U bratra Michaela a jeho ženy Paige, kteří byli hlavními hrdiny Nebezpečné lásky.

Podaří se Robertovi a jeho lidem chytit Tora a ochránit tak Joan i Amy, jež si zamiloval? Jak se mají Paige a Mike?

Skvělé, skvělé! U druhého dílu ze série Bavettových jsem se skvěle bavila, napětí, mafii a bodyguardy střídá erotika, romantika a v celku je to další z poutavých příběhů této autorky. Rozhodně doporučuji, u takových knih se prostě nikdy nenudíte a přečtete je jedním dechem!

Fragment, 2013, 360 stran


Kateřina Petrusová - Zakázaná přitažlivost 

Volné pokračování knih Nebezpečná láska a Nepřítel mého nepřítele.

Emily, senátorova dcera podniká soukromý výlet do New Yorku, aby si našla práci a začala žít svůj vlastní život. Bodyguardi jejího otce ji ale velice brzy vypátrají a senátor tak najímá z nově vzniklé firmy, kterou vede Robert Bavetta, nejděsivějšího bodyguarda a hromotluka Henryho, aby Emily vystrašil a ona se tak vrátila domů.

Jenže Emily má také plán. Tahá Henryho po nákupech, běhá před ním ve spodním prádle a chce ho odradit, aby to vzdal. Jenže Henry by jí nejradši popadl, praštil s ní o kuchyňskou linku a rozdal si to s ní.

Potíže nastávají, když k Vánocům kdosi pošle Emily zkrvavené prasečí srdce v krabici. Henry projeví své ochranitelské pudy a Emily je ráda, že ji hlídá tak statný a silný muž a má pocit, že nejlepší by bylo schoulit se do jeho náruče.

Jenže pak vyplývá na povrch Henryho neslavná minulost, kdy jako dítě kradl a později se přidal k mafii a on se bojí, aby od sebe právě získanou lásku Emily neodehnal. Navíc se stále nedaří vypátrat toho, kdo Emily nechce nechat v klidu žít...

Budu se opět opakovat a opět musím napsat to, co jsem řekla o Nebezpečné lásce a Nepříteli mého nepřítele. Úžasný příběh, který vás naprosto strhne svým humorem a napětím, které z něj přímo tryská. Od něčeho takového se prostě nemůžete odtrhnout, dokud to nedočtete! A když zaklapnete přečtenou knihu, tak doufáte, že to ještě neskončí.

Moc se mi líbila postava Henryho, hromotluka, který neumí pořádně číst a psát, jelikož mu dětství k výchově nepřálo. Jen jsem čekala, kdy Emily vážně popadne a vrhne se hladově na ní. Možná škoda, že to neudělal, měla bych ho ještě radši :)

Mezi jednotlivými knihami byly ještě napsány krátké povídky, které také stojí za přečtení - zde je najdete.

Pokud váháte, zda knihy Kateřiny Petrusové číst, tak říkám - jděte do toho! Hodně dlouho jsem nečetla nic tak povedeného!

Fragment, 2014, 304 stran


Alice Clayton - Kdopak je ta zrzka?

Grace Sharidonová se přestěhovala ke své kamarádce Holly do L.A, aby si splnila životní sen a stala se herečkou. Jenže nabídky se zrovna nehrnou a tak si Grace alespoň užívá Los Angelského života ne večírcích.

A právě na jednom takovém potká Jacka Hamiltona, fešáka o dost mladšího, než ona sama a navíc herce s dobře našlápnutou kariérou, který se má objevit v trháku nabitým sexem.

Začíná to mezi nimi vřít, avšak Grace se zprvu vzhledem k věkovému rozdílu drží zkrátka. Jenže pak se poddá a sexuální kolotoč se tak roztáčí na plné obrátky. Zlom ale přichází tehdy, když Grace dostane roli v muzikálu, který režíruje její bývalý přítel...

O tom, že Alice Clayton umí psát vtipně, jsem se přesvědčila už u knihy nabíječ a tady to ještě potvrdila. Sice mi kniha přišla slabší, než Nabíječ, ale i tak byla dost dobrá a líbila se mi natolik, že jsem ji přečetla asi za tři dny.

Mladá fronty, 2013, 248 stran


Emma Hart - Hrej hráčem

Maddie, okouzlující studentka kalifornské univerzity nemá o nápadníky nouzi. Zarytě však odmítá sex na jednu noc s Bradenem, sukničkářem, který stříhá holky častěji než ponožky a po použití je odkopává. A tak vymýšlí s kamarádkami hru, kdy musí do měsíce Bradena přimět, aby se do ní zamiloval...

To ale Maddie netuší, že ve stejnou chvílí Braden odstartuje svou hru, aby dostal Maddie do postele. Jdou tedy jeden proti druhému, na předstíraných schůzkách a s předstíranými polibky ale život zamíchá a tak se stane, že se jeden do druhého zakouká, aniž by dokázal zrušit hru, kterou hraje.

Je jen otázkou času, kdy vyplavou na povrch úmysly, které spolu měli a obrátí se tak proti nim.

Knížka byla čtivá, napínavá hlavně svým dějem, ale trochu mi vadilo, že hlavní hrdinové byli teprve nevyzrálí puberťáci. A co mi vadilo nejvíce, tak ze začátku knihy se autorčino ženské myšlení dost promítalo do projevů Bradena a puberťák v nejhorších letech uvažoval jako ženská. Možná si toho spousta z vás ani nevšimne, ale já tohle asi přitahuji :D

Galatea, 2013, 247 stran

Co vaše dubnové skóre? Co dalšího byste mi doporučili?

CONVERSATION

11 komentářů:

JBYbyPetra ♥ řekl(a)...

Už vím co budu číst v květnu :-)

Michaela B. řekl(a)...

Já teďku čtu sérii Nesbovek (Sněhulák, Nemesis, Spasitel,...) a nemůžu si ji vynachválit! Knížky jsou strašně dobře napsané, pokaždé se od knížky nemůžu odtrhnout. Ale asi si budu muset přečíst nějaký takový románek, už si ani nevzpomínám, kdy jsem nějaký četla naposled.. A vlastně jooo, vzpomínám si, četla jsem Seznam tajných přání, taky fajn knížka :-)

Ivana řekl(a)...

Všechny vypadají dobře, to si ty knížky kupuješ nebo půjčuješ v knihovně? :)

Blueberry Pink řekl(a)...

Od Nesba jsem ještě nic nečetla, detektivky mě zatím moc neberou, i když je také mám :)

Blueberry Pink řekl(a)...

Mám je jako ebooky :)

Karolína Vysloužilová řekl(a)...

Díky moc za tipy na nové knížky! Zrovna včera jsem byla v knihovně, ale bohužel většina knížek, které jsem chtěla, byly tak nové, že nebyly ještě v knihovně. A kdybych si je měla kupovat, tak se asi nedoplatím, jak se znám :)) Musím si počkat až budou v knihovně nebo si je stáhnout jako ebook, což ale nemám moc ráda - já jsem prostě milovník klasických knížek :)
Jinak nedávno jsem dočetla knihu Dublin Street a líbila se mi tak moc, že jsem ji během týden přečetla dvakrát :) Sice oddechovka, ale zase to nebyla jenom knížka o sexu, ale byl tam i vcelku uvěřitelný příběh. Pokud neznáš, doporučuju :))

Michaela B. řekl(a)...

Já jsem právě detektivky taky vůbec nečetla, nebylo to nic pro mně.. A teď nečtu nic jiného ! :-)

Blueberry Pink řekl(a)...

Dublin street mam myslim nekde taky, ted mam rozectenou uz jinou, ale chystam se na ni :-) jen nevim, kdy se k ni dostanu :-)

Charmedka řekl(a)...

Hrej hráčem se mi líbilo, i když jsem čekala pubertální blbost, tak mě mile překvapila. Nabíječe bych taky ráda. Jinak já přečetla sedm knih, takže taková klasika. :)
Giveaway

Simísek řekl(a)...

Můžeš mi poradit kde jsi stáhla Zakázanou přitažlivost? Nikde jsem ještě na ní nenarazila a ráda bych si jí přečetla, ostatní knihy od této autorky jsem již přečetla a jsou skvělé. Nebo sis jí někde koupila? Díky.

Blueberry Pink řekl(a)...

Mám jí od kamarádky :) Napiš mi na mail :)

Back
to top