Přečteno: březen

Dnes pro vás mám další přehled přečtených knih za uplynulý měsíc, je jich jen pět a v dubnu to nebude bohužel lepší, protože s tím vším, co musím v práci stihnout jsem ráda, že zvládám přečíst alespoň televizní program...


Christina Lauren - Božský cizinec

Volné pokračování knihy Božský Bastard vás ničím nepřekvapí. Setkání dvou lidí, seznámení, sex (v tomto případě nejprve sex a až potom seznámení), problém, usmiřovací sex a žili šťastně až do smrti. Všechno, co se dá od erotického románu čekat.

Sára Dillonová se krátce po přestěhování do New Yorku vydá s kamarádkami do klubu, kde si chce užít. Do oka jí padne neznámý krasavec, kterého svede a rozdá si to s ním v klubu. Jenže v pondělí je práce...
... A v práci je onen neznámý, Max Stella.

Max, vyhlášený sukničkář a Sára, sebejistá obchodnice, se oddávají tajnému sexu na veřejných místech. Sára dovoluje Maxovi, aby si ji při tom fotil a tak vznikají pikantní fotografie. Je jen otázkou času, kdy se některá dostane na veřejnost a jejich vztah tak vypluje na povrch.

Jota, 2014, 320 stran, ebook


Sylvain Reynard - Gabrielův očistec

Druhý díl ze série o Gabrielu Emersonovi, ( první s názvem Gabrielovo Inferno) jež je nechutně bohatým profesorem na fakultě a učí renesanci a studuje Danta a Itálii. Poté, co se v prvním díle zakoukal do Julie Mitchellové, ji zaučuje v sexu na dovolené v Itálii a užívají si jeden druhého.

Jenže žádná dovolená netrvá věčně a některé návraty mohou být těžké. Zvlášť ty, kde profesor spí se svou studentkou. Fakulta se začíná o tento problém více zajímat a tak se Gabriel i Julia ocitají v problémech.

Upřímně, nečtěte to. První díl byl docela fajn a kdyby to tím i skončilo, bylo by to akorát. První mě bavil, líbil se mi. Ale tenhle druhý? Už na začátku jsem se s tím vyloženě trápila a v polovině jsem se opravdu hodně přemlouvala, abych knihu dočetla. Nuda, nuda, šeď! Některé stránky už jsem musela přeskakovat, protože to se opravdu nedalo...
XYZ, 2014, 560 stran, ebook


Suzanne Colins - Hunger Games 1 - Aréna smrti

Zemi Panem, která se rozkládá do dvanácti okolních krajů vládne město Kapitol, které pořádá každoročně Hladové hry - televizní reality show, v které bojuje vždy jedna dívka a jeden chlapec z každého kraje. Bojují na život a na smrt pro zábavu ostatních - vyhrát může totiž jen jeden z nich.

Pro letošní ročník byla ve dvanáctém kraji vylosována do arény Prim, mladší sestra hlavní hrdinky Katniss. Katniss se však hned hlásí dobrovolně na místo své sestry. Jako zástupce mužského pohlaví je vylosovám Peeta, chlapec stejného věku jako Katniss, který ji později vyzná lásku.

Po rozhovorech a trénincích nastává čas přesunu do arény, kde začíná boj na život a na smrt. S provizorními zbraněmi a tím, co si k jídlu nasbírají a uloví v lesích, se snaží Peeta, Katnis a dalších 22 hráčů přežít v aréně a zabít své protivníky.

Podaří se jim zabít všech svých 22 protihráčů a zbudou jen oni dva. Vyhrát ale může jen jeden... Nebo ne?

Fragment, 2010, 328 stran, ebook, zfilmováno


Suzanne Colins - Hunger Games 2 - Vražedná pomsta

Navazující pokračování Arény smrti. Po vzpouře Katniss a Peety v aréně, je Kapitol uznal za vítěze oba dva. Překvapivé vítězství dvou lidí v jedněch hrách ale povzbudily obyvatele, jejichž děti a příbuzní umírají v aréně, k odporu vůči Kapitolu. Lidé se začínají bouřit a propukají povstání.

Ale v plánu jsou Čtvrtohry, další masakr v aréně konaný jednou za 25 let. Do arény jsou Kapitolem schválně vybráni vítězové Hladových her za poslední roky, protože je jasné, že se jich musí Katniss zúčastnit znovu. Na místo vybraného Haymitche se opět hlásí Peeta, aby své milované Katniss v aréně pomohl zabít protivníky.

Dostávají se tedy opět do arény a uzavírají spojenectví s několika svými protivníky. Při sebeobraně ale Katniss vyhodí do vzduchu silové pole nastražené v aréně a celá aréna tak vybuchá...


Fragment, 2010, 328 stran, ebook, zfilmováno


Suzanne Colins - Hunger Games 3 - Síla vzdoru

Navazující pokračování Vražedné pomsty a Arény smrti. Katniss, bojovnice Hladových her s několika dalšími bojovníky v aréně smrti byla zachráněna a převezena do třináctého kraje, o němž měl každý pochybnosti, zda vůbec existuje. Peeta takové štěstí neměla, Kapitol ho zajal.

V ostatních krajích panují nepokoje a povstání, propuká revoluce, jejíž hlavou se stává Katniss. Třináctý kraj se svou armádou plánuje svrhnutí kapitolu a Katniss plánuj zabití prezidenta Snowa. Aby donutil Kapitol Katniss revoluci zastavit, mučí Peetu a mění mu vzpomínky na Katniss.

Zastaví Katniss nepokoje? Zachrání Peetu, přestože se ji pokusí zabít? Zabije prezidenta Snowa, svrhne vládu kapitolu? A koho si nakonec vybere za partnera, Peetu nebo Hurikána?


Fragment, 2011, 344 stran, ebook, zfilmováno

Z Hunger Games jsem byla opravdu nadšená, původně jsem ani neměla v plánu je číst, ale jsem ráda, že jsem se přemluvila, moc mě to bavilo a na konci třetího dílu mi bylo líto, že už to končí. Už jsem viděla i dva filmy, čekám, až bude ke stažení někde ten třetí. Doporučuji nejprve přečíst a pak koukat, je to tak lepší :) Hlavní roli Katniss obsadila Jennifer Lawrence a na nějaké malé chybky to myslím zvládla dobře :)

Po Hunger Games jsem se snažila číst ještě Velkého Gatsbyho od Francise Scotta Fitzgeralda, ale ani ne v polovině jsem to vzdala, protože mě to šíleně nebavilo a snad každá další stránka jen zvyšovala moje utrpení. Podívám se asi jen na film, ten by vzhledem k obsazení Leonarda di Capria mohl být dobrý :)

Zatím nevím, do čeho dalšího se pustím, uvítám klidně i tipy! :) Co jste četli v březnu vy?

P.S. Nezapomeňte na probíhající kreativní giveaway!

CONVERSATION

21 komentářů:

Charmedka řekl(a)...

Hunger games je opravdu super serie:)
Beauty of pink

Suzanne Š. řekl(a)...

Jsi pěkná knihomolka, ale to je dobře :) Taky miluji, když můžu hodně číst. Jinak na film Velký Gatsby se podívej, je fakt pěkný. :)

Alice in Wonderland CZ řekl(a)...

Hunger games mám v plánu přečíst, filmy se mi hodně líbily :) ale mám takové tušení, že ten poslední půjde do kin až někdy na pozdim a bude rozdělen na dvě části, ale nejsem si jistá :)

Dominika řekl(a)...

Miluju HG :)Já právě dočetla Sophiinu volbu - vážně skvělá knížka,ale četla jsem jí šíleně dlouho! :D

Kateřina Benešová řekl(a)...

Taky jsem právě dočetla Hunger Games a jsem z nich unesená :) Už se nemůžu dočkat, jak si poradí s filmem :)

Anonymní řekl(a)...

Tak to je škoda že tě Gatsby nebail, zrovna jsem si říkala že bych si ho přečetla:O A Hunger games jsou skvělá volba:-)

Le Poisson - Lifestyle/Beauty blog

Missy řekl(a)...

Veru jsi dobrá, já se u knížek zasekla tak, že za měsíc nedám ani jednu celou knížku ba dokonce ani jeden celý ČASOPIS!!! :D Potřebuji nutně dovolenou...

Nikola P. řekl(a)...

Jsi dobrá. :) Já teď na knížky nemam vůbec čas a štve mě to, ale plánuji si udělat výlte do knihovny... tak snad mi nezůstanou půjčené knížky ležet netknuté na nočním stolku jako posledně. :)

Giveaway

Blueberry Pink řekl(a)...

V knihovně jsem nebyla snad rok, od té doby, co mám čtečku, tak čtu většinou na ní a vyhovuje mi to :)

Blueberry Pink řekl(a)...

časopisy si ani nekupuju, poslední dobou je to ve všech samá reklama... :(

Blueberry Pink řekl(a)...

Knížka Gatsby mě docela nudila, v půlce jsem to zavřela a podívala se na film. Ten byl dobrý :)

Blueberry Pink řekl(a)...

Už jsou všechny tři na světě, 1 i 2 můžeš zkouknout online, trojku jsem zatím nikde nenašla...

Blueberry Pink řekl(a)...

Sophiinu volbu jsem četla také, také dlouho :D

Blueberry Pink řekl(a)...

Já jsem právě slyšela, že už vychází na DVD a Blu-ray? Teď si nejsem jistá, jestli to ale není tedy dvojka :D

Blueberry Pink řekl(a)...

Knihomolka nee, byly doby, kdy jsem přečetla 15-20 knih měsíčně :)

Nikol Němečková řekl(a)...

Mohu ti doporučit knihu Klíč k minulosti, přečetla jsem to jedním dechem. :)

Bára řekl(a)...

Skláním se před tebou! Máš můj obdiv, já nestíhám číst.... Naposledy jsem přečetla poslední aristokratku a ještě jednu knížku, která se, až se mi uzdraví ruka, objeví na blogu ;-)

Blueberry Pink řekl(a)...

Děkuji za tip, až dočtu, co mám připravené, podívám se na to :)

Kateřina Benešová řekl(a)...

Trojka má totiž premiéru někdy v listopadu ;) veřejně ještě není dostupná

Ivett TakeIn řekl(a)...

Jsem moc ráda, že sem píšeš svoje typy moc me to baví! :) Já dneska začala číst knihu, kterou jsem dostala k vánocum jmenuje se Dlouhé stíny. Jsem u čtvrté kapitoly a vubec me to nebaví. Dám tomu ješte šanci ale moc svetle to nevidím :-D.

Georgiana řekl(a)...

Už se těším, až budu mít po všech zkouškách a začne mi v létě volno, mám už připravený seznam, co si přečíst letos. Bohužel během roku musím číst do školy a na beletrii nemám čas ani cestou do školy apod. První díl Hunger games jsem si též přečetla, těším se na další díly, druhý film mě trochu zklamal. Gatsby od Luhrmana mě upřímně zklamal, bylo to na mě moc uřvané, zvlášť ten začátek. Moc se mi líbil soundtrack toho filmu, ale ve výsledku si myslím, že ho nedokázali vytěžit. Gatsbyho jsem kdysi četla a taky mě moc nenadchnul, Fitzgerald má lepší díla.

Back
to top