Kapsa do desek

Možná si pamatujete na mé "blogovací desky", které jsem vám představovala v článku Jak si organizuji blog aneb pomůcky při blogování. V poslední době pro vás objednávám na Ebay a Aliexpress celkem hodně věcí a jelikož si vaše objednávky píšu na kartičky, potřebovala jsem je někde uskladnit, abych je měla vždy po ruce a aby mi nevypadávaly a tak dále. Proto jsem si vyrobila tuto jednoduchou kapsu, do které si můžete dát prakticky cokoli, pokud se vám to rozměrově vejde. 

Základem všeho byla čtvrtka (pevný karton) formátu A3, kterou jsem překládala na necelou polovinu. Jak vidíte na obrázku níže, přeložila jsem si ji cca 2 cm od kraje, aby bylo kapsu za co do desek zavěsit. Pro zavěšení poslouží právě ten pásek, ale o tom později :) 


Takto přeloženou čtvrtku potřebujeme po dvou stranách slepit. Nejprve si slepte spodní část, tu doporučuji lepit něčím širším. Já použila průhlednou izolepu.


Pak potřebujeme slepit okraj tam, kde jsme nechávali cca 2 cm mezeru. V tomto případě jsem k lepení použila washi pásku, je užší, což mi vyhovuje, ale také má nejen dekorační účel, ale i rozlišovací. 


Po slepení spodního a bočního kraje vám vznikne papírová kapsa / pytlík, říkejte tomu, jak chcete :)


Pak jsem sáhla po děrovačce a v místě spirál na deskách jsem udělala čtyři dírky, aby se dala kapsa zavěsit do desek. 


Níže můžete vidět rozlišovací schopnost kapes ozdobených washi páskou. Vím, že když hledám objednávky z Ebay, jsou v kapse s puntíky a ty z Aliexpress jsou v té se vzorem chevron, takže vím hned, kam mám sáhnout. Rozlišením můžete také docílit toho, pokud koupíte karton barevný. Můžete si tak vytvořit neotřelé barvičky ladící s vašimi deskami. Kapsy můžete pomalovat, polepit, různě ozdobit... Fantazií se meze nekladou :) 


 Používáte nějaké vychtávky, které vám usnadňují práci?

CONVERSATION

10 komentářů:

Georgiana řekl(a)...

Tohle je pěkné, ale doporučila bych ti, abys děrovačkou udělala dírky v místě, kde je ta izolepa (nejlépe aby byla z obou stran), prodlouží se tím životnost, protože se kapsa/cokoliv hned tak nevytrhne ;)

Tess Mart řekl(a)...

krása!

Loveliness By Tess

Nikol Kubišová řekl(a)...

Hezké:-)

Suzanne Š. řekl(a)...

Tak to je šikovné! :) a vypadá to suprově....to se mi bude hodit :)

Anonymní řekl(a)...

Pěkný nápad. :)
Teď něco trochu mimo, ale už jsem to sem chtěla napsat dávno. Vážně se mi líbí tento blog, tvůj styl psaní se dobře čte, máš přehledný design a užitečné rady. Ale vážně už začínám být alergická na slovní spojení "washi páska", které se objevuje snad v každém tvém novém článku a už je to vážně otravné. :( Neber to nijak zle, ale úplně mě to vždy odradí k tomu si ten článek dočíst. :(

Blueberry Pink řekl(a)...

Je mi líto, že ti tak protiví život washi pásky, nicméně mě baví a jak to tak vypadá, asi mě dlouho bavit budou, protože s nimi mám spoustu nápadů. Spousta mých nápadů se dá realizovat i bez pásek, jsou spíš jen dekorativním prvkem, který celou věc oživí :) Doufám, že i nadále zůstanes mou příznivkyní :)

JBYbyPetra ♥ řekl(a)...

Super nápad, tohle je pro milovníka papírů, pásek a podobných věcí úplně ideální, takže i pro mě :-)

Michaelka M řekl(a)...

Ahojky :) budu mluvit trochu mimo tento článek, snad to nebude vadit :)
včera jsme dost projížděla ty blogger tips a u článku "vycentruj jméno" nebo tak nějak:) ti hodně lidí píše že to nejde na střed tak jsem ti tam hodila komentář jako radu jak to mají udělat :) třeba to dopiš do článku myslím že to dost pomůže :) Jinak děkuji za super typy jak si blog vylepšit :))
Přeji ti krásný den, Michaelka :)

Bára řekl(a)...

To je super nápad! Washi pásky mají fakt neuvěřitelnou škálu využití, chci si je koupit, ale mám problém, že si nemůžu vybrat! A hlavně by mi pak bylo líto je použít, je to stejné jako se samolepkami. Mám jich desítky, ale jsou tak krásné a mě je jich prostě líto někam nalepit, protože už je nebudu moci nalepit jinam :-D Vím, zní to šíleně, ale takhle to mám jí... bára.kára

Sára Svozilová řekl(a)...

Skvělý nápad, nedávno jsem něco takového nutně potřebovala. :-)

Back
to top