Přečteno: únor

Po vašich ohlasech se opět (a velice ráda!) vracím k psaní recenzí na knížky. Psát jsem je přestala z důvodu, protože mi připadalo, že je nikdo nečetl, ale včera jste mě na Facebooku přesvědčovali o opaku, takže jsem se rozhodla recenze opět zařadit jako pravidelný článek.

Recenzovat budu vždy jednou měsíčně a to zpětně, představím vám tedy knihy, které jsem přečetla za uplynulý měsíc. Stručně, jasně, bez okolků, bez podrobného rozboru děje, jen s nástřelem co a jak, ať vás neochudím o překvapení, berte to tedy spíše jako inspiraci, co si (ne)přečíst.

Bez mučení přiznávám, že na čtení nemám teď vzhledem k velkému pracovnímu vytížení tolik času, ale doufám, že se to od dubna už konečně zlepší :)


Už podle titulního obrázku vám bude asi jasné, jaké že knihy jsem to v únoru přečetla :)

Jojo Moyes - Než jsem tě poznala

Na tuto knížku jsem četla a slyšela samou chválu, takže bylo logické, že se k ní co nevidět také dopracuji. A když jsem se k ní dostala, říkala jsem si, co na tom každý viděl, protože ze začátku mi to přišlo celkem nudné a nezáživné. Ale stačí prokousat se prvními pár stránkami a už se od knížky neodtrhnete!

Hlavní hrdinka Louisa Clarková začala pracovat jako ošetřovatelka a asistentka v jedné osobě pro Williama, mladého muže, který měl autonehodu a který je nehybný a doživotně upoutaný na vozík a nemá žádné šance na uzdravení. 

Louisa si poklidně žije svůj život, ale jen do té doby, než se potají dozví, že Will chce dobrovolně ukončit svůj život, aby se nadále nemusel trápit tím, že nikdy nebude schopen dojít si sám na záchod.

Vymýšlí tedy pro Willa různé aktivity, výlety a překvapení, aby si svůj úmysl rozmyslel a viděl, že má cenu žít a nevzdávat to. Podaří se jí to, co myslíte? Nebudu v textu prozrazovat, jak to skončí, jen si připravte krabici s kapesníky, protože vás to zaručeně rozbrečí!

                                             Ikar, 2013, 408 stran, ebook


John Green - Hvězdy nám nepřály

Tuhle knížku jsem měla jako ebook stáhnutou víc než půl roku, než jsem se k ní konečně dostala. Jsem ráda, že jsem se k ní nakonec dokopala, protože se mi líbila. Ale šťastný konec rozhodně nečekejte.

Hazel, mladinká dívka, trpí rakovinou a aby se smířila se svou nemocí, chodí na sezení podpůrné skupiny, kde však potká Augusta. Ten si rakovinou též prošel, ale uzdravil se. Skamarádí se spolu a Hazel mu půjčí svou oblíbenou knížku, aby si ji mohl přečíst.

Jenže vypůjčená kniha má otevřený konec a Hazel by si moc přála vědět, jak dopadne. August tedy neváhá, domluví schůzku s asistentkou autora a s Hazel se vydávají do Amsterodamu zjistit, jak příběh v knize končí.

Podaří se jim zjistit, jak jejich nejoblíbenější kniha končí? Co se stane v Holandsku? A co se bude dít, když se Augustovi znovu vrátí rakovina? Doporučuji přečíst, kniha vám ukáže, že je důležité radovat se i z maličkostí a nespoléhat na to, že vás život neskončí ve dvaceti...

Knižní klub, 2013, 240 stran, ebook


Sara Shepard - Roztomilé malé lhářky, 1. díl

Kdo by neznal puberťačky ze střední, jejich příběh je i zfilmován jako úspěšný americký seriál? (Název v originále Pretty Little Liars).

Čtyři nejlepší kamarádky pátrají na vlastní pěst po tom, kdo zabil jednu z nich, Alison, ale přitom vyplývají na povrch jejich tajemství jedno za druhým a to samozřejmě nadělá neplechu v jejich životech.

Aria, Emily, Hanna a Spencer pátrají po neznámém člověku, který jim posílá výhružné zprávy podepsané písmenem "A" a vyzrazuje jejich tajemství. Staví jim do cesty překážky, které musí překonávat, dokonce se je pokusí i zabít.

Kdo je tedy "A"? Je to jejich (ne)mrtvá kamarádka Alison, nebo se za písmenkem skrývá někdo jiný, nedej bože celá skupina lidí? To zatím nevím ani já, první díl vám spíše nastíní situaci a v dalších se můžete těšit na drama :)

BB/Art, 2011, 264 stran, ebook


Kateřina Petrusová - Nebezpečná láska

Takhle knížka pro mě byla únorovým překvapením. Kdo by od české autorky čekal tak pěkné čtení?! Já rozhodně ne, ale byla jsem příjemně potěšena příběh mě bavil a knížku jsem zhltla skoro na jeden nádech :)

Ošetřovatelka Paige přijde o práci když její svěřenec po dlouhé nemoci umírá. Nicméně na základ doporučení rodiny zemřelého začíná pracovat u jejich známých, kde dostane na starosti Michaela. Po autonehodě utrpěl mozkový šok a duševně se vrátil dočasně do dětství. A starat se o dospělého muže a fešáka k tomu, který se chová jako čtyřleté dítě, to dá zabrat.

Nicméně Paige je trpělivá, hraje s Michalem různé hry, bere ho i na výlety a od začátku ho učí všem věcem, které po nehodě návratem do dětství zapomněl.

Děj se ale zamotává, když se Paige dozvídá, že Michael je z rodiny mafiánů. Robert, Michaelův bratr, je na čas přestěhuje do srubu, aby je dostal z místa dění, než se situace vyřeší. A právě ve srubu, kde Michael tráví veškerý čas s Paige, se jeho mozek vzpamatovává, potlačuje Michailovo dětské "období" a navrací duši dospělého člověka dospělému tělu.

Michael se do Paige hned zamiluje a ona, i přes počáteční rozpaky, kdy stále vidí čtyřletého kluka v dospělém těle, se najednou cítí šťastná a chtěná.

Jenže problém nastává, když má Michael "další" autonehodu...

Fragment, 2012, 376 stran, ebook


Co jste v únoru přečetli vy a co vás nejvíce zaujalo z mého výčtu? Podělte se o své tipy a inspirujte ostatní! :)


CONVERSATION

21 komentářů:

Back
to top