Razítka z gumy

by - 8.2.14

Spousta z nás používá v práci razítka. Co zavést jejich používání i doma? Můžete si tak natiskat cokoli chcete a věřím, že děti vám rádi pomohou! Mám pro vás tip na snadnou a levnou výrobu!

K výrobě vám postačí minimum věcí - obyčejné gumy na gumování z papírnictví (nebo korkové špunty od lahví), řezák a razítková barva s poduškou, v které budete vyřezaná razítka namáčet. 


Každou gumu jsem ještě rozpůlila, aby písmena nebyla tak protáhlá a tak velká. 


Mějte na paměti to, že abyste měli písmena správně natištěná, je třeba je zrcadlově obrátit. Doporučuji napsat si je na papír normálně a pak i obráceně, budou se vám snáz kreslit. Abyste nedopadli jako jedna blonďatá paní, která psala nápis na výlohu zevnitř a neotočila ho zrcadlově :)


Pak stačí podle vzoru na papíře přepsat písmena obyčejnou tužkou na gumu a vyříznout.


Můžete si vytvořit libovolný nápis kombinací písmen. Co třeba použít razítka na přání k Valentýnu, k narozeninám a dalším významným dnům?


Vyříznutá razítka už stačí jen namočit do podušky napuštěné razítkovou barvou ( seženete obojí v papírnictví za pár korun, barva nemusí být jen černá, prodává se červená, modrá, zelená...) a otisknou na papír. Dejte pozor, ať je nenatisknete jinak otočená, než patří. Mě se podařilo vyříznout "N" obráceně, ale naštěstí jsem nejdřív zkoušela tiskat na papír mimo, tak jsem na to přišla včas :)


Moc se mi líbí ty nedokonalosti na písmenech. Není to naschvál, chtěla jsem mít původně písmena krásně hladká a rovná, ale když to vidím natisklé, líbí se mi právě to, že nejsou písmena dokonalá. Působí živě, ne jako když je natisknete na počítači a jsou všechna stejně zarovnaná.


Tipy pro práci s tiskátky:

Pokud si nechcete zašpinit konečky prstů od barvy, doporučuji tiskat v rukavicích. Bohatě vám postačí ty, které nabízí u každé benziny při tankování zdarma. Pokud chcete mít ale ruce lépe pohyblivé, doporučuji rukavice, které se používají pro zdravotnické účely, koupíte v drogeriích, prodávají se i po kusech za pár korun :)

Pokud nechcete rukavice a chcete mít prsty čisté, doporučuji nalepit si vyříznutou gumu právě na zmiňovaný korkový špunt. Razítko bude vyšší a nebudete škrtat prsty o podušku.


Veselé tvoření přeji a doufám, že se mi pochlubíte výsledky! :)

You May Also Like

21 komentářů

 1. No to je super nápad! .))

  http://www.style-and-smile15.blogspot.cz/

  OdpovědětVymazat
 2. Skvělý, úplně jsem si vzpomněla na školu. Tam jsme dělali tiskátka z brambor a barvili je v temperkách :D Byla to sranda.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Z brambor jsem tvořila také, jen ty nemají takovou životnost brzy shnijí, seschnout se, zplesniví :)

   Vymazat
 3. To je fajn nápad s tou gumou! Já dělala razítka vždycky jen z lina :)

  OdpovědětVymazat
 4. Paráda :) Ještě mě napadlo že ty kulaté části v B, P apod by se daly "vyříznout" vykrajovátkama na cukroví, jak bývá ta sada koleček od úplně malého po největší :)

  Králík v krabici

  OdpovědětVymazat
 5. Prima nápad! Zakládám jej do šuplíčku a myslím, že na něj brzy přijde čas:-) bára.kára

  OdpovědětVymazat
 6. Tak to je krásný nápad :) vypadá to moc pěkně :)

  OdpovědětVymazat
 7. Máš fakt úžasné nápady a pěkné fotky :)

  ilonastrejcova.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat
 8. ;-) mám to v plánu. Písmenka jsou dobrá. Já si chci koupit linorytovou gumu a vyhrát si trochu víc s vzory. Tak se můžeš přijít podívat i ke mě...Marťa

  OdpovědětVymazat
 9. jéé, to je super :)) jsi šikulka ♥

  OdpovědětVymazat
 10. My jsme je dělali ve škole:) a byla to sranda. Určitě si je ještě jednou udělám.

  OdpovědětVymazat
 11. Jako malá jsem tohle měla hrozně ráda!:)

  OdpovědětVymazat
 12. Jako nápad sice fajn, ale myslím, že tohle je docela návod pro idioty, protože tohle dle mého úsudku zvládne vyrobit každej sám, stejně jako každýmu asi dojde, že aby si neušpinil, vezme si rukavice.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nejde ani tak o ten návod jako spíš o ten nápad nebo připomenutí lidem....

   Vymazat
 13. Skvělý originální nápad. Rozhodně zkusím udělat alespoň svoje iniciály. Díky za inspiraci. :)
  Klara's Candle

  OdpovědětVymazat
 14. skvelý nápad, určite vyskúšam :)

  OdpovědětVymazat
 15. Super nápad ! :) Až někdy něco budu potřebovat natisknout, určitě si vzpomenu na toto :))

  OdpovědětVymazat
 16. Super, vypadá to výborně :)) Taky uvažuju o něčem podobném, ale spíš o geometrických vzorech, aspoň pro začátek :) K*

  OdpovědětVymazat

Děkuji za komentář, pokud mne chcete kontaktovat i jinak, zkuste blueberrypink@seznam.cz. Díky a přeji pěkný zbytek dne! :)

Čtenáři