Blogger tips - Záloha blogu

Zálohujte. Všechno a vždycky! 

Ať nedopadnete jako já. Rozbil se mi před Vánoci externí disk, na němž byla všechna data. Oprava v nedohlednu, data v nedohlednu. Takže jsem se díky tomu donutila napsat vám Blogger tips na téma záloha blogu. Osobně si nedovedu představit, že by najednou blog nebyl a věřím, že spousta z vás by dostala stejně hysterický záchvat jako já při ztrátě dat, když byste zjistili, že prostě není.

Je to jednoduché - přejděte do Nastavení.


Vyberte poslední položku po rozbalení nabídky - Jiné. A hned nahoře vám naskočí Import, Export, Odstranit. Klikem na Export vyvoláte dialogové okno, kde je popisek, jak služba funguje a proč vůbec funguje. Stačí kliknout na Stáhnout blog a začne se vám stahovat šablona včetně všech vašich článků. Doporučuji stahovat blog třeba vždy na konci měsíce, já to mám pěkně vždy ke konci napsané v kalendáři červeně.


* Import blogu vám poslouží ve chvíli, kdy zjistíte, že váš blog prostě není, založíte si nový a stejným způsobem se dostanete do Nastavení a klikem na Import vyberete šablonu, kterou jste si stáhli a ta se vám importuje do nového blogu. A ne, neříkejte si, že se vám nemůže stát, aby váš blog prostě zmizel, když ho sami nesmažete. Nedávno to zčistajasna překvapilo kamarádku.

Takže zálohování zdar! 

CONVERSATION

14 komentářů:

Back
to top