Blogger tips - Záloha blogu

Zálohujte. Všechno a vždycky! 

Ať nedopadnete jako já. Rozbil se mi před Vánoci externí disk, na němž byla všechna data. Oprava v nedohlednu, data v nedohlednu. Takže jsem se díky tomu donutila napsat vám Blogger tips na téma záloha blogu. Osobně si nedovedu představit, že by najednou blog nebyl a věřím, že spousta z vás by dostala stejně hysterický záchvat jako já při ztrátě dat, když byste zjistili, že prostě není.

Je to jednoduché - přejděte do Nastavení.


Vyberte poslední položku po rozbalení nabídky - Jiné. A hned nahoře vám naskočí Import, Export, Odstranit. Klikem na Export vyvoláte dialogové okno, kde je popisek, jak služba funguje a proč vůbec funguje. Stačí kliknout na Stáhnout blog a začne se vám stahovat šablona včetně všech vašich článků. Doporučuji stahovat blog třeba vždy na konci měsíce, já to mám pěkně vždy ke konci napsané v kalendáři červeně.


* Import blogu vám poslouží ve chvíli, kdy zjistíte, že váš blog prostě není, založíte si nový a stejným způsobem se dostanete do Nastavení a klikem na Import vyberete šablonu, kterou jste si stáhli a ta se vám importuje do nového blogu. A ne, neříkejte si, že se vám nemůže stát, aby váš blog prostě zmizel, když ho sami nesmažete. Nedávno to zčistajasna překvapilo kamarádku.

Takže zálohování zdar! 

CONVERSATION

14 komentářů:

Bára řekl(a)...

To by mě fakt nenapadlo, že by mohl blog jen tak zmizet, ale ve světě internetu je asi možné všechno, děkuji za tip a těším se na další ;-)
bára.kára

Šárka řekl(a)...

No, asi bych měla začít po těch letech!!! Veru díky za tim :-*

MargiFashion řekl(a)...

Naozaj super článok. Po pravde mňa to ani nenapadlo ... veľká vďaka :)

http://margifashion.blogspot.com

Daysy řekl(a)...

To je super funkce, ani jsem nevěděla, že to blogspot má, hned se jdu taky zálohovat. Když jsem měla blog na blog.cz, někdo mi tam asi po třech letech blogování vlez a vše smazal a když jsem se snažila začít podruhé, stalo se to znovu, takže vím, co je to za pocit. >.< A s těmi daty také, proto mám už externí disk a dva počítače, kde všechno nejdůležitější mám, tak doufám, že se někdy nerozhodnou kleknout všechny tři věci najednou. :D

Michaela Pavlíková řekl(a)...

Díky už jsem to tež stáhla :)))

http://www.style-and-smile15.blogspot.cz/

JBYbyPetra ♥ řekl(a)...

Tak to je hodně dobrý tip ;-)

Blueberry Pink řekl(a)...

Jé, jsem moc ráda, že jsem vám rozšířila obzory, tak vesele zálohujte, ať o svůj blog nepřijdete!

Alice in Wonderland CZ řekl(a)...

děkuji moc za tip :) za rok blogování jsem žádnou zálohu neudělala a kdyby mi jen tak blog zmizel, asi bych zešílela :) a teď díky tobě už mám vše zazálohované :))

El řekl(a)...

díky za tip! :)

Ely řekl(a)...

Děkuju moc za článek, ani po letech blogování jsem neměla nejmenší tušení, že taková funkce existuje ^^' Jsem ale opravdu ráda za doplnění informací v tomhle směru, protože jsem až do dneška jakožto šílený zálohovač zálohovala zcela obyčejně... do dokumentu ve Wordu :D

štěpánka petrů řekl(a)...

Tak o tomhle jsem neměla ponětí! Hned to jdu vyzkoušet, díky za rady :) u tebe člověk najde snad všechno! Jen bych tě poprosila, jestli neplánuješ dělat článek i o tom, jak štítky smazat. Mám pocit, že to nejde :/ nebo aspon přepsat :) dík :) Corculum♥

Stejsky řekl(a)...

Páni! Kam na tyhle skvělé nápady chodíš? :)

JaKub řekl(a)...

Hmmm... ale neuloží to obrázky....alespoň mě to obrázka neuložilo :-(

Eliška Vlasta řekl(a)...

Kdysi to fungovalo. Už ne. Obrázky to nestahne :(

Back
to top