Blogger tips - Záloha blogu

by - 29.1.14

Zálohujte. Všechno a vždycky! 

Ať nedopadnete jako já. Rozbil se mi před Vánoci externí disk, na němž byla všechna data. Oprava v nedohlednu, data v nedohlednu. Takže jsem se díky tomu donutila napsat vám Blogger tips na téma záloha blogu. Osobně si nedovedu představit, že by najednou blog nebyl a věřím, že spousta z vás by dostala stejně hysterický záchvat jako já při ztrátě dat, když byste zjistili, že prostě není.

Je to jednoduché - přejděte do Nastavení.


Vyberte poslední položku po rozbalení nabídky - Jiné. A hned nahoře vám naskočí Import, Export, Odstranit. Klikem na Export vyvoláte dialogové okno, kde je popisek, jak služba funguje a proč vůbec funguje. Stačí kliknout na Stáhnout blog a začne se vám stahovat šablona včetně všech vašich článků. Doporučuji stahovat blog třeba vždy na konci měsíce, já to mám pěkně vždy ke konci napsané v kalendáři červeně.


* Import blogu vám poslouží ve chvíli, kdy zjistíte, že váš blog prostě není, založíte si nový a stejným způsobem se dostanete do Nastavení a klikem na Import vyberete šablonu, kterou jste si stáhli a ta se vám importuje do nového blogu. A ne, neříkejte si, že se vám nemůže stát, aby váš blog prostě zmizel, když ho sami nesmažete. Nedávno to zčistajasna překvapilo kamarádku.

Takže zálohování zdar! 

You May Also Like

14 komentářů

 1. To by mě fakt nenapadlo, že by mohl blog jen tak zmizet, ale ve světě internetu je asi možné všechno, děkuji za tip a těším se na další ;-)
  bára.kára

  OdpovědětVymazat
 2. No, asi bych měla začít po těch letech!!! Veru díky za tim :-*

  OdpovědětVymazat
 3. Naozaj super článok. Po pravde mňa to ani nenapadlo ... veľká vďaka :)

  http://margifashion.blogspot.com

  OdpovědětVymazat
 4. To je super funkce, ani jsem nevěděla, že to blogspot má, hned se jdu taky zálohovat. Když jsem měla blog na blog.cz, někdo mi tam asi po třech letech blogování vlez a vše smazal a když jsem se snažila začít podruhé, stalo se to znovu, takže vím, co je to za pocit. >.< A s těmi daty také, proto mám už externí disk a dva počítače, kde všechno nejdůležitější mám, tak doufám, že se někdy nerozhodnou kleknout všechny tři věci najednou. :D

  OdpovědětVymazat
 5. Díky už jsem to tež stáhla :)))

  http://www.style-and-smile15.blogspot.cz/

  OdpovědětVymazat
 6. Jé, jsem moc ráda, že jsem vám rozšířila obzory, tak vesele zálohujte, ať o svůj blog nepřijdete!

  OdpovědětVymazat
 7. děkuji moc za tip :) za rok blogování jsem žádnou zálohu neudělala a kdyby mi jen tak blog zmizel, asi bych zešílela :) a teď díky tobě už mám vše zazálohované :))

  OdpovědětVymazat
 8. Děkuju moc za článek, ani po letech blogování jsem neměla nejmenší tušení, že taková funkce existuje ^^' Jsem ale opravdu ráda za doplnění informací v tomhle směru, protože jsem až do dneška jakožto šílený zálohovač zálohovala zcela obyčejně... do dokumentu ve Wordu :D

  OdpovědětVymazat
 9. Tak o tomhle jsem neměla ponětí! Hned to jdu vyzkoušet, díky za rady :) u tebe člověk najde snad všechno! Jen bych tě poprosila, jestli neplánuješ dělat článek i o tom, jak štítky smazat. Mám pocit, že to nejde :/ nebo aspon přepsat :) dík :) Corculum♥

  OdpovědětVymazat
 10. Páni! Kam na tyhle skvělé nápady chodíš? :)

  OdpovědětVymazat
 11. Hmmm... ale neuloží to obrázky....alespoň mě to obrázka neuložilo :-(

  OdpovědětVymazat
 12. Kdysi to fungovalo. Už ne. Obrázky to nestahne :(

  OdpovědětVymazat

Děkuji za komentář, pokud mne chcete kontaktovat i jinak, zkuste blueberrypink@seznam.cz. Díky a přeji pěkný zbytek dne! :)

Čtenáři