Blogger tips - Záloha blogu

by - 29.1.14

Zálohujte. Všechno a vždycky! 

Ať nedopadnete jako já. Rozbil se mi před Vánoci externí disk, na němž byla všechna data. Oprava v nedohlednu, data v nedohlednu. Takže jsem se díky tomu donutila napsat vám Blogger tips na téma záloha blogu. Osobně si nedovedu představit, že by najednou blog nebyl a věřím, že spousta z vás by dostala stejně hysterický záchvat jako já při ztrátě dat, když byste zjistili, že prostě není.

Je to jednoduché - přejděte do Nastavení.


Vyberte poslední položku po rozbalení nabídky - Jiné. A hned nahoře vám naskočí Import, Export, Odstranit. Klikem na Export vyvoláte dialogové okno, kde je popisek, jak služba funguje a proč vůbec funguje. Stačí kliknout na Stáhnout blog a začne se vám stahovat šablona včetně všech vašich článků. Doporučuji stahovat blog třeba vždy na konci měsíce, já to mám pěkně vždy ke konci napsané v kalendáři červeně.


* Import blogu vám poslouží ve chvíli, kdy zjistíte, že váš blog prostě není, založíte si nový a stejným způsobem se dostanete do Nastavení a klikem na Import vyberete šablonu, kterou jste si stáhli a ta se vám importuje do nového blogu. A ne, neříkejte si, že se vám nemůže stát, aby váš blog prostě zmizel, když ho sami nesmažete. Nedávno to zčistajasna překvapilo kamarádku.

Takže zálohování zdar! 

You May Also Like

14 komentářů

Čtenáři