20 tipů, co se skleničkou od svíčky z IKEA

Vážení a milí, dnes pro vás mám tak trochu inspirativní tip :) Jelikož jsem milovnice svíček všech stylů, tvarů, barev a snad i vůní, občas se stane, že mi po vypálení vosku zbude sklenička. Jako například od této svíčky Tindra z Ikea za 29 Kč, (kterých mám doma mimochodem dalších šest ještě nevypálených!) a která sdílí společnou poličku s kaktusem Alfrédem.


Říkáte si, pěkná sklenička, na co bych ji tak mohla využít? Tak tady je 

20 nápadů!

1. Stojánek na tužky - těch není nikdy dost, z vysoké skleničky tužkám kouká jen kousek, takto v nižší skleničce budete mít přehled o všech svých psacích potřebách.


2. Stojánek na kosmetické štětce a další kosmetické potřeby - tady si myslím, že je využití jasné. Sama to takto již několik měsíců využívám a je to krásně přehledné, nemusíte hledat štětce a kosmetické tužky kdesi v krabici nebo šuplíku.


3. Váza na květiny - skleněných váz, váziček a skleniček na kvítí není nikdy dost. Přes zimu do skleničky můžete dát umělý květ, na jaře se v ní budou náramně vyjímat petrklíče či fialky.


4. Svícen na čajovou svíčku - to je jedno z dalších klasických využití, které napadne asi každého.


5. Svícen na čajovou svíčku s dekorativním pískem - pokud dáte pod čajovou svíčku barevný dekorativní písek nebo kamínky, dáte svícínku hned jiný ráz. Můžete krásně sladit s interiérem, ale využití skleničky jako svícnu je dobré i venku, pokud fouká, vítr vám svíčku nesfoukne! Kamínky či písek seženete třeba v NanuNana.


6. Válcová svíčka ve skle - osobně mám radši válcové svíčky, než ty čajové, takže další možnost využití...


7. Válcová svíčka ve skle s dekoračním pískem - obdobné jako u čajovky, pokud seženete i lépe padnoucí, třeba i vyšší svíčku, krásná dekorace je zaručena!


8. Úschovna odličovacích tamponků - také je stále vytahujete z igelitového obalu a bojujete s ním? Už nemusíte! Vyndávání tamponků ze skleničky je pohodlné a bez nervů!


9. Úschovna vatových tyčinek - další praktická pomůcka, tyčinky budete mít pěkně pohromadě, nemusíte opět hledat v zásuvkách, stačí jen vytáhnout. A pokud skleničku opravdu naplníte, bude to vypadat i pěkně, protože nebudou tyčinky takto "rozházené". Bývala bych ji také naplnila, ale tyčinky došly :)


10. Sběrné místo cetek - máte spoustu drobné bižuterie jako jsou například prstýnky? Už je nemusíte hledat mezi náhrdelníky a náramky, uložte si je samostatně do skleničky!


11. Pokladnička na drobné - spoříte na Vánoce, výlet nebo nový mobil? Spořte do skleničky, kam budete házet drobné z peněženky!


12. Sběrné místo gumiček do vlasů - válí se vám gumičky všude po bytě, mezi bižuterií, sponkami apod? Vytvořte jim samostatné úložné místo a už je nebudete muset nikdy hledat!


13. Úložiště náramků - nevíte, kam s náramky? Šup do skleničky! Pokud je uložíte pěkně po obvodu skleničky, ani se vám nezamotají! Navíc uložené ve skleničce vypadají opravdu pěkně, můžete si je i vystavit!


14. Držák oblíbených čajů - potřebujete mít své oblíbené čaje stále na kuchyni, při ruce? Ve skleničce to nebude žádný problém. Můžete tak nabídnout i hostům, aby si vybrali čaj a nemusíte jim nosit několik krabiček.


15. Miska na kancelářské sponky - pokud je používáte hojně jako já a spínáte jimi vše, určitě se bude hodit sklenička!


16. Dekorace - přiznejme si to, ale zbytečnosti dotváří náš domov do útulné podoby. Skleničku můžete naplit skartovaným odpadem z Ladyboxu či jiných krabiček krásy. Pak stačí zapíchnou třeba už jen květinu do vlasů a dekorace je hned na světe. Nebo stačí nasypat již výše zmiňovaný dekorační písek.


17. DIY potřeby na tvoření na jednom místě - pokud rádi tvoříte jako já a máte spoustu drobných pomůcek, uložte si je pěkně pohromadě do skleničky, nebudete je pak muset jednotlivě hledat.


18. Jelení loje pohromadě - aneb nikdy nebudete muset hledat ten, který právě potřebujete.


19. Washi pásky bez rozmotání - kam je dát, aby se samovolně nerozmotávaly? Do skleničky! Nejen, že je to praktické uložení, ale i pěkně to vypadá!


20. Prezentace výrobků - pokud vyrábíte náušnice, sklenička je na prezentaci ideální věc! Tyto vínové již brzy na prodej zde spolu s dalšími :)


Věřím, že přijdete ještě na několik dalších využití a těším se, až mi je sem napíšete a inspirujete mne! 
Pěkný den přeje Veruš! 

CONVERSATION

22 komentářů:

Back
to top