June Books

Jde to se mnou z kopce. Za červen, ač byl tak dlouhý a vůbec neutíkal, jsem přečetla jen jednu knihu!

Fifty Shades Freed! 


Kniha je dlouho očekávaným třetím dílem k Fifty Shades of Grey a Fifty Shades Darker. Šeď, temnota a nakonec svoboda. Netřeba asi moc představovat, jelikož jsou knihy dost medializované a vydání tohoto třetího dílu je velkou očekávanou událostí. Ještě, že existuje internet a hodní lidé, kteří to z angličtiny přeloží :)

I já jsem se na třetí díl moc těšila. Druhý končil žádostí o ruku, takže třetí tak musel začít. Docela mi vadilo, že svatba tam byla tak odfláknutá, jen jako vzpomínka, těšila jsem se na Anastasiiny pocity. I když její vnitřní bohyni bych nejradši vyrvala z těla a uškrtila, ta mě nehorázně štvala, naštěstí v tomto díle se tolikrát neobjevovala, nejhorší to bylo ve druhém. 

Ale ani po svatbě nemá paní Greyová klidné spaní - kdo pronásleduje jejího manžela a snaží se ho zabít? Nebo pronásleduje Anastasii?! 

Je to vskutku zajímavé a napínavé čtení, nicméně jelikož se vydání knihy chystá až na konec září nebudu nic vyzrazovat. Snad jen to, že vše dobře dopadne a pan a paní Greyovi budou velká šťastná rodina!

Tento díl byl opět čtivý, možná nejvíce ze všech, ovšem i přesto jsem ho četla skoro tři týdny. Tak nějak jsem si ho šetřila, respektive s hezkým počasím nebyl čas válet se s knížkou v posteli. I když né, že by toho pan Grey nebyl hoden :)

Podle mě je tento díl ze všech tří nejlepší, přijde mi, že se autorka postupně vypracovala. Hodnotím 91%, devadesátku měl díl druhý a tento je o fous lepší, tak proto to jedno procento.

Pokud jste tento díl již četli, jaký na něj máte názor? Líbil se Vám? Pokud jste ještě nečetli, chystáte se na to? I když už ho mám přečtený, až vyjde, stejně si ho koupím. Do sbírky! :)

CONVERSATION

7 komentářů:

Charmedka řekl(a)...

Já se teprve chystám na druhý a na třetí si počkám,až vyjde v klasický knižní podobě :)

Anonymní řekl(a)...

Přečetla jsem celou trilogii, dva díly v angličtině a ten první v češtině, protože jsem ho dostala. Musím říct, že po překladu do češtiny se z toho stává docela brak, překlad často není adekvátní atd.

El

Ferrina řekl(a)...

Začala jsem číst jedničku u kamarádky na čtečce.. v angličtině :-) Přišlo mi to jako pěkná blbina, ale stejně to chci dočíst.. akorát že už mám po maturitě a musela bych si to nějak sehnat a to se mi nechce, takže si asi počkám na Vánoce, až dostanu svojí čtečku :D Pak si přečtu celou trilogii, ale určitě zase v angličtině, protože českej překlad je příšernej :-)

Michaela P řekl(a)...

Se čtením jsem na tom taky bídně, to dělá to zkouškové, člověk nemá řas na nic jiného než na práci a na učení :D ale teď už snad konečně začnu :) a pokud jde o tuto knížku, tak tu jsem nečetla. A ani neplánuju. Nemám k tomu vůbec důvod, raději si znovu přečtu trilogii Pána prstenů :D

Weronika91 řekl(a)...

Tak já nemám důvod zase číst Pána prstenů, toho absolutně nesnáším, takže tak :)

Lia Crystal řekl(a)...

Úžasná celá séria. Tiež som 1 knihu čítala v češtine a ďalšie 2 v angličtine a nepáčil sa mi preklad. Ten, kto to robil, si na tom nedal záležať. Súhlasím s tebou, že autorka mohla dať svadbe väčší priestor.
Nechcela by si vzájomné sledovanie našich blogov? Môj je fashionhappenss.blogspot.sk

Petra Melezínková řekl(a)...

Já si přečetla všechny 3 díly jedním dechem. Cca za 5 dní a podle mě je v každém díle něco, co tě upoutá a co není v tom dalším. Ale jsem ráda za to, jak končí 3 díl :3

Back
to top