Víkendové pečení

Přemýšlíte, co upéct na víkend?Zkuste jednoduchý recept na opravdu výborné rohlíčky, po kterých se jen zapráší! 


Budete potřebovat:
½ kg hladké mouky
1 prášek do pečiva
1 šlehačku nebo smetanu ke šlehání
1 heru
špetku soli

a něco, čím rohlíčky naplníte – tvaroh, mák, povidla, ořechy…

Z uvedených surovin vypracujeme těsto, které rozdělíme na osm stejných dílů. Z každého dílu vyválíme kulatou placku, kterou rozdělíme rádýlkem na osm částí (jako, když krájíte dort). Na každý dílek (na tu širší část), dáte náplň a zarolujete od širší části až ke špičce.

Rohlíčky pečte na pečícím papíře, v předehřáté troubě cca na 180°C asi půl hodinky. Čas je orientační a záleží na tom, jak výkonnou troubu máte. Že jsou rohlíčky upečené poznáte podle toho, že se zbarví do růžova. 

Teplé rohlíčky obalíme v moučkovém cukru smíchaném s vanilkovým cukrem a jíme vychladlé. Nežerte to hned, spálíte si jazyk o tvaroh a dopadnete jako já! :)

P.S. Marmeládu jako náplň moc nedoporučuji, z rohlíčků ráda vytéká. Nejčastěji je děláme s tvarohem. 
Dobrou chuť! 

CONVERSATION

10 komentářů:

petra kolarova řekl(a)...

Mmm to vypadá skvěle :-) píšu si, zkusím :D

Tempé řekl(a)...

Podobný dělala moje prababička. A i když obecně tenhle typ "cukroví" moc nemusím, těchle rohlíčků jsem snědla vždycky nejvíc. Škoda jen, že je nikdo neumí tak připravit, jako prabábi.

Recept možná časem zkusím, musím si ho někam napsat :)

Pampeliska řekl(a)...

Už ich vidím na tanieri pred sebou s tvarohom alebo s makom až sa mi slinky zbiehajú. Ja som sa rozhodla dnes skúsiť muffinky, len ešte čakám na ingrediencie :) Ale takéto chutnučké rohlíčky skúsim tiež. Dúfam, že v blízkej dobe. Inak si prídem jeden ukradnúť k tebe alebo aj dva :)Máš to krásne nafotené :)

Akemi řekl(a)...

Hmm, to zkusím, díky za tip :))

Barča.) řekl(a)...

Vypadá to výborně!:33 chtěla bych se zeptat, blogspot mám sice nějakou dobu, ale pořád nemůžu přijít na to jak nastavit takto jednoduchý dess jako máš ty (když se mi to povede mám kolem fotek rámečky a to prostě nechci a nebo mám oddělený menu jako teď) moc tě prosím o radu:). děkuju.

Weronika91 řekl(a)...

Já nemám žádný složitý design, ale jen barvu. Rámečky kolem fotky odstraníš také jednoduše, ale musíš trochu zahrabat v HTML... přichystám na to návod ještě teď v červnu, slibuji :)

Niki Kučerová řekl(a)...

tak to určitě zkusím :)) !

Barča.) řekl(a)...

Moc děkuju!:)))

Weronika91 řekl(a)...

Návod mám připravený, v sobotu se na něj můžeš těšit :)

Barča.) řekl(a)...

Jéé ty seš úžasná!:) za to ti budu dělat návštěvnost!:)

Back
to top