Test masek na obličej z DM

Konečně jsem se dokopala k tomu, abych vyzkoušela něco nového – konkrétně masky na obličej. Vyhlédla jsem si ty z DM, jelikož jsou levné (19,90 Kč) a balení obsahuje 2 x 8 ml, takže ho použijete na dvakrát.

A které že masky jsem to testovala a jak dopadly?


3. místo - modrá
Tato maska byla zdaleka nejhorší. Není slupovací, ale krémového typu, což by ani tak nevadilo, ale opravdu mi nesedla. Při roztírání nebyla hladká, ale trochu hrudková. Jako kdyby v ní byla zapomenutá zrnka písku. Nakonec se ale hrudky rozetřely. Na obličeji maska neštípala, nepálila ani nijak nedráždila pokožku. Nechala jsem ji působit cca 13 minut z doporučovaných 10-15 minut a poté ji setřela papírovým ubrouskem a zbytky omyla vodou, jak je psáno na štítku na zadní straně. Setřít moc nešla, ale co se nezdařilo ubrouskem, šlo dolů drhnutím obličeje pod vodou.

Když jsem se po umytí masky podívala zblízka do zrcadla, myslela jsem, že mě klepne. Takhle vysušený obličej jsem neměla nikdy! Z nosu se mi loupaly kusy kůže, tváře vyschlé, zarudlé, čelo zkrabacené jak kdyby mi bylo čtyřicet a ještě se mi zvětšily póry a žádné černé tečky nezmizly. Musela jsem si pak několikrát namazat obličej hydratačním krémem, aby se to spravilo.
Maska má sice název čistící, ale spíš bych ji přejmenovala na vysoušecí. Za mě to rozhodně ne, druhou část balení nepoužiju a tuto masku už si nekoupím.
2. místo – červená
Tato maska je z limitované edice a voní po malinách. Maliny mám obecně ráda, jak v jídle tak v kosmetice, takže jsem si tento přípravek ráda koupila. A to byl konec radosti. Tato maska také nebyla slupovací, ale krémová. Nebyla hrudková, pěkně se roztírala, prostě slibný začátek.

Po natření jsem cítila, jak mě začíná pálit a štípat obličej. Už asi po pěti minutách jsem letěla s krabicí ubrousků k umyvadlu a masku stírala, jelikož se to pálení a štípání nedalo vydržet. Pak jsem musela namočit celý obličej do studené vody a nechat ho trošku ochladit. A pak přišlo na řadu krémování pleťovým krémem s aloe vera, jelikož má uklidňující účinky. Po použití masky byl obličej na tvářích trochu podrážděný, ale nebyl tak zarudlý jako po použití masky modré. A nebyl ani tak vysušený. Ale za to pálení mi to opravdu nestojí a od této masky též upouštím, druhé balení asi nepoužiji. 


1. místo – oranžová
Tato maska jednoznačně vyhrála. Naprosto mi vyhovovala. Jako jediná byla slupovací. Je s vůní meruněk – ty v kosmetice moc nemusím, takže jsem masku koupila spíše do počtu a byla jsem opravdu mile překvapena.

Maska je gelovitého typu, něco jako antibakteriální gel Balea, jen ne tak řidká. Řekla bych, že je to taková ideální konzistence. To u mě bylo první plus. Roztírání bylo také fajn, maska rychle tuhla, takže doporučuji s natíráním neotálet, bude vám tuhnout pod rukama a pak se špatně roztírat. Nechala jsem ji působit celých 15 minut, jelikož během doby, co jsem ji měla na obličeji, jsem nepociťovala žádný problém. Obličej nepálil, neštípal, nerudnul, prostě nic.

Pokud masku rovnoměrně rozetřete, bude se vám i pěkně slupovat, já měla někde tlustší vrstvy, tak jsem měla se slupováním trochu problém, ale nakonec to také šlo, musela jsem nechat tu tlustší vrstvu déle zaschnout.

Po sloupnutí byl obličej krásně zjemněný, vláčný, hydratovaný, nebyl podrážděný. Takto jsem si to představovala. Ve sloupnuté masce byly kousky odumřelé kůže, přebytečný kožní maz a mastnota. Pleť se krásně vyčistila. Už se těším, až tuto masku použiju znovu, druhé balení na mě netrpělivě čeká. 


Toť můj malý test masek a teď otázka na vás – vyzkoušeli jste nějakou z těchto masek? Jak vám vyhovovala? Podělte se v komentářích!

CONVERSATION

14 komentářů:

Back
to top