Test masek na obličej z DM

Konečně jsem se dokopala k tomu, abych vyzkoušela něco nového – konkrétně masky na obličej. Vyhlédla jsem si ty z DM, jelikož jsou levné (19,90 Kč) a balení obsahuje 2 x 8 ml, takže ho použijete na dvakrát.

A které že masky jsem to testovala a jak dopadly?


3. místo - modrá
Tato maska byla zdaleka nejhorší. Není slupovací, ale krémového typu, což by ani tak nevadilo, ale opravdu mi nesedla. Při roztírání nebyla hladká, ale trochu hrudková. Jako kdyby v ní byla zapomenutá zrnka písku. Nakonec se ale hrudky rozetřely. Na obličeji maska neštípala, nepálila ani nijak nedráždila pokožku. Nechala jsem ji působit cca 13 minut z doporučovaných 10-15 minut a poté ji setřela papírovým ubrouskem a zbytky omyla vodou, jak je psáno na štítku na zadní straně. Setřít moc nešla, ale co se nezdařilo ubrouskem, šlo dolů drhnutím obličeje pod vodou.

Když jsem se po umytí masky podívala zblízka do zrcadla, myslela jsem, že mě klepne. Takhle vysušený obličej jsem neměla nikdy! Z nosu se mi loupaly kusy kůže, tváře vyschlé, zarudlé, čelo zkrabacené jak kdyby mi bylo čtyřicet a ještě se mi zvětšily póry a žádné černé tečky nezmizly. Musela jsem si pak několikrát namazat obličej hydratačním krémem, aby se to spravilo.
Maska má sice název čistící, ale spíš bych ji přejmenovala na vysoušecí. Za mě to rozhodně ne, druhou část balení nepoužiju a tuto masku už si nekoupím.
2. místo – červená
Tato maska je z limitované edice a voní po malinách. Maliny mám obecně ráda, jak v jídle tak v kosmetice, takže jsem si tento přípravek ráda koupila. A to byl konec radosti. Tato maska také nebyla slupovací, ale krémová. Nebyla hrudková, pěkně se roztírala, prostě slibný začátek.

Po natření jsem cítila, jak mě začíná pálit a štípat obličej. Už asi po pěti minutách jsem letěla s krabicí ubrousků k umyvadlu a masku stírala, jelikož se to pálení a štípání nedalo vydržet. Pak jsem musela namočit celý obličej do studené vody a nechat ho trošku ochladit. A pak přišlo na řadu krémování pleťovým krémem s aloe vera, jelikož má uklidňující účinky. Po použití masky byl obličej na tvářích trochu podrážděný, ale nebyl tak zarudlý jako po použití masky modré. A nebyl ani tak vysušený. Ale za to pálení mi to opravdu nestojí a od této masky též upouštím, druhé balení asi nepoužiji. 


1. místo – oranžová
Tato maska jednoznačně vyhrála. Naprosto mi vyhovovala. Jako jediná byla slupovací. Je s vůní meruněk – ty v kosmetice moc nemusím, takže jsem masku koupila spíše do počtu a byla jsem opravdu mile překvapena.

Maska je gelovitého typu, něco jako antibakteriální gel Balea, jen ne tak řidká. Řekla bych, že je to taková ideální konzistence. To u mě bylo první plus. Roztírání bylo také fajn, maska rychle tuhla, takže doporučuji s natíráním neotálet, bude vám tuhnout pod rukama a pak se špatně roztírat. Nechala jsem ji působit celých 15 minut, jelikož během doby, co jsem ji měla na obličeji, jsem nepociťovala žádný problém. Obličej nepálil, neštípal, nerudnul, prostě nic.

Pokud masku rovnoměrně rozetřete, bude se vám i pěkně slupovat, já měla někde tlustší vrstvy, tak jsem měla se slupováním trochu problém, ale nakonec to také šlo, musela jsem nechat tu tlustší vrstvu déle zaschnout.

Po sloupnutí byl obličej krásně zjemněný, vláčný, hydratovaný, nebyl podrážděný. Takto jsem si to představovala. Ve sloupnuté masce byly kousky odumřelé kůže, přebytečný kožní maz a mastnota. Pleť se krásně vyčistila. Už se těším, až tuto masku použiju znovu, druhé balení na mě netrpělivě čeká. 


Toť můj malý test masek a teď otázka na vás – vyzkoušeli jste nějakou z těchto masek? Jak vám vyhovovala? Podělte se v komentářích!

CONVERSATION

14 komentářů:

Ketrin Fl řekl(a)...

Tak asi jak komu to sedí. Já jsem se nikde na nich nedočetla, že by měla být slupovací, takže jsem automaticky předpokládala, že není. Měla jsem tu malinovou a seděla mi výborně :) Neštípala mě, nevysoušela, po setření ubrouskem jsem měla pleť nádhernou, jemnou :) Půjdu si zakoupit jinou a uvidím :D
Každopádně mě tato maska - na 2 použití vydržela tak na 6 použití :D Asi tam toho na ten obličej dávám málo nebo nevím :D

Daysy řekl(a)...

Jé, super, zrovna se chystám zítra do DMka a hledala jsem, kterou slupovací masku zkusit. :) Hned ji beru. ^^

Weronika91 řekl(a)...

tak já také nevyhledávala slupovací, ale je fakt, že právě ta slupovací mi sedla nejvíc... já je mám na dvě použití, když je to tak určeno, tak to vždycky napatlám všechno :)

Ketrin Fl řekl(a)...

:D já jsem to taky napatlala a stejně mi to jedno balní vyšlo tak na tři použití :D nechápu no.
Tu slupovací zkusím, jestli to bude lepší.

Vrána řekl(a)...

Já ještě žádný masky od Baley nezkoušela, protože spousta lidí říkala, že je pálily, ale tu meruňkovou možná někdy zkusím :-)

berny řekl(a)...

Ja Balea produkty vôbec nevyhľadávam,okrem iného mi vadí ich vtieravo sladká vôňa u väčšiny výrobkov.Vyskúšala som krém na očné okolie,neublížil,nenadchol.

Missy řekl(a)...

Zbožňuju baleáckou masku s mořskými minerály. Sice při tuhnutí trošku 'pne', ale po spláchnutí mám obličej jak dětskou prdýlku. :D Sice zrovna vábně nevoní a má takovou bahenní barvu, ale nedám na ni dopustit. Když čistý a jemný obličejík, tak jedině tu. .)

Weronika91 řekl(a)...

tu jsem nenašla, jakou má obal barvu a kolik stojí?

petra kolarova řekl(a)...

Ty baleácké masky nesnáším :-/ Jsou příšerné. Už nevím kterou jsem to měla, ale bylo to jako bych si na obličej dávala med, pak to začlo šíleně pálit a nešlo to dolů :D

VeronaNightmare řekl(a)...

Já jich vyskoušela už několik ( barvu nebo tak si nepamatuju) a s žádnou jsem neměla problém :)

http://veronanightmare.blogspot.cz/

Tereza Mrázová řekl(a)...

Taky jsem zkoušela tu slupovací a také si myslím že j
e nejlepší :)
http://terusweetgirl.blogspot.com/

Unknown řekl(a)...
Tento komentář byl odstraněn autorem.
Veronika Ťažiarová řekl(a)...

Ja mám skúsenosť s ílovitou modrou maskou a červenou malinovou. Obe boli fajn nijako neštípali, aj keď osobne mi viac sadla tá modrá (nebola vôbec hrudkovitá-možno si mala nejaký chybný kus), pretože mám mastnejšiu pleť (možno preto si mala pocit že vysušuje, lebo je určená na mastnú pleť a suchej až citlivej nemusí prospieť), na zlupovaciu sa chystám tiež a najviac ma taktiež oslovila zatiaľ tá s morskou soľou.

Veronika Ťažiarová řekl(a)...

Ja mám skúsenosť s ílovitou modrou maskou a červenou malinovou. Obe boli fajn nijako neštípali, aj keď osobne mi viac sadla tá modrá (nebola vôbec hrudkovitá-možno si mala nejaký chybný kus), pretože mám mastnejšiu pleť (možno preto si mala pocit že vysušuje, lebo je určená na mastnú pleť a suchej až citlivej nemusí prospieť), na zlupovaciu sa chystám tiež a najviac ma taktiež oslovila zatiaľ tá s morskou soľou.

Back
to top