May books

Přináším shrnutí knih přečtených za květen!

První knihou byly Krvavé jahody od Jiřího Kupky. Na tuto knihu jsem se dlouho chystala, poslední dobou vyhledávám spíš četbu staršího data, takže jsem byla ráda, že jsem na netu na tento příběh narazila a donutila se stáhnout si ho do Xindla. Jedná se o příběh Češky Věry, která je zavlečena s matkou a sestrou do Ruska. Matka brzy na to zemře a Věra přežívá se svou sestrou Naďou v gulazích a pracovních táborech a je s ní jednáno jako s kusem hadru. Touží se vrátit domů, do své rodné vlasti, ke své kočce Rozince. Zda se jí to podaří si můžete přečíst v knížce, věřím, že vás zaujme tak, jako mě. Velice dobře se četla, už od začátku byla zajímavá a napínavá, takže rozhodně nebudete znudění, doporučuji!

_____________________________________

Další knihou byl příběh Veronika se rozhodla zemřít, který napsal Paulo Coelho. Už jen kvůli tomu jménu Veronika jsem si to chtěla přečíst. Jedná se o příběh Slovinky Veroniky, která je tak znuděná svým stereotypním životem, že se rozhodne spáchat sebevraždu a spolyká prášky. Jenže jí to nevyjde a probere se v léčebně. Lékař jí však řekne, že prášky poškodily srdce a Veronice zbývá týden života. Veronika se během těch několika málo dnů zamiluje do schizofrenika Eduarda a užívá si každou chvilku, jelikož ví, že jí nezbývá moc času. Poslední den se rozhodne s Edou utéct a prožít svou smrt mimo léčebnu. Jaké překvapení, když se druhý den probudí. Proč? Doktor na ní totiž testoval novou léčebnou metodu, která spočívá v tom, že vědomí, že člověk zemře, v něm vzbuzuje touhu žít.

Kniha se četla také dobře, i když chvílemi mě docela štvaly výlevy Veroniky. Jinak celkem fajn příběh, kdy si člověk uvědomí, že když chce žít, musí naplno.

_______________________________________

Třetí a poslední knihou je Jak si správně přát od Pierra Franckhe. Tato kniha se mi stáhla ve větším balíku z uložto, takže jsem si řekla, že než ji smažu, tak do ní alespoň nahlédnu.

A bylo dobře, že jsem ji nesmazala. Kniha vysvětluje sedm pravidel, jak dostat od života to, co chceme. Musím říct, že už po přečtení několika stránek jsem měla možnost to okusit na vlastní kůži / oči. Pokud jste někdo tuto knihu četl, tak víte, že spoustu přání je i v našem denním životě, aniž bychom si to uvědomovali. Ráda bych na ukázku rozepsala jedno své.

Druhý den po tom, co jsem začala knihu číst jsem jela do práce autem. Táhnul se přede mnou kamion a říkala jsem si, že to bude super, jestli pojede až do Mýta, jelikož ho nebudu mít kde předjet. Před kruhovém objezdu jsem si přála, kéž by jel na Litomyšl. A stalo se! To byl první důkaz, že přání se plní. Druhým důkazem bylo parkování před firmou. Obvykle musím zajíždět až dozadu, jelikož není místo. Přála jsem si parkovat v první řadě - splnilo se! A minulý týden v pátek jsme se s mamkou domlouvaly, že když ne
bude v sobotu pršet, pojedeme natírat plot k dědovi. Přála jsem si aby pršelo. A ráno vstávám a lilo. Nicméně to mě od práce nezachránilo, jelikož mamka rozhodla, že stejně pojedeme a uklidíme mu apod. Takže už vím, jak jsem měla přání formulovat - neměla jsem si přát déšť, ale to, abych mohla zůstat doma.

To je k obsahu asi všechno, teď ke knize samotné - je tenoučká, takže ji přečtete za chvilku a pomůže vám dokázat, že i přání se mohou plnit a ukáže vám, jak na ně.
_______________________________________

Knih je zase málo, bohužel nemám tolik volného času, kolik bych si představovala a večer obvykle padám do postele a jsem ráda, že se mohu zavrtat do peřiny a zavřít oči. Co jste naposledy četli vy? Já se teď chystám na poslední díl trilogie Padesát odstínů... svobody. Kdo by měl zájem, napište mi na mail a pošlu vám pdfko, je to v češtině :) Pro zájemce ho mám i v aj :)CONVERSATION

8 komentářů:

Back
to top