April Books

Co jsem přečetla v dubnu? No, zrovna moc toho nebylo, jelikož nebyl pořádně čas :D Ale krátce to shrnu a třeba vás nalákám!


První knihou byly Radosti a strasti nevěry od Jakuba Rolanda. Knížku jsem si půjčila z knihovny a těšila se na nějaké oddychové čtení. Ale místo relaxu to byla nehorázná nuda. Knížka obsahuje několik povídek, každá povídka popisuje nějaký příběh.

Přečetla jsme asi šest, sedm  povídek, zhruba polovinu knihy, a musela jsem ji zahodit. Autor na nevěru pohlíží jako na něco, co "dělá každý" a "je to sranda". Já nejenže jeho názor nesdílím, ale podle mě jsou ty povídky prostě trapné. Sestra jedné ženy chce dítě, ale nemá chlapa. Tak její sestra sbalí v baru doktora, vezme ho k sobě domů, zaváže mu oči, že si zařádí. Ale místo ní "řádí" ségra a ona do toho heká, aby to chlápek nepoznal po hlase... Tohle byl vrchol trapnosti, po této povídce jsem knihu zavřela. 


m


Druhou knížkou byl Hostitel od Stephanie Meyer. Na tuhle knížku jsem se dlouho chystala, ale pořád jsem tak nějak nemohla najít čas a dokopat se k ní. Nakonec jsem ale ráda, že se mi povedlo ji přečíst.

Je sice značně tlustší, ale čte se pěkně, chvílemi jsem byla i tak napjatá, že jsem ji nechtěla ani na minutu odložit. Příběh se mi také líbil, akorát na prvních pár stránkách jsem se ztrácela a nevěděla, o co jde, ale s další kapitolou mi do sebe vše zapadlo. Pokud váháte, zda číst, tak doporučuji, nudit se nebudete a možná vám i ukápne slza na konci :)Poslední dubnovou knížkou byla známá zpověď  My děti ze stanice ZOO od Christiane F. Už jsem ji četla před lety, ale zahlédla jsem ji v elektronické podobě, tak jsem si ji stáhla a ráda přečetla znovu. Knížky s drogovou tématikou mě baví, člověk si u nich tak nějak srovná myšlenky a priority. 

Příběh asi většina z vás zná, není třeba blíže připomínat. Nevinná mladá holka dospívá a chce táhnout s partou za jeden provaz. Něco takového známe také, jako malí jsme chtěli také zapadnout. Je to věčný boj drogy vs. odvykání. Stejně vždycky ale doufám, že to dobře dopadne... Knížka je i celkem pěkně zfilmovaná, takže pokud se vám nechce číst, můžete kouknout na film. 


Co jste přečetli v dubnu vy? Doporučíte mi nějakou knížku s drogovou tématikou? Budu jedině ráda! :)


CONVERSATION

7 komentářů:

Back
to top