DIY - Zásobník na odličovací polštářky

Vždycky jsem měla nevzhledně a neskladně uložené vatové tamponky na odličování. Dlouho jsem si pohrávala s myšlenkou, jak jim dát nějaký řád. Ale nebyl nápad. Až do dneška.


Návod je jednoduchý, každý si ho jistě uzpůsobí podle sebe a budete se pyšnit krásnými zásobníky!

JDEME NA TO!
Postačí nám kulatá krabička od čipsů z Lidlu asi za 14 Kč. Čipsy byly dobré, nicméně ty nepotřebujeme :D

Na papír jsem si obkreslila kolečko větší, než tamponek (vzala jsem to podle skleněné svíčky a tužkou obkreslila. Následně jsem kolečko přehnula, abych docílila jeho poloviny. Tu jsem pak přiložila ke spodní hraně krabičky a fixou obkreslila. Můžete to zkusit od ruky, pokud si věříte, nicméně já to chtěla mít pěkně pravidelné :)

A pak vyříznete. Doporučuji řezák nebo opravdu ostrý nůž, ať si nezničíte krabičku. Ale stále je tu ta možnost koupit nové čipsy :)


K mému nápadu jsem potřebovala červenou barvu na krabičce trochu zamaskovat, tudíž jsem sáhla po zásobách výtvarných potřeb ze střední školy. Konkrétně pro temperové barvy, v mém případě bílou.


Celou krabičku nabarvíme a necháme uschnout. Důležité je, aby se nám víčko nepřilepilo při schnutí ke spodní části krabičky. Já schnutí řešila takto, později jsem víčko ale stejně odtrhla, aby se mi lépe tvořilo.


A teď končí sranda a začíná práce! 


Já si pro dekorování zvolila jutový provázek. Je krásný, přírodní, ráda s ním pracuji. K ruce jsem si ještě vzala lepidlo Herkules a štětec. 

Okraj krabičky jsem natřela lepidlem a začala omotávat provázek. Zvolte si začátek někde "vzadu", ať nemusíte pak koukat na přeložený provázek :) Co se týče lepení, tak jsem dost vynechávala - namazala jsem si třeba 3 cm dlouhý a 1 cm široký pásek, omotala pětkrát dokola provázek a pak znovu namazala na jiném místě. Není třeba lepidlo roztírat po celé ploše krabičky, provázek drží i tak. Jen prvních pár otoček je třeba nechat trochu zatuhnout, aby vám provázek neujížděl.


Je dobré mít po ruce mokrý hadřík, do kterého budete utírat prst od lepidla, nebudete muset stále odbíhat.


Spodní část jsem dělala tak, že jsem si ustřihla provázek na délku vždy tak, aby zůstala vystřižená díra průchozí.


Na kartonový spodek jsem nalepila úzkou krajku - karton jsem přetřela lepidlem a krajku na něm přidržela. Krásně se lepidlem zpevnil.


Víčko jsem provázkem omotávala samostatně. Původně jsem na něj chtěla dát jen krajku, ale nějak se mi to nezdálo, tak jsem sáhla po provázku. Vmotala jsem ho nejdřív do vrchní části víčka a poté i okolo.Malou dírku uprostřed víčka jsem zaplnila zlatým cvočkem.


Ještě jsem na jutový provázek přilepila úzkou krajku, též Herkulesem. Nebojte se toho, že vám vše, co polepíte, zbělá, Herkules po zaschnutí zprůhlední!


A máme hotovo!

A jak bude vypadat váš zásobník?

CONVERSATION

12 komentářů:

Back
to top