DIY - Zásobník na odličovací polštářky

Vždycky jsem měla nevzhledně a neskladně uložené vatové tamponky na odličování. Dlouho jsem si pohrávala s myšlenkou, jak jim dát nějaký řád. Ale nebyl nápad. Až do dneška.


Návod je jednoduchý, každý si ho jistě uzpůsobí podle sebe a budete se pyšnit krásnými zásobníky!

JDEME NA TO!
Postačí nám kulatá krabička od čipsů z Lidlu asi za 14 Kč. Čipsy byly dobré, nicméně ty nepotřebujeme :D

Na papír jsem si obkreslila kolečko větší, než tamponek (vzala jsem to podle skleněné svíčky a tužkou obkreslila. Následně jsem kolečko přehnula, abych docílila jeho poloviny. Tu jsem pak přiložila ke spodní hraně krabičky a fixou obkreslila. Můžete to zkusit od ruky, pokud si věříte, nicméně já to chtěla mít pěkně pravidelné :)

A pak vyříznete. Doporučuji řezák nebo opravdu ostrý nůž, ať si nezničíte krabičku. Ale stále je tu ta možnost koupit nové čipsy :)


K mému nápadu jsem potřebovala červenou barvu na krabičce trochu zamaskovat, tudíž jsem sáhla po zásobách výtvarných potřeb ze střední školy. Konkrétně pro temperové barvy, v mém případě bílou.


Celou krabičku nabarvíme a necháme uschnout. Důležité je, aby se nám víčko nepřilepilo při schnutí ke spodní části krabičky. Já schnutí řešila takto, později jsem víčko ale stejně odtrhla, aby se mi lépe tvořilo.


A teď končí sranda a začíná práce! 


Já si pro dekorování zvolila jutový provázek. Je krásný, přírodní, ráda s ním pracuji. K ruce jsem si ještě vzala lepidlo Herkules a štětec. 

Okraj krabičky jsem natřela lepidlem a začala omotávat provázek. Zvolte si začátek někde "vzadu", ať nemusíte pak koukat na přeložený provázek :) Co se týče lepení, tak jsem dost vynechávala - namazala jsem si třeba 3 cm dlouhý a 1 cm široký pásek, omotala pětkrát dokola provázek a pak znovu namazala na jiném místě. Není třeba lepidlo roztírat po celé ploše krabičky, provázek drží i tak. Jen prvních pár otoček je třeba nechat trochu zatuhnout, aby vám provázek neujížděl.


Je dobré mít po ruce mokrý hadřík, do kterého budete utírat prst od lepidla, nebudete muset stále odbíhat.


Spodní část jsem dělala tak, že jsem si ustřihla provázek na délku vždy tak, aby zůstala vystřižená díra průchozí.


Na kartonový spodek jsem nalepila úzkou krajku - karton jsem přetřela lepidlem a krajku na něm přidržela. Krásně se lepidlem zpevnil.


Víčko jsem provázkem omotávala samostatně. Původně jsem na něj chtěla dát jen krajku, ale nějak se mi to nezdálo, tak jsem sáhla po provázku. Vmotala jsem ho nejdřív do vrchní části víčka a poté i okolo.Malou dírku uprostřed víčka jsem zaplnila zlatým cvočkem.


Ještě jsem na jutový provázek přilepila úzkou krajku, též Herkulesem. Nebojte se toho, že vám vše, co polepíte, zbělá, Herkules po zaschnutí zprůhlední!


A máme hotovo!

A jak bude vypadat váš zásobník?

CONVERSATION

12 komentářů:

Nikola S. řekl(a)...

úžasný nápad, akorát u nás v koupelně by to asi nebylo kam dát :D takže asi zůstanu u toho nevzhledného a nezorganizovaného uložení :)

petra kolarova řekl(a)...

Už jsem koukala na vv :-) Povedené, super nápad!

Weronika91 řekl(a)...

na blogu VV jsem skončila, odteď bude všechno hned tady, bez čekačky :) Jinak opět máš super GA, snad už konečně někde nějakou vyhraju :D

Del řekl(a)...

Já se picnu, tohle je absolutně skvělý nápad, mimochodem ty čipsy miluju...myslím že mám nový oblíbený blog!! =D

Anonymní řekl(a)...

Tak to je naprosto boží!:-) S.

Like an angel řekl(a)...

Tyjo to je super :)

Lia Crystal řekl(a)...

Úžasné. Konečne viem, ako uložiť tampóny tak, aby som polovicu z nich nepostrácala. :)
Bola by som rada, keby si navštívila môj blog http://fashionhappenss.blogspot.sk/

Zmrzka Zrzka řekl(a)...

to ale fakt není až tak od věci:)))))))

Marusia Frank řekl(a)...

Tohle jsem si udělala, ale z plechovky a slouží! :)

Mazli Machova řekl(a)...

WOW ♥ ! Super :))
GIVEAWAY CoffeeWithMilkAndTwoSugars

Adéla Navrátilová řekl(a)...

Zrovna na to koukám a říkám si, že kdybych ,měla ty brambůrky hned si to udělám. No před chvilkou došla babička a jedny brambůrky mi přinesla, taková náhoda ! :D Takže až je dojím, musím se na to pustit :)

Michaelka M řekl(a)...

Jejda to je tak dobrý nápad, tohle mě napadlo asi tak před měsícem jen jsem přemýšlela kde vzít takovou kulatou krabičku a brambůrky mě teda nenapadly :) fajn inspirace brzy se do toho pustím ;)

Back
to top