Fifty Shades Darker

Přináším žhavou recenzi na tuto dlouho očekávanou knihu!Je to asi tak minuta a půl, co jsem dočetla poslední stránku a odložila knihu na postel plná dojmů. A hned, za tepla, syslím tuhle recenzi.

Jak jsem již psala, kniha byla dlouho očekávanou. Její první díl s názvem Padesát odstínů šedi uchvátil mnoho žen. I mě. Recenzi na něj najdete tady

Po dočtení prvního dílu jsem se nemohla dočkat toho dalšího a teď znovu opakuji, že se nemohu dočkat toho třetího, posledního.

Děj mě opět zcela uchvátil. Bylo mi jasné, že když v prvním díle Ana řekla ne, v druhém musí být nějaká další zápletka, aby se znovu setkali. I když spíš jsem ze začátku čekala, že to bude trvat déle, než se Ana dostane z toho rozchodu a že to třeba po čase zkusí s Josém. Rozhodně jsem nečekala, že se za tak málo dnů vše urovná. 


Co se týče Christiana - byl pro mě v tomto díle zajímavější postavou, než Ana. Ty jeho proměny, pocity a tak. Na to jsem se těšila i víc, než na to, co vypráví Ana. A hlavně mě docela rozčilovala ta její "vnitřní bohyně". Byla tam neustále! To mi tam tak trochu vadilo. 

Jinak se mi ohromně líbila celá plesová scéna. Nejlepší okamžik - pozor, ne sex - ale to, když se dražil Christianův dar (pobyt v Aspenu) - a Ana spontánně utratila všechny své peníze, které dostala za své staré auto. To bylo velice úsměvné, takové nečekané a překvapující. Alespoň pro mě. 


K posledním dvěma stránkám -  Hajzl Jack. Jsem hrozně zvědavá, co se v dalším díle stane, jaká bude pomsta. Něco se stát musí. Teď jsou všichni relativně šťastní (až na paní Robinsonovou, haha) a přijde mi jako blbost, aby byl třetí díl jen poklidným ukončením :) Chce to nějakou pecku :) 

Sečteno, podtrženo - za mě určitě ANO! Pokud jste ale nečetli první díl, tak je vám celých 650 stran k ničemu, jelikož hlavní podstata vám uniká. Doporučuji si přečíst, je to oddychovka, u které si odpočnete od svých vlastních starostí a ponoříte se do šedivého světa plného barev. Do světa Christiana Greye. 

Mé hodnocení: Jestliže jsem dala prvnímu dílu 85%, tak tady musím přidat, protože se mi líbil daleko víc. Řekla bych, že byl i propracovanější (až na scénu s análním sexem - ta byla teda pěkně odfláklá!).

Dávám 90%CONVERSATION

9 komentářů:

Angie Hathaway řekl(a)...

Já čtu hodně, ale tohle prostě ne. Ačkoliv jsem první díl přečetla a podobné knížky čtu. No možná to je tou komercí a humbukem kolem. Třeba se k druhému dílu dostanu za pár let...:D

ok-makeup řekl(a)...

tu dostala mamka k vanocum..taky se na ni chystam!!!!!!

Magdaléna řekl(a)...

"K posledním dvěma stránkám - víte někdo, o koho jde? Já si myslím, že je to Jack, z Aniny kanceláře a že na Christiana něco má." - samozřejmě, že jde o Jacka. A na Christiana nemusí nic mít - bohatě mu stačí, že ho nechal vyhodit z práce.

Ameliska řekl(a)...

K posledním dvoum stranám - samozřejmě, že jde o Jacka, to z těch dvou stránek jasně vyplívá. ;)

Marki řekl(a)...

Já si to chci už taky přečíst :D :D

Anonymní řekl(a)...

paneboze, paneboze, uz tu knihu nutne potrebuju....jsem tak zvedava...diky za recenzi :)

Anonymní řekl(a)...

můžu jen doporučit, já jsem všechny tři četla v angličtině (po pár stránkách jsem český překlad musela zahodit).. třetí knížku můžu taky jen doporučit, ale musím říct, že ta druhá se mi líbila nejvíc

Anonymní řekl(a)...

Druhý díl jsem dočetla včera a když jsem viděla, jak se blížím ke konci, tak sem četla pomalu, jedno písmenko po druhém :D Když si představím, že další díl je až v září!!!

Weronika91 řekl(a)...

já někde četla, že by měl být v květnu..?

Back
to top