Fifty Shades Darker

Přináším žhavou recenzi na tuto dlouho očekávanou knihu!Je to asi tak minuta a půl, co jsem dočetla poslední stránku a odložila knihu na postel plná dojmů. A hned, za tepla, syslím tuhle recenzi.

Jak jsem již psala, kniha byla dlouho očekávanou. Její první díl s názvem Padesát odstínů šedi uchvátil mnoho žen. I mě. Recenzi na něj najdete tady

Po dočtení prvního dílu jsem se nemohla dočkat toho dalšího a teď znovu opakuji, že se nemohu dočkat toho třetího, posledního.

Děj mě opět zcela uchvátil. Bylo mi jasné, že když v prvním díle Ana řekla ne, v druhém musí být nějaká další zápletka, aby se znovu setkali. I když spíš jsem ze začátku čekala, že to bude trvat déle, než se Ana dostane z toho rozchodu a že to třeba po čase zkusí s Josém. Rozhodně jsem nečekala, že se za tak málo dnů vše urovná. 


Co se týče Christiana - byl pro mě v tomto díle zajímavější postavou, než Ana. Ty jeho proměny, pocity a tak. Na to jsem se těšila i víc, než na to, co vypráví Ana. A hlavně mě docela rozčilovala ta její "vnitřní bohyně". Byla tam neustále! To mi tam tak trochu vadilo. 

Jinak se mi ohromně líbila celá plesová scéna. Nejlepší okamžik - pozor, ne sex - ale to, když se dražil Christianův dar (pobyt v Aspenu) - a Ana spontánně utratila všechny své peníze, které dostala za své staré auto. To bylo velice úsměvné, takové nečekané a překvapující. Alespoň pro mě. 


K posledním dvěma stránkám -  Hajzl Jack. Jsem hrozně zvědavá, co se v dalším díle stane, jaká bude pomsta. Něco se stát musí. Teď jsou všichni relativně šťastní (až na paní Robinsonovou, haha) a přijde mi jako blbost, aby byl třetí díl jen poklidným ukončením :) Chce to nějakou pecku :) 

Sečteno, podtrženo - za mě určitě ANO! Pokud jste ale nečetli první díl, tak je vám celých 650 stran k ničemu, jelikož hlavní podstata vám uniká. Doporučuji si přečíst, je to oddychovka, u které si odpočnete od svých vlastních starostí a ponoříte se do šedivého světa plného barev. Do světa Christiana Greye. 

Mé hodnocení: Jestliže jsem dala prvnímu dílu 85%, tak tady musím přidat, protože se mi líbil daleko víc. Řekla bych, že byl i propracovanější (až na scénu s análním sexem - ta byla teda pěkně odfláklá!).

Dávám 90%CONVERSATION

9 komentářů:

Back
to top