Blogger tips - tvorba koláže

Aniž bychom si to uvědomovali, koláže jsou všude kolem nás. Klíče, mobil a peněženka pohozená na stole tvoří koláž. Výstřižky z časopisů připíchnuté na nástěnce také tvoří koláž. 

 A jak vytvořit tu počítačovou? S tím vám ráda poradím!
Velice užitečným pomocníkem nám bude webová aplikace PicMonkey. Ta však neslouží jen na koláže, ale i na úpravy fotografií. Pokud zrovna nedisponujete programy jako jsou Photoshop a podobné, jistě PicMonkey rádi využijete. Doporučuji si ji prostudovat, co vše umí, ozkoušet různá nastavení apod.  Je to snadné!

Ovšem teď k slíbeným kolážím. 

1. Otevřeme si webovou stránku PicMonkey
2. V záhlaví stránky máte dvě nabídky: Edit Photo a Create a Collage. Vyberte to druhé, Create a Collage.


3. Otevře se vám tato stránka. Menší šipka znázorňuje, že jsem v záložce výběr fotografií (Images), ta větší vám ukazuje, kde máte kliknout, aby jste si vybrali fotky z vašeho počítače.


4. Po vybrání fotek se vrátíme zpět na levou stranu. Pod záložkou výběr fotografií máme další ikonku. Rozvržení koláže (Layouts). Když si na to kliknete, zobrazí se vám několik možností, doporučuji si je proklikat, abyste věděli, co skrývají. Já si vybrala v Biggie Smalls hned první rozvržení.


* Při vybírání rozvržení můžete narazit na problém. Některé možnosti jsou placené. Jak je poznáte? Mají u sebe symbol korunky. Pokud na ně kliknete, zobrazí se vám tabulka, zda chcete zakoupit. Nestojí to sice moc, ale dle mě je zbytečné něco kupovat, když spousta věcí je zadarmo :)


5. Jakmile máte vybrané rozvržení, přepněte se zpět na první ikonku - výběr fotografií (Images). Ale fotky už máme vybrané, takže můžeme tvořit. Fotky jednoduše přetahujte myší na ta místa, kde je chcete mít.


6. Pro oživení koláží tu máme další dvě záložky - mřížka (Textures) symbolizuje textury a paletka (Background) zase různá další nastavení.

7. Na screenu níže můžete vidět použití mřížky - textur. Po rozkliknutí vám naběhne nabídka těch nahraných na serveru, ale samozřejmě můžete použít i nějaké své. Opět jednoduše myší přetáhněte. 8. A tady už můžeme vidět volby pozadí. První volba - spacing nám udává, jaké budou rozestupy mezi jednotlivými fotografiemi. Čím vyšší hodnota, tím větší rozestupy budou. 


9. Druhá možnost - Cornes rounding je zaoblení rohů. Opět platí, že čím vyšší hodnota, tím více budou rohy oblé.10. Pokud jste již se svou vytvořenou koláží spokojeni, nezbývá nic jiného, než ji uložit. Klikněte nahoře nad koláží na Save.


11. Po kliknutí na Save se vám vpravo zobrazí možnosti uložení. Můžete si změnit název, pod kterým to chcete uložit a jakou kvalitu požadujete. Já vždy nechávám kvalitu, jaká tam je nastavena, ale je to na vás. Pak už jen klikněte na Save Photo, vyberte, kam chcete koláž uložit a máte hotovo!I když budete tvořit koláž jen ze tří fotek, máte nespočet možností, jaká bude. Věřím, že si s tvorbou vyhrajete a že vaše koláže budou krásné. Přeji pěkný den! :)

zdroj fotek: zde

CONVERSATION

12 komentářů:

Charmedka řekl(a)...

Parádní. :)

Anonymní řekl(a)...

Super! :)

Anonymní řekl(a)...

Tak tohle je hodně dobrá vychytávka. Určitě jí nejednou použiju :)

Izabells Driwi řekl(a)...

Jůj, to budou zase hodiny času :D

Anonymní řekl(a)...

Ahoj,chtěla jsem se zeptat,jestli muzu na stejny blog,jako mas ty vkládat i videa.dekuji moc a mas krásný blog :)

Weronika91 řekl(a)...

Na stejný blog jako mám já? Myslíš blogspot? Ano, jde to ;)

Esmé (Kulturní kulinárium) řekl(a)...

Měla bych na Tebe jeden technický dotaz a nevím, kde jinde ho zanechat :-) Máš jednu krásnou koláž použitou v záhlaví blogu, přímo pod nadpisem (názvem blogu). Zajímalo by mě, jak jsi tohoto rozvržení docílila? Teda jak umístit obrázek pod, nebo vedle názvu blogu? Děkuji za případnou odpověď :-)

Blueberry Pink řekl(a)...

Koláž v záhlaví blogu není dělaná v PicMonkey, ale v Zoneru :) Ale nejprve je vytvořená koláž a pak je utvořen další dokument, v kterém je napsán pouze název a vložena koláž :)

Esmé (Kulturní kulinárium) řekl(a)...

Uniká mi ten úplný základ...a tedy, jak umístit natrvalo jakýkoli obrázek do záhlaví tak, aby se nepřekrýval s nadpisem, případně popisem blogu?

Blueberry Pink řekl(a)...

v nějakém programu (třeba zoner, photoshop) si udělej komplet záhlaví i s tím nadpisem (názvem blogu) a pak to vlož do blogeru místo nadpisu ;)

Esmé (Kulturní kulinárium) řekl(a)...

Jasně...to mě mohlo napadnout, že :D Děkuji :-)

Evi řekl(a)...

Díky za dobré rady a zrozumiteľný návod. :-)

Back
to top