Fifty Shades Of Grey

Jak někteří správně tipovali, první recenzovanou knihou je Fifty Shades Of Grey neboli Padesát odstínů šedi od E L Jamesové. Tato kniha je hodně diskutovanou, jedna polovina ji považuje za naprostý klenot - kvůli napětí a erotice? a druhá za absolutní propadák - literární katastrofa?

Tak kde je pravda?Knihu jsem dostala v listopadu k narozeninám a byla jsem moc ráda, že ji držím konečně v ruce, jelikož jsem si ji moc přála a chtěla i koupit, ale přítel mě od toho odrazoval, jelikož ji pro mě měl koupenou právě ke zmiňovaným narozeninám. Takže jsem na ní musela skoro měsíc čekat! Což bylo k nevydržení, protože jsem po ní po přečtení spoustu recenzí opravdu moc toužila. A nejvíc mě vytáčelo, když si ji přítel pročítal a utvrzoval mě v tom, (ironicky), že se mi kniha určitě nebude líbit. 

A jsem ráda, že jsem si ji mohla přečíst a že mi zabírá místo v knihovničce. 

Dominantními postavami jsou Christian Grey, dle něhož nese kniha název zahrnující šedou, a Anastasie Steelová, obyčejná mladá studentka. Anastasie zaskakuje za svou nemocnou kamarádku a jede dělat rozhovor pro studentské noviny s Christianem - boháčem a majitelem veliké společnosti. 

Tím začíná celý příběh, Ana nemůže na Christiana přestat myslet a Christian po ní tajně touží. Jakmile jsem přečetla pasáž, kde Ana dělá rozhovor, hned mi bylo jasné, že to bude pěkně zamotané. A že bylo. 

Nemohla jsem se od knihy odtrhnout, čekala jsem, co dalšího se stane, kdy a kde na sebe znovu ti dva narazí a jaké bude jejich setkání. Jakmile se setkali, netrpělivě jsem hltala každé slovo, abych zjistila, jak se to mezi nimi vyvine. A tak to pokračovalo dál a dál. 

Když přišlo na erotické scény, hltala jsem tak vehementně, že i oběd musel vystydnout a počkat, než dočtu kapitolu. Přítel mi povětšinou nakukoval přes rameno, co kdyby mu náhodou něco uniklo, že :)

weheartit.com

K závěru knihy - trochu jsem ho očekávala, že to prozatím neskončí dobře. Ale i přesto, jsem byla na konci překvapená. A o to víc se těším na další, druhý díl, který by měl vyjít cca v únoru. Tak že bych ho dostala k svátku? :) 

Suma sumárum - rozhodně doporučuji, kniha dokáže strhnout tak, že nevnímáte nic okolo sebe, dokud to nedočtete. A i po jejím přečtení vám stejně na mysli vyplývají myšlenky, jak jen to bude v dalším díle a jak to vůbec skončí? 

Nicméně i přesto, že se mi příběh tolik líbil, nejedná se o literaturu první třídy. Kniha je zajímavá příběhem, ne tím, jakým stylem je psaná. Mnozí autoři dokáží vystihnout každou situaci a zajímavě ji popsat. Tady mi to přišlo tak, že zajímavé byly jen ty erotické scény, na které se stejně každý nejvíc těší. 

Mé hodnocení: 85%


A co vy? Četli jste tuto knihu? Jaký na ni máte názor?

CONVERSATION

10 komentářů:

Back
to top