Blogger tips - chci víc!

Spousta z nás má na blogu dlouhé, obsáhlé články plné fotografií. Než sjedete kolečkem myši na konec postu, bolí vás ukazováček. Jak na zalamování článků a následnou úpravu odkazu na rozbalení? Snadná pomoc!

1. Začneme zalomením článku. To je brnkačka. Přihlaste se na blogger a jednoduše při psaní postu, tam, kde ho chcete zalomit, klikněte na ten roztržený papírek v liště. Pak post dopište a uložte. Hotovo!

 Toto lze praktikovat i u již publikovaných postů, kliknete si na upravit, najedete myší tam, kde chcete zalomit a kliknete na papírek. 


Na blogu se to pak projeví takto:A jak změnit text odkazu pro rozbalení postu?

1. Najeďte si na záložku "Rozvržení", klikněte na ni a zobrazí se vám rozvržení vašeho blogu.


2. V rozvržení sjeďte dolů - zajímají nás "Příspěvky na blogu". Klikněte na upravit.


3. Otevře se vám dialogové okno, kde toho je fůra k nastavování. Teď se budu věnovat jen textu odkazu, ale slibuji, že bude i post o dalších možnostech!

V textu odkazu bývá nějaký automatický, alternativní text. Ne vždy je to k obrazu vašemu, takže si ho můžete jednoduše změnit. Smažte, co je psáno a napište si tam, co chcete. To, co tam napíšete, se vám zobrazí při zalomení příspěvku jako odkaz na jeho otevření. Pro inspiraci: "Číst dále, chci vědět víc, přečíst celé..." Fantazii se meze nekladou :) No a samozřejmě uložit. 


CONVERSATION

6 komentářů:

Anonymní řekl(a)...

Další dost podstatná pomůcka. Díky moc :)

Izabells Driwi řekl(a)...

Hned jsem využila a vyblbla se :)

Marki řekl(a)...

Ty jsi zlatá, více takových článků :)

Niki Kučerová řekl(a)...

a prosím jak udělám abych klikla na nadpis clanku a ono se mi to otevrelo ? a nemusela kliakt po tim clankem na " cchci vedet vic " ?.)

Weronika91 řekl(a)...

Normálně klikneš na nadpis, ne na to "chci víc"...

Veronika Francková řekl(a)...

Hned jsem to začla zkoušet :D :D Děkuju! :)

Back
to top